Jak sprawne są napędy taśmowe?


10

Rozważam automatyczne ładowanie napędu taśmowego w ramach strategii tworzenia kopii zapasowych. To byłoby moje pierwsze doświadczenie z backupem na taśmie. Opłacalność napędów taśm wydaje się zależeć od założenia, że ​​zapewnią one wiele lat eksploatacji. Trudno mi jednak ocenić, ile lat pracy można oczekiwać od napędu taśmowego. Mają wiele ruchomych i zużywających się części do złamania, co oznacza, że ​​powinny być naprawialne; ale literatura produktu nie mówi wiele o naprawach. W szczególności szukam odpowiedzi na następujące pytania:

 1. Czy często naprawia się awarie napędów taśmowych z automatycznym ładowaniem? Jeśli tak, to kto zazwyczaj wykonuje naprawy? (producent, firma zewnętrzna, na miejscu?) Ponadto, w jaki sposób dostępne są części zamienne?
 2. Jeśli nie są często naprawiane, jak ocenić, jak długo może trwać napęd taśmowy?
 3. Czy są jakieś marki lub linie napędów taśmowych z automatycznym ładowaniem, które są bardziej niezawodne lub serwisowalne niż inne?

Informacje ogólne: Opieram swoją wiedzę na temat konserwacji napędu taśmowego głównie na doświadczeniach z drukarkami laserowymi. Niektóre drukarki na poziomie podstawowym zdecydowanie nie są warte naprawy. Z drugiej strony nadal utrzymuję kilka drukarek LaserJet 4V, które można stosunkowo łatwo naprawić. Zastanawiam się, gdzie pasują automatyczne napędy taśm w tym spektrum.


Myślę, że zadajesz złe pytanie - „Czy napęd taśm zawodzi?” Pewnie. Wszystko zawodzi, szczególnie przy intensywnym użytkowaniu. Jak powiedział @ewwhite , dlatego otrzymujesz markowy sprzęt z dobrymi gwarancjami. Właściwe pytanie, jakie należy zadać, to „Czy istnieje lepsza alternatywa dla taśmy, biorąc pod uwagę moje potrzeby i środowisko?”
voretaq7

@ voretaq7 Jest już wiele pytań i odpowiedzi na temat taśmy v. jej alternatyw: To , to i to tylko trzy z wielu przykładów. Te tylko stycznie zapewniają wgląd w oczekiwaną żywotność napędów taśmowych. Powiedziałbym, że podane tutaj odpowiedzi są całkiem dobrym punktem danych do ustalenia amortyzacji napędu taśmowego. To nowa informacja dla serverfault.com i jest kluczem do odpowiedzi na proponowane pytanie.
alx9r

To prawda, ale otrzymasz bardzo różne liczby z bardzo różnych środowisk. Pracowałem z napędami taśmowymi, które działają od 10 lat i nadal działają idealnie, i widziałem zupełnie nowe napędy LTO z szeregiem awarii. Powody przejścia na coś innego niż taśma często mają bardzo niewiele wspólnego z awarią mechaniczną, a wszystko, co dotyczy braku chęci zmiany taśmy :-)
voretaq7

@ voretaq7 Rozumiem twój punkt widzenia.
alx9r

Jednym z bardzo nieprzyjemnych trybów awarii w niektórych technologiach taśmowych jest to, że napędy mogą zawieść w sposób, w którym nadal mogą dobrze czytać i zapisywać taśmy ... których żaden inny napęd nie może już odczytać.
rackandboneman

Odpowiedzi:


11

Urządzenia te zawodzą i na pewno mają skończone życie.

Wdrożyłem kilka jednostek HP 1/8 Autoloader w wariantach SAS i SCSI. Masz rację, zakładając, że wiele ruchomych części zwiększa złożoność i stwarza szanse na awarię.

 • Moduł napędu taśm w autoloaderze 1/8 można wymienić na miejscu. Miałem pięć z nich zawiodło w 20 jednostkach.
 • Miałem również problemy z mechanizmami robotycznymi ...
 • Aktualizuj oprogramowanie układowe.
 • Co jakiś czas uruchamiaj taśmy czyszczące.
 • Jednostki autoloadera mają interfejs WWW i logowanie. Zwróć uwagę na błędy.
 • W przypadku zakupu pamiętaj o zakupie dodatkowej gwarancji HP Care Pack lub upewnij się, że masz ponad 3 lata wsparcia.
 • Tradycyjne napędy taśm LTO zwykle giną po 3-4 latach regularnego użytkowania w moich środowiskach.
 • Jednostki autoloadera zawiodły wcześniej.
 • Istnieje tylko kilka firm, które produkują mechanizmy napędowe. Wszystkie są zwykle zbudowane kwantowo , więc w rzeczywistości żaden nie jest lepszy od drugiego.
 • Nie spodziewaj się samoobsługi. Dlatego kupujesz markowy sprzęt. Właściwie korzystaj z gwarancji.

2
+1 Tandberg produkuje również napędy LTO. Jestem pewien, że nikt inny tego nie robi.
Chris S

@ChrisS Czy Tandberg naprawdę je wytwarza, czy po prostu kupuje od HP? Afaik LTO-6 firmy T. to sprzęt HP.
Jonas Stein

5

Moje doświadczenia dotyczą Dell TL2000 i 124T. TL2000 nadal działa dobrze i zbliża się do 3 lat, ale gdy skończy się gwarancja, wymienię go lub przedłużę. 124T ginie co roku lub dwa, a Dell wymienia go. Nie mogę się doczekać przejścia na kopie zapasowe dysków wymiennych do przechowywania danych poza witryną, gdy tylko znajdę taki, który jest zgodny z Data Protection Manager. Upewnij się, że otrzymujesz dobrą gwarancję i planujesz utrzymać ją w ramach gwarancji.


1

Automatyczne ładowanie napędu TAP to dobre narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, ale wymaga ciągłej konserwacji, niektóre firmy przestały je produkować, a niektóre kontynuują, więc potwierdź to za pomocą napędu taśmowego,

Taśmy są automatycznie przenoszone na ciężkiej maszynie, więc jeśli jej części są zmęczone / ruchome, napraw je specjalista, aby nie wpłynęło to na pracę, ponieważ dane na taśmie są bardzo ważne dla firmy. Więc upewnij się, że praca nie przeszkadza, zmęczone części, jeśli wpływają na taśmę magnetyczną w TAPE, a następnie jej czerwony alarm. musisz go poprawić / naprawić, zanim będzie za późno.


0

Z mojego doświadczenia (opartego na napędach LTO4) wypalanie nowych mediów jest numerem jeden wśród czynników zużywających dyski. Innymi słowy, żywotność nie zależała od liczby godzin pracy napędu, ale od tego, ile razy włożyłeś do napędu zupełnie nowe nośniki. (Mogło się poprawić w ciągu trzech lat, które upłynęły od mojej ostatniej pracy z napędami taśmowymi.)


Tak, niektóre taśmy powodowały nadmierne zużycie podczas pierwszych kilku zastosowań. Był to głównie problem z archiwizacją, ponieważ w tym przypadku użycia każda taśma jest nowa, nie są ponownie używane. W międzyczasie naprawili problem, nowe taśmy od dotkniętych producentów są wytwarzane przy użyciu innego materiału.
Hontvári Levente
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.