Sql Server Management Studio 2008 nagle przestał reagować


10

Podczas próby uruchomienia SSMS z paska zadań pojawia się bardzo dziwny błąd. Wydaje się, że otwiera się z normalną prędkością, ale reaguje na każdy sygnał wejściowy tylko za pomocą sygnału dźwiękowego. Zużycie procesora wynosi 0% w Menedżerze zadań i nie ma komunikatu [nie odpowiada].

Nie reaguje na polecenie prawym przyciskiem myszy i zamyka wszystkie okna systemu Windows z paska zadań, ale „Zakończ zadanie” z Menedżera zadań go zabija.

Kiedy uruchamiam z wiersza poleceń i określam serwer za pomocą przełącznika -S i używam uwierzytelniania systemu Windows za pomocą opcji -E, działa poprawnie.


Eirik Toft jest na miejscu, to był dokładnie mój problem. Nie można uruchomić „Alt-Space m”, ale nie miało to znaczenia. Mam dwa monitory stacjonarne i ekran laptopa, a okno dialogowe „Połącz z serwerem” pokazuje się w martwej przestrzeni wszystkich trzech monitorów. Działa idealnie, jeśli zamknę pokrywę laptopa i wrócę do zaledwie dwóch monitorów. Jednym z pomysłów, które znalazłem jako ulepszenie, jest przejście do Narzędzia> Opcje> Środowisko + Ogólne i zmiana „Przy uruchomieniu” na: „Otwórz puste środowisko”. Spowoduje to otwarcie SSMS bez monitu o automatyczne okno dialogowe. Problem w tym, że nadal uruchamia się poza ekranem, jeśli idę do Connect> D
Matthew Radford

nie zawracaj sobie głowy zgłaszaniem - zamknięte jako „nie naprawi” connect.microsoft.com/SQLServer/feedback/details/755689/…
CAD bloke

Przede wszystkim sprawdź plik, nad którym pracujesz. Utwórz nowy plik i popracuj nad tym, jeśli zauważysz, że wszystko jest w porządku, oznacza to, że Twój pierwszy rozmiar pliku jest większy niż Mbs lub plik może być uszkodzony.
user492352,

Odpowiedzi:


25

To może być bardzo uproszczona odpowiedź, ale zdarzyło mi się to, ponieważ okno dialogowe, które próbowało przedstawić, nie było na pulpicie i / lub było ukryte za czymś innym.

Czy po tak długim sygnale możesz zrobić całą „Alt-Space m” i przesunąć coś w centrum uwagi?


Dzięki, że postawiłem mnie na właściwej drodze. To było po prostu okno dialogowe, które otwierało się poza ekranem. Mam konfigurację z dwoma monitorami, więc uruchomiłem ją z wiersza poleceń i przeniosłem okno na monitor główny, a następnie zamknąłem. Po ponownym uruchomieniu z paska zadań wybieranie numeru „połącz z serwerem” pojawiło się w normalnej pozycji.
John Hoge

7

Okno „Połącz z serwerem” znajduje się poza ekranem. Jeśli użyjesz Alt + F4, zamknie to okno dialogowe, ale Management Studio pozostanie otwarte. Następnie możesz zainicjować nowy dialog za pośrednictwem menu i połączyć się z żądanym serwerem.

Po zamknięciu okno „Połącz z serwerem” powinno pojawić się w oknie głównym przy następnym uruchomieniu programu.


1

Miałem dzisiaj ten sam problem i żadne z rozwiązań tutaj nie zadziałało, ponieważ nie było to okno dialogowe połączenia, tylko inne ukrywanie.

Poszedłem do menedżera zadań i kliknąłem prawym przyciskiem myszy okno dialogowe i wybrałem „Przenieś na przód”.

Mam nadzieję, że to pomaga innym!


0

Dziś rano doświadczyłem dokładnie tego samego braku odpowiedzi SSMS (brak funkcji klawiszy, „Zakończ zadanie” za pomocą „Menedżera zadań”).

Moje środowisko jest podobne do tych wskazanych powyżej; Surface Pro 3 z 2 dodatkowymi monitorami (łącznie trzy).

Po zabiciu SSMS, przesuwanie SSMS do monitora nr 1 przed zamknięciem działa. Kiedy ponownie otwieram SSMS, okno dialogowe pojawia się poprawnie na monitorze nr 1. Następnie mogę przenieść SSMS na monitor # 2 lub # 3.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.