Jaka jest wytrzymałość na wstrząsy / obciążenie g typowego zmontowanego komputera?


11

TLDR: dla celów ubezpieczeniowych chcemy ostrzec odbiorcę dostarczonego zmontowanego komputera, że ​​może dojść do uszkodzenia komponentów poprzez etykietę zegarka szokowego. Jakiej wartości siły G powinniśmy użyć?


Mamy problemy z przenoszeniem zmontowanych komputerów za pośrednictwem standardowych usług wysyłkowych z powodu nieostrożnego obchodzenia się z nimi, powodującego uszkodzenie elementów wewnętrznych (w szczególności GPU odrywają gniazda PCI-E od płyty głównej). Dostarczenie przez nadawcę zewnętrznej warstwy opakowania nie pomogło.

Ubezpieczenie wymaga udokumentowania procesu rozpakowywania, ale może być trudno stwierdzić, że dokumentacja będzie wymagana bez otwierania opakowania, dlatego chcemy nakleić etykiety zegarków szokowych na zewnętrzne opakowanie, aby ostrzec odbiorców.

Nie jest jednak jasne, jakiej oceny powinniśmy użyć. Nie mamy sprzętu, aby sami to ustalić (ani nie chcemy zniszczyć sprzętu wartego tysiące dolarów, aby to ustalić eksperymentalnie). Oczywiście przewoźnicy nie zgłaszają żadnych roszczeń dotyczących takich rzeczy, jak maksymalna wysokość zrzutu itp., A jak dotąd jedyne informacje dotyczące oceny wstrząsów, które znaleźliśmy w Internecie, dotyczyły dysków (które do tej pory nie doznały uszkodzeń).

Nie musimy być bardzo precyzyjni w ocenie odporności na wstrząsy, tylko wystarczająco niski, aby złapać większość kropli, które spowodują obrażenia, i wystarczająco wysoki, aby nie uruchamiał się dla każdej wysyłanej maszyny. Mamy również nadzieję, że obecność etykiety zegarka uderzeniowego zachęci do mniej kawalerskiego traktowania opakowania.

Oczywiście, iterujemy również na naszych opakowaniach, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia.


Po wyjaśnieniu naszej sytuacji przedstawicielowi handlowemu Shockwatch powiedział, że typowa obsługa pakietu 50 funtów spowoduje, że 25G będzie się uruchamiać za każdym razem, i zasugerował etykietę 50G.

Odpowiedzi:


9

Najniższy.

Poważnie - najniższa standardowa etykieta / naklejka ShockWatch to 25G.
Wstrząs 25G jest dość poważny (wystarczająco łatwo, aby usunąć deski, zatrzasnąć samoloty itp.).

Powinieneś także oznaczyć swoje opakowanie „FRAGILE” i poinstruować odbiorców, aby odmówili dostawy, jeśli DOWOLNY jest dowód uszkodzenia pudełka (zmiażdżony róg jest często jedynym zewnętrznym znakiem 10-metrowego spadku z przenośnika centrum dystrybucji).


Tak właśnie zgadywałbym, gdyby nie otrzymałem żadnych odpowiedzi. Na szczęście możemy wyścielić wnętrze miękką pianką, więc miejmy nadzieję, że nawet jeśli na opakowaniu zewnętrznym pojawiło się 25G, wnętrze może przetrwać. Dzięki!
Eli Stevens,

3
Podobnie jak FYI, ta sama firma, która produkuje ShockWatch, produkuje drugą markę o nazwie „DropSpot”, 10-25G. Wybrałbym 10G.
Scrivener

@Scrivener Prawdopodobnie lepszy wybór (czy DropSpot jest nowy? Znam ShockWatch i magnetyczny oraz pojedyncze lampy / klipsy, ale nie przypominam sobie, żeby widziałem to wcześniej)
voretaq7
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.