Czego szukać w szafie serwerowej?


37

Szukam zakupu szafy / obudowy dla niektórych serwerów. Ponieważ po raz pierwszy kupuję tego typu sprzęt, muszę wiedzieć, czego szukać. Pytam nie tylko o to, jak kupić stojak, ale także jakie akcesoria będę potrzebować? Co mogę zrobić bez? Czego powinienem szukać w zakresie dostawy i montażu? Na co muszę się przygotować pod względem mocy? Chłodzenie w szafce? Coś jeszcze mogę przeoczyć?

Podzielę się historią na wypadek, gdyby ktokolwiek uznał, że jest to pomocne, ale naprawdę ogólne odpowiedzi dla każdego, kto kupuje wyposażenie szafy, jest pomocne.

Tam, gdzie jestem, mieliśmy głównie serwery typu tower ... nawet kilka uwielbianych komputerów stacjonarnych, które mieszkały w naszej serwerowni. Mamy kilka stojaków z dwoma plakatami na przełączniki, ale wszystko stoi na drewnianej ławce wykonanej z 2x4 i sklejki, która była tu znacznie dłużej niż ja. W ciągu ostatnich trzech lat byłem w stanie zwirtualizować „serwery” komputerów stacjonarnych, a ponieważ pojawiły się elementy do odświeżenia, kupiłem serwery typu rack z szynami. Stawiam serwery po ich bokach w starej przestrzeni i odkładam szyny na bok w magazynie, czekając na mój czas.

Jesteśmy teraz (w końcu!) Do tego stopnia, że ​​w ciągu najbliższych sześciu miesięcy ograniczę się do jednego serwera typu tower, a akurat ma 19 cali wysokości, więc myślę, że półka 1U. Cała reszta oprócz wyposażenia UPS powinna być zamontowana w szafie. W oczekiwaniu na to wydarzenie szukam specyfikacji szafy serwerowej do zakupu i instalacji tego lata. Chcę zrobić wstępne zakupy w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch, aby móc wprowadzić go do budżetu na następny rok obrotowy, aby właściwie zrealizować projekt pod koniec lata.

Jeśli chodzi o rozmiar, powinniśmy wygodnie zmieścić się w jednym 42U wysokości, nawet włączając zamontowanie naszych istniejących przełączników, więc jestem prawie pewien, że poradzi sobie z tym jeden stojak. ... Muszę tylko wiedzieć, czego szukać w tym stojaku.


11
IMHO, nie ma nic lepszego niż szafy APC 42U wraz z pionowymi PDU 2xAPC w każdym z nich. W przeszłości korzystałem z wielu różnych szaf i zawsze wracam do APC ze względu na ich doskonałą jakość wykonania i integrację z opcjami dystrybucji mocy.
EEAA,

4
@MichaelHampton Przysięgam, że szukałem pierwszy. Naprawdę.
Joel Coel

1
Hmm ... chociaż w mojej obronie, po przeczytaniu materiału w tym innym pytaniu, zajmę się tutaj innymi gruntami.
Joel Coel

Wystarczy kupić Rittal 90x90x42U, jak wszyscy inni :)
Chopper3

4
Zgłoszony do ewentualnej przyszłej kanonizacji ...
Deer Hunter

Odpowiedzi:


29

Naprawdę trudno kupić dziś nieodpowiedni stojak, jeśli kupujesz nowy.

Zazwyczaj spotykam ogólne, niestandardowe lub niemarkowe szafy , APC Netshelter , Dell i HP (modele 10642 G1 i G2) w terenie. Wszystkie były solidne i poradziły sobie z systemami i sprzętem, które potrzebowałem w nich zamontować.

Podstawy:

 • Zacznij od swoich serwerów. Dlaczego nie dopasować do aktualnie używanego sprzętu? Jeśli korzystasz z serwerów Dell, wiesz , że stelaże Dell będą działać. To samo dotyczy HP. To bardzo dobry punkt wyjścia.

 • Oprócz zgodności producenta, będziesz potrzebować czterosłupkowego regału z kwadratowymi otworami . W tym momencie nie powinieneś brać pod uwagę niczego innego w przypadku serwerów mieszkaniowych. Oznacza to, że nie ma okrągłych otworów gwintowanych lub nie gwintowanych do okrągłych otworów! Inne odpowiedzi tutaj wyjaśniają powody, dlaczego, ale znowu trudno jest skończyć z okrągłym otworem, jeśli dziś kupujesz coś nowego.

 • Chcesz boki i drzwi? Boki są opcjonalne w sytuacjach, w których chcesz połączyć ze sobą dwa podobne stojaki obok siebie. Ponadto, jeśli potrzebujesz łatwego dostępu do systemów i okablowania, możesz pominąć drzwi / panele boczne. Czy istnieje obawa o bezpieczeństwo lub potrzeba ograniczenia fizycznego dostępu do systemów? Jeśli tak, to drzwi i panele boczne są warte zdobycia.

 • Sprzęt sieciowy może oznaczać przełączniki lub przełączniki i panele krosowe ... Oba działają najlepiej w 2-słupkowych szafach telekomunikacyjnych lub przekaźnikowych . Mogą żyć szczęśliwie w 4-słupkowym stojaku, ale idealnie byłyby montowane w tylnych szynach w stosunku do przodu stojaka.

 • Zastanów się, czy okablowanie infrastruktury zostanie zakończone. Np. Czy chcesz ukryć stałe okablowanie w szafce? Chcesz całkowicie uniknąć tego scenariusza .

 • Będziesz potrzebować półek na dowolny sprzęt nie przeznaczony do montażu w szafie (napędy taśmowe, routery Cisco 1700, przełączniki KVM itp.). Spróbuj kupić półki zbudowane specjalnie dla wybranego regału. (np. półki HP z szafami HP ... APC z APC ...)

 • Zazwyczaj nie zawracam sobie głowy chłodzeniem w szafie. Właściwe serwery montowane w szafach i sprzęt wyciągają chłodne powietrze z przodu i odprowadzają gorące powietrze z tyłu. Wentylator montowany od góry naprawdę nie był szczególnie przydatny w moich środowiskach.

 • Obecnie pomijam dedykowany KVM / monitor / klawiaturę w szafach, wybierając bardziej przenośny „wózek awaryjny” lub adapter laptop-KVM .

 • Upewnij się, że głębokość jest odpowiednia dla preferowanego wyboru rozdziału mocy. Stojaki APC dość dobrze mieszczą PDU .

 • Obudowy pełnych regałów są często dostarczane w całości, na paletach z kółkami . Naprawdę nie jest wymagany żaden montaż, poza usunięciem ich z kotew paletowych. Regały z otwartą ramą mogą być wysyłane w jednym lub kilku płaskich pudełkach i wymagać montażu.

 • Czy chcesz na stałe zainstalować, czy chcesz kółka na dole, aby umożliwić łatwe przesuwanie i ustawienie szafy?

Poza tymi przedmiotami będziesz dobrze obsługiwany z najnowszymi szafami APC (powszechnie akceptowanymi, bardzo regulowanymi), HP, a nawet Dell. Sporo centrów danych korzysta ze stojaków APC lub przynajmniej z podobnych projektów, ponieważ są one w stanie pomieścić szeroką gamę sprzętu klienta. Możesz również zdecydować się na 4-słupkowy stelaż z otwartą ramą, jeśli jest to instalacja stała.

Rozwiązania Rack są również doskonałym (re) źródłem i mogą odpowiedzieć na wszelkie konkretne pytania lub dać kilka pomysłów projektowych.


Przykłady:

Stelaż niestandardowy : instalacja stała. Bez kółek, widok z przodu z przymocowanymi półkami, panelami bocznymi i drzwiami. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Stojak HP 10642 G1 : Ruchomy stojak na kółkach z zainstalowanymi panelami bocznymi, zdjęte drzwi, w pełni załadowany dużymi serwerami, UPS, monitor CRT (LOLWUT?), KVM, wysuwana klawiatura / mysz 1U i dwie półki. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Stelaż Dell : widok z tyłu. Dzielone tylne drzwi dla zapewnienia prześwitu i łatwego dostępu (w porównaniu do drzwi pełnych z jednym zawiasem). Boczne pętle do zarządzania kablami. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Stelaż niestandardowy : tył niestandardowej obudowy stelażowej centrum danych z panelami krosowymi i siecią skierowaną do tyłu. Prawidłowe zezwolenie na PDU i szyny serwerowe . wprowadź opis zdjęcia tutaj

Regał 4-słupkowy z otwartą ramą Brak drzwi, paneli bocznych lub kółek. Zasadniczo stojak na szkielety. Dobry dla przepływu powietrza lub łatwego dostępu do okablowania. wprowadź opis zdjęcia tutaj


21

Biorąc pod uwagę, że przechodzisz ze stołów do szafy, nie musisz się tym zbytnio zachowywać.

Akcesoria:

 • Drzwi, przód Bardzo przydatny do powstrzymywania poszukiwaczy palców przed naciskaniem przycisków (lub pociąganiem dźwigni), których nie powinni. Sprawia również, że wygląd jest ładniejszy; które mogą faktycznie liczyć na rzeczy! Powinien być w pełni perforowany, nie sądzę, aby sprzedawali już drzwi częściowo perfidne (dzięki Bogu).
 • Drzwi, tył Bardzo przydatny do powstrzymywania spamu kablowego z tyłu szafy przed sięganiem i chwytaniem rzeczy. Powinny być również całkowicie perforowane.
 • Półki Tworzą półki do montażu w stojaku do przechowywania rzeczy, które nie mają szyn. Wygląda na to, że potrzebujesz jednego lub dwóch z nich.
 • Taca wentylatora, góra szafy Jeśli nie masz dziwnego prądu przemiennego, nie brzmi to tak, jak potrzebujesz.
 • Taca wentylatora, tylne drzwi Przy swojej gęstości, bezużyteczne przesady. Ale jeśli masz potwory cieplne, może to pomóc przyspieszyć usuwanie ciepła więcej niż tylko fani serwerów.
 • Taca monitora Zazwyczaj monitor 1U lub 2U z klawiaturą i gładzikiem / piłką. Prawdopodobnie nie jest potrzebny w twojej okolicy, ale jest przydatny, jeśli miejsce stanowi problem i POTRZEBUJESZ gdzieś monitora.

Jeśli szukasz tylnych drzwi, przestrzeń między tylną szyną a drzwiami będzie tam, gdzie będziesz musiał włożyć wszystkie kable i rozdział mocy. Moim zdaniem, więcej jest lepszych, dlatego wolę dłuższe regały.

Uruchamianie bez drzwi jest w porządku, zależy od twojej przestrzeni, schludności i tego, jak pewni ludzie płacący rachunki narzekają na bałagan.

Dostawa będzie zależeć od tego, czy zostanie zmontowana, czy nie, ale kilka dostarczonych przeze mnie stojaków faktycznie zostało w pełni zmontowanych na palecie transportowej. Stwarza to pewne problemy. Musieliśmy ją zdjąć z palety i zrolować na kółkach przez drzwi. Jeśli bagażnik jest wyższy niż standardowa wysokość drzwi (80 „wierzę), przejście przez drzwi będzie wymagało wywrócenia i innych zabawnych rzeczy. Są duże, ciężkie i niewygodne, ale można je przenosić.

Moc

Prawie, chyba że budujesz coś nowego, idź z tym, co już jest w pokoju. Masz już tam UPS-y, więc podłącz się do nich w taki sam sposób, jak zawsze.

Jeśli chcesz ulepszyć kilka rzeczy, dobrym pomysłem jest przejście na 220v, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś; Zasilacze działają nieco bardziej wydajnie przy wyższym napięciu. Jeśli to robisz, idź do zamykanego gniazdka, takiego jak L6. Następnie podłącz do niego nowy zasilacz UPS 220 V, który ma również gniazdo blokujące, i podłącz moduł PDU do montażu w szafie, na przykład taki, który można podłączyć z boku szafy, aby zmniejszyć odległość kabli do przebycia zasilić.

Zamykane gniazdko to miejsce, w którym marszałkowie ognia zaczynają grać, nie lubią spętanych wtyczek NEMA-15. Blokowanie wtyczek oznacza, że ​​szanse na gwałtowne rozłączenie są znacznie zmniejszone, co z kolei zmniejsza prawdopodobieństwo wygenerowania iskry. Iskry są źródłami zapłonu, a marszałkowie ognia mają o nich opinie.


11

Użyłem wielu różnych stojaków i chociaż wszystkie wykonały swoją pracę, niektóre są wyraźnie lepsze od innych.

Zdecydowanie polecam trzymać się z daleka od stojaka, który wykorzystuje okrągłe otwory montażowe (odziedziczyłem, więc to nie był mój wybór). Dwie rzeczy wyróżniają mnie jako bardzo ważne.

 1. Głębia. Miałem więcej niż jeden bagażnik, w którym nie mogłem zmieścić tylnych drzwi, ponieważ bagażnik miał niewystarczającą głębokość. Jeśli masz głębokość, a później musisz się rozwijać, ale nie chcesz kupować kolejnego stelaża, możesz ponownie zamontować przełączniki i panele krosowe z tyłu stelaża, uwalniając przód.
 2. Regulowane filary. To może nie zawsze stanowić problem, ale miałem sytuacje, w których ze względu na specyficzne wymagania instalacji, były ogromne korzyści z możliwości zmiany położenia filarów.

Wszystkie stojaki, których użyłem, nawet ten dziwak z okrągłymi otworami, mogą pomieścić dowolną liczbę akcesoriów, takich jak półki i tace wentylatorów, więc nie rób takich przedmiotów zbyt wysokim priorytetem. Jeśli producent szafy nie ma ich, zawsze możesz je zdobyć gdzie indziej.

Przede wszystkim podczas montowania serwerów upewnij się, że korzystasz z tac kablowych na zawiasach. Niewiele mnie denerwuje, niż potrzeba odłączenia lub zmiany trasy kabli, aby móc wysunąć serwer.


6

Inni udzielili doskonałych porad na temat regałów.

Chciałbym mocno podkreślić, że unikasz szaf serwerowych z okrągłymi otworami, które prawdopodobnie widzisz w swoim sprzęcie telekomunikacyjnym.

Użyj stojaków z kwadratowymi otworami. PLAC! Kwadratowe otwory mogą pomieścić oszczędzające pracę „szybkie szyny” sprzedawane przez Dell i Supermicro, a nakrętki zębate mogą przyjmować prawie wszystko, co wymaga śrub. Przebiłem i ponownie ustawiłem ponad 400 elementów w 50 różnych stelażach, i nie znalazłem jeszcze żadnego sprzętu, którego nie można ułożyć w stelażu z kwadratowymi otworami. Kwadratowe otwory oszczędzają siłę roboczą.

Okrągłe otwory nie działają ze znaczną liczbą szyn, a okrągłe otwory mogą się rozebrać, gdy zostaną użyte niewłaściwe śruby. To pozostawia bezużyteczną dziurę i możesz nie być w stanie wykorzystać tak cennego miejsca w szafie. Rzadko śruba może utknąć w otworze, a sprzęt utknie w stojaku. Nie będziesz miał innego wyjścia, jak usunąć śrubę za pomocą pary obcinaków do śrub. Zwykle wpadasz na to, gdy sprzęt jest w 80% poza regałem, a twój biedny współpracownik utrzymuje ciężar. Czasami jest godzina dwudziesta trzecia i jesteś w serwerowni. Tak, to jest rzadkie. Ale wierz mi, że tak się dzieje.


3

Podsumowując, serwery i kable muszą pasować i nadal poruszać powietrzem. Trzeba też pamiętać, że w wyniku konserwacji lub po prostu aktualizacji zostaną przeniesione serwery. Dużym plusem jest więc miejsce do wprowadzenia się do środka. Jestem fanem stelaży Panduit, możesz uzyskać je bardzo szerokie, więc całe zarządzanie kablami jest po bokach serwerów, nie za nimi, jak na zdjęciach powyżej. Wiele centrów danych lub centrów danych nie ma bardzo ładnych stojaków, ponieważ maksymalizują powierzchnię. Kiedy nie musisz się o to martwić, możesz skończyć ze znacznie ładniejszym stojakiem do pracy. Okrągłe otwory są katastrofą, jak wspomnieli inni. O czym należy pamiętać, jeśli umieścisz łatkę sieciową lub przełączniki na środku szafy, będziesz potrzebował tylko 3 i 5 stóp kabli w szafie - pomaga w zarządzaniu kablami i standaryzuje to, co musisz kupić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.