profil mobilny a przekierowanie folderu


16

Nie mogę znaleźć konsensusu na temat różnic między nimi. Profile mobilne, przekierowanie folderów lub ... oba są jednym z przykładów. Najważniejsza odpowiedź nie odpowiada na pytanie, jakie dane nie są udostępniane, jeśli nie są używane profile mobilne.

  • Jaka jest różnica między profilem mobilnym a przekierowaniem folderu?

  • Jakie dane „wędrują” z profilami mobilnymi, które nie wędrują z przekierowaniem folderów?

  • Dlaczego przekierowywanie AppData jest złym pomysłem? Jakie są konsekwencje braku przekierowania tego folderu, jeśli użytkownik zaloguje się do domeny na innym komputerze?

Dzięki za wgląd.

Odpowiedzi:


25

Jaka jest różnica między profilem mobilnym a przekierowaniem folderu?

Na najbardziej podstawowym poziomie profil użytkownika systemu Windows jest całością katalogów i plików w katalogach zawierających dane specyficzne dla użytkownika (bardzo podstawowym sposobem na sprawdzenie tego jest to, że profil jest wszystkim i wszystkim zawartym w c: \ users \ nazwa użytkownika), a także różne wpisy rejestru zawierające ustawienia specyficzne dla użytkownika w gałęzi rejestru HKCU.

Implementacja czystych profili wędrujących spowoduje KOPIOWANIE danych z całego profilu użytkownika z udostępnionego pliku do systemu podczas logowania użytkownika i skopiowanie danych dla całego profilu użytkownika z powrotem do udostępnionego pliku po wylogowaniu. W przypadku, gdy użytkownik z włączonymi profilami mobilnymi loguje się do wielu systemów i wprowadza sprzeczne zmiany w tym samym pliku w swoim profilu, wygrywa ostatnie wylogowanie / zapis. Gdy użytkownicy zaczynają zapisywać rzeczy w folderze moich dokumentów, zapisywać zdjęcia z aparatu, przesyłać biblioteki iTunes (te rzeczy nigdy nie zdarzają się w środowisku korporacyjnym, prawda? :), rozmiar danych profilu użytkownika kopiowanych tam i z powrotem może się rozpocząć powodować duże opóźnienia i wydłużyć czas potrzebny na zalogowanie się i wylogowanie użytkownika.

Jakie dane „wędrują” z profilami mobilnymi, które nie wędrują z przekierowaniem folderów?

Przekierowanie folderu zapewnia mechanizm wskazywania określonych folderów (My Docs / AppData / Pictures / itp.) W profilu użytkownika na udostępnianie plików. Jeśli użytkownik zaloguje się do wielu systemów i na wszystkich systemach zastosowane zostanie przekierowanie folderu, jego dokumenty Moje we wszystkich systemach wskażą tę samą lokalizację udostępniania plików, niezależnie od tego, na którym komputerze się zaloguje. Zauważ, że użycie źle napisanych aplikacji, które na stałe kodują ścieżkę (w przeciwieństwie do odczytu rejestru lub sprawdzania poprawności lokalizacji okna) do ich aplikacji, może NIE działać poprawnie z przekierowaniem folderu.

Dane, które „wędrują” z profilami mobilnymi, obejmują takie rzeczy, jak Ustawienia profilu Outlooka, ustawienia tapet pulpitu, ustawienia wygaszacza ekranu, ustawienia widoku eksploratora, zainstalowane / domyślne drukarki itp.). Przekierowanie folderu nie uwzględniałoby tych rzeczy, ponieważ nie uwzględnia żadnych danych zawartych w folderach, których nie można przekierować (appdata \ local itp.), Ani nie uwzględnia żadnych ustawień zawartych w gałęzi rejestru HKCU.

Dlaczego przekierowywanie AppData jest złym pomysłem? Jakie są konsekwencje braku przekierowania tego folderu, jeśli użytkownik zaloguje się do domeny na innym komputerze?

Po pierwsze, pamiętaj, że przekierowywany jest tylko folder Appdata \ Roaming. Foldery Appdata \ Local i Appdata \ LocalLow nie są przekierowywane.

Przekierowanie folderu AppData to mieszana torba, a wrażenia użytkownika zależą w dużej mierze od używanych aplikacji. W rozwiązaniu z przekierowanym folderem wszystkie operacje we / wy do folderu Appdata \ Roaming mogą powodować problemy z wydajnością (wpływające na serwery plików, sieć i używany system) z przekierowaniem folderów, ponieważ konieczne będzie odczytywanie / zapisywanie tych danych przez sieć do udostępniania plików. Ponadto, jeśli aplikacja jest używana w wielu systemach i wymaga blokady pliku do tego samego pliku, przekierowanie folderu może nie działać, ponieważ na serwerze plików jest tylko jedna kopia, do której można uzyskać dostęp i zablokować. Biorąc to wszystko pod uwagę, zaczynasz od profilowania aplikacji i chyba że istnieją poważne oznaki możliwych problemów z wydajnością, zwykle polecam zacząć od przekierowania AppData i obserwować problemy z wydajnością.


11

Dane nie wędrują z przekierowaniem folderu. Dane są przekierowywane za pomocą funkcji Przekierowanie folderu. Profil mobilny wędruje z użytkownikiem, co oznacza, że ​​dane w profilu użytkownika „wędrują” do dowolnego komputera, na którym loguje się użytkownik. Dane przekierowania folderu w ogóle nie wędrują. Jego lokalizacja jest statyczna, ale jest przekierowywana ze standardowej lokalizacji (lokalnego dysku twardego) do innej lokalizacji (udział sieciowy). Ułatwia to lepsze zarządzanie, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie przekierowanych danych.

Profile mobilne i foldery przekierowane są często używane razem, ale są to dwie różne rzeczy. Przekierowanie folderu jest często używane do „walki” z rozdętym profilem, poprzez przekierowywanie danych (na przykład Moje dokumenty) z profilu użytkownika.

Jeśli przekierowanie folderu nie jest używane, wszystkie dane w profilu użytkownika wędrują wraz z profilem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.