Jak uzyskać wynik polecenia górnego, aby wyświetlić argumenty rake?


22

W przeszłości wszystkie nasze serwery automatycznie pokazywały argumenty poleceń przekazane do prowizji, gdy przeglądamy je u góry. Na przykład:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale na tym konkretnym serwerze otrzymujemy to zamiast tego (obraz działa od góry, pokazuje komendę rake, ale nie pokazuje żadnych argumentów przekazanych rake'owi):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na obu serwerach działa Ubuntu (chociaż serwer bez komend rake jest nowszą wersją Ubuntu). Oba uruchamiają rake poprzez Ruby Enterprise Edition (jako wspierane przez rvm). Nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji dotyczącej tego, jak top wybiera, co wyświetlać w kolumnie „polecenie”, poza oczywistym przełącznikiem „więcej danych / mniej danych” (wszystkie zrzuty ekranu są wyświetlane z włączonymi dodatkowymi danymi).

Czy ktoś napotkał coś podobnego do tego?


Ustaliłem, że ps wykazuje ten sam problem na tym serwerze co top. Ani nie pokaże argumentów podanych do rake. Wyszukiwanie wyjaśnienia trwa.
wbharding

Rozumiem teraz, że problem polega na tym, że / proc / [pid] / cmdline (który kontroluje to, co pokazuje top i ps) nie daje tej samej wydajności na dwóch serwerach.
Wysłałem

Odpowiedzi:


25

Służy top -cdo tworzenia argumentów pokazujących na górze Alternatywnie, po prostu naciśnij cbieg, topaby przeszukać to.


1
Przepraszam, powinienem był wyrazić się lepiej: zrzuty ekranu, które pokazałem, były po przełączeniu wyjścia za pomocą „c”. Nadal nie mają argumentów za rake.
wbharding,

1

Czy wyjście alias wyświetla alias dla top?

Nie znam żadnej zmiennej środowiskowej, która zmieni domyślne zachowanie top, ponieważ VIRT i CPULOOP nie mają na to wpływu.

Jaka jest zawartość / etc / toprc? - to plik konfiguracyjny dla całego systemu (istnieje również osobisty plik konfiguracyjny, ale wątpię, żebyś o nim nie wiedział)

Sugerowałbym utworzenie / zmianę / etc / toprc, aby uzyskać pożądany wynik. Pozbądź się aliasu, jeśli taki istnieje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.