Jak wskazać domenę na moduł równoważenia obciążenia, który nie ma stabilnego adresu IP?


16

Próbuję wskazać mydomain.eu na moduł równoważenia obciążenia AWS, który ze swej natury nie ma stabilnego adresu IP, więc myślę, że powinienem skierować rekord A do subdomeny w Amazon, ale o ile Mogę powiedzieć, że rekord A może być tylko adresem IP, więc jestem teraz strasznie zdezorientowany.

Jak wyglądałby plik strefy dla mydomain.eu, gdzie zarówno rekord A, jak i subdomena www wskazują, powiedzmy, loadbalancer.mydomain.aws.com?


Czy możesz wyjaśnić, czy używasz Route 53 jako dostawcy DNS lub własnego zewnętrznego dostawcy?
Brent Pabst,

Odpowiedzi:


11

Możesz użyć rekordu Alias, jak opisano w http://aws.amazon.com/route53/faqs/ :

Dodatkowo Route 53 oferuje rekordy „Alias” (rekord wirtualny specyficzny dla Route 53). Rekordy aliasu służą do mapowania zestawów rekordów zasobów w strefie hostowanej na instancje Elastycznego równoważenia obciążenia. Rekordy aliasu działają jak rekordy CNAME, ponieważ można zamapować jedną nazwę DNS (mydomain.com) na inną nazwę DNS „docelową” (elb1234.elb.amazonaws.com). Różnią się od rekordu CNAME tym, że nie są widoczne dla resolverów. Rozdzielacze widzą tylko rekord A i wynikowy adres IP rekordu docelowego.

Następnie możesz nazwać domenę, np. Domena.com, www.domain.com za pomocą CNAME (po wskazaniu go za pomocą rekordu Alias), na przykład:

www.domain.com CNAME TO domain.com

Pamiętaj również, że aby to zrobić, musisz przenieść strefę na route53, aby wykonać zapis Alias. Większość dostawców DNS niestety nie oferuje możliwości tworzenia takich rekordów dla nazwy domeny.


To podejście, na którym ostatecznie się zdecydowałem i działa idealnie. Dzięki! :)
Elver Loho,

Co rozumiesz przez „cname domenę jak domena.com na www.domain.com za pomocą CNAME”. Czy to zarządzanie domeną czy Route 53?
S-K '10

ALIAS to irytujące rzeczy, denerwujące
pozostałe

Uwaga: Route53 jest domyślnym wyborem w kontekście AWS, ale niektórzy inni dostawcy DNS oferują teraz również rekordy ALIAS jako funkcję.
mschuett

6

Ze strony informacyjnej AWS na temat równoważenia obciążenia elastycznego :

Ruch do nazwy DNS dostarczanej przez moduł elastycznego równoważenia obciążenia jest automatycznie rozdzielany między zrównoważone pod względem obciążenia, zdrowe wystąpienia Amazon EC2.

Zasadniczo Amazon zapewnia nazwę DNS, na którą można mapować swoje rekordy. Byłoby to przy użyciu rekordu CNAME w przeciwieństwie do rekordu A. Nazwa DNS modułu równoważenia obciążenia nie powinna się zmieniać, dlatego nigdy nie musisz zajmować się adresami IP, które, jak zauważyłeś, mogą ulec zmianie.

EDYTOWAĆ:

AWS zawsze obsługiwał bezpośrednie łącza CNAME do poddomen i poddomen wieloznacznych dla domeny głównej z po prostu rekordami CNAME. Zasadniczo wygląda to tak:

www.mydomain.com -> my-aws-01-elb.aws.amazon.com

Następnie dla domeny poziomu głównego masz dwie opcje: albo skonfiguruj przekazywanie DNS u swojego dostawcy hosta DNS, mydomain.com -> www.mydomain.comalbo skorzystaj z usługi Route 53 Amazon, aby hostować całą strefę DNS i pozwól im zarządzać i konfigurować wymagane rekordy, aby uzyskać obsługę domeny na poziomie root .

Jeśli nie potrzebujesz obsługi poziomu domeny root i korzystania z poddomeny, takiej jak sub.mydomain.comlub www.mydomain.com, możesz użyć prostych rekordów CNAME do wszystkiego.


Jeśli chcesz użyć rekordu nazwy strefy, tak jak masz strefę abc.com, wtedy CNAME nie będzie działać i będziesz musiał użyć rekordu Alias, jak podano w mojej odpowiedzi, aby skierować abc.com do ELB.
Logic Wreck

Jeśli masz nazwę domeny, którą musisz wskazać na ELB, i jest ona podobna do nazwy zonename, musisz użyć rekordu Alias, aby skierować tę domenę na ELB, a następnie CNAME jako CNAME nie będzie działać w tym przypadku.
Logic Wreck

Właściwie mówi następny: gdzie zarówno rekord A, jak i subdomena www wskazują na, powiedzmy, loadbalancer.mydomain.aws.com - sprawdź moją aktualizację. jeśli będzie chciał wskazać samą domenę, będzie musiał użyć rekordu Alias, jak podano. Należy również pamiętać, że większość dostawców DNS nie zezwala na CNAME dla nazwy domeny, dozwolone są tylko rekordy A.
Logic Wreck,

No cóż, na przykład chrzestnik nie ma i z tego, co widziałem w mojej praktyce administracyjnej, wiele osób hostuje tam swoje strefy DNS.
Logic Wreck

godaddy nie jest złotym standardem…
MikeyB
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.