Odziedziczyłem gniazdo okablowania szczura. Co teraz?


266

Wiesz, widzisz zdjęcia jak poniżej i chichot, dopóki nie będziesz musiał sobie z tym poradzić.

Właśnie odziedziczyłem coś, co wygląda jak na zdjęciu poniżej. Kultura organizacji nie toleruje zbyt dobrze przestojów, ale powierzono mi zadanie „wyczyszczenia”. Sieć działa tak, jak jest i wydaje się, że nie trzeba się spieszyć, ale w pewnym momencie będę musiał zmierzyć się z niedźwiedziem. Mam brzydkie oko, kiedy wspominam o weekendach.

Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakieś ustrukturyzowane podejście do tego problemu?

Moje dotychczasowe pomysły:

 • Etykieta, etykieta, etykieta
 • Uzupełnij moje kable krosowe o pożądanej długości przed czasem
 • Wykonuj każdą podsieć naraz (wygląda na to, że każda podsieć jest przeznaczona dla różnych fizycznych lokalizacji)
 • Wymień jeden kabel na raz dla każdej podsieci
 • Łatwiej jest uzyskać przebaczenie niż pozwolenie?

Gniazdo Szczura


91
Takie rzeczy były powodem, dla którego nalegałem na obejrzenie infrastruktury przed zaakceptowaniem jakiejkolwiek oferty.
gWaldo

95
Moją sugestią byłoby dokładne udokumentowanie absolutnie wszystkiego i zachowanie tego dla siebie. Następnie odłącz jeden koniec każdego kabla w jeden weekend. Zadzwoń do swojego szefa i renegocjuj, aby uzyskać znacznie lepszy pakiet kompensacyjny. : D
HopelessN00b

5
upewnij się, że wszystkie urządzenia, które go obsługują, są skonfigurowane do podwójnych połączeń, zarówno przełączania na przełącznik, jak i przełączania na urządzenie. w ten sposób możesz wykonać wiele z tych prac bez potrzeby przestoju. posprzątałem podobny bałagan z zaledwie 2 godzinami przestoju na kilku serwerach i jednym routerze (i bez przełączników). ale cały projekt repatchingu zajął mi 24 godziny robocze, z czego 20 w godzinach roboczych.
longneck

20
Aby pamiętać o przyszłych zmianach, upewnij się, że ustawiłeś standard dodawania / usuwania / wymiany kabli. Nawet jeśli nie możesz wszystkiego zorganizować natychmiast, możesz wszystko zorganizować stopniowo, upewniając się, że wszystkie zmiany w sieci następują starannie i konsekwentnie. Upewnij się również, że wszyscy pracujący z Tobą są na pokładzie dzięki nowej standardowej procedurze operacyjnej. Bez względu na to, jak przyjemnie robisz rzeczy, wszystko znowu skończy się bałaganem, jeśli ludzie, którzy pracują w systemie, nie wiedzą o nowym systemie lub go nie lubią.
zzzzBov

44
Wygląda na to, że sami dostaliśmy nowy obraz 404 witryny
squillman

Odpowiedzi:


149

W żadnej szczególnej kolejności nie ma tu sugestii, które były mi pomocne przez lata-

 1. Czy którykolwiek sprzęt w tych szafach można wyeliminować, zmodernizować lub skonsolidować? Trudno powiedzieć, co tam jest, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​tego rodzaju bałagan pogarsza sprzęt, który powinien był zostać wyciągnięty lata temu.

 2. Gdy masz już pojęcie o minimalnym zestawie wyposażenia, zastanów się, jak najlepiej je rozłożyć. Kryteria tutaj mogą się różnić, ale grupowanie według typu technologii lub funkcji biznesowej może mieć sens. Wyraźnie widać, że bliskość urządzeń o wysokiej gęstości (tj. Przełączników) i paneli krosowych jest natychmiast widoczna.

 3. Użyj zarządzania kablami !!! Istnieją zarówno rozwiązania do zarządzania kablami poziomymi, jak i pionowymi. Użyj obu - poziomych wokół paneli krosowych i innych znaczących stężeń, pionów obok przełączników i dla ułatwienia podstopnic.

 4. Zawsze jest to zaskakujące, ale należy wziąć pod uwagę sposób prowadzenia kabli zasilających. Przed wyciągnięciem kabla należy wziąć pod uwagę jednostki UPS na dole szaf, wybór PDU i różnorodność.

 5. Zachowaj spis typowych długości kabli. Jest późno w nocy i chcesz iść do domu. Kabel 3 'jest niezbędny, ale najbliższy masz pod ręką 5'. W ten sposób rozwijają się tego rodzaju mesy.

 6. Dokumentowanie jest częścią gry, ale znaczenia etykietowania nie można przecenić. Dzięki wyraźnym etykietom i wydajnemu / czystemu okablowaniu liczba błędów zostanie znacznie zmniejszona, a rozwiązywanie problemów uproszczone.

 7. Ogranicz, kto może ciągnąć kable !!! Różne style i stopień dbałości o szczegóły mogą bardzo szybko wywołać chaos.


1
Chociaż bardzo podoba mi się pomysł, aby inna firma wykonała tę pracę, uważam, że nie miałbym trudności z uchwaleniem budżetu przez zarząd, ponieważ nastawienie prawdopodobnie będzie brzmiało: „już mamy zestaw umiejętności wewnętrznych”. Poza tym są to świetne sugestie.
Chad Harrison

27
+1 za ekwipunek kabli. Jeśli nie jesteś bardzo dobry i nie masz doskonałego sprzętu testowego, kup certyfikowane kable o wymaganych długościach. Oszczędza wiele smutku
Dave M.

3
Całkowicie zgadzam się na gotowe kable. Zwłaszcza wraz z pojawieniem się cat6 i dalej tolerancje są znacznie ściślejsze wokół wszystkich zakończeń. Potrafię zacisnąć pięknie wyglądający kabel krosowy i mogę zrobić porządne 110 uderzeń w panel, ale niekoniecznie oznacza to, że zbudowałem całkowicie funkcjonalną sieć, dopóki nie zostanie aktywnie certyfikowana. Choć może wydawać się to nieco droższe, prawda jest taka, że ​​kupowanie tych elementów w postaci gotowej (i znormalizowanej), jak to możliwe, znacznie oszczędza na bólach głowy i tajemniczych przestojach w przyszłości.
rnxrx

9
Jeśli zamierzasz ponownie podłączyć cały ten bałagan, wydaje mi się, że jest to idealna okazja, aby opracować schemat kodowania kolorów. Wiesz (lub wkrótce dowiesz się), co masz, i możesz dowiedzieć się, jakie kategorie mają sens, przypisać kolory do każdej z nich, a także umieścić klucz kolorowy na laminowanym kawałku papieru w pobliżu, aby każdy, kto z nim współpracuje, mógł być zgodny z twoim schemat. I możesz pozostawić obecne kolory / odcienie kabli (czarny, biały i szary?) Jako „nieskategoryzowane”, podczas gdy (np.) Niebieski, czerwony, zielony, żółty dla nowych kabli. Łatwo też będzie zobaczyć, co zostało zastąpione, a co nie.
iconoclast

1
Przepraszam - moje sformułowanie mogło być niejasne. „Te elementy” odnosiły się do samych łatek. Jednak w przypadku światłowodów zastosowanie kabli MPO to duża wygrana. Wstępnie wykonane kable z modułowymi złączami, zatrzaskami itp. Jak dotąd pomoc w przypadku skrętki, ale potencjalnie dar niebios dla poziomego skalowania światłowodu i zastosowania 40GE lub 100GE.
rnxrx

140

Zadzwoń do wykonawcy okablowania, aby spędził dzień lub dwa na miejscu, aby „ubierać” kable. Zwykłem spędzać czas na samodzielnym wykonywaniu tego rodzaju prac, ale zdaję sobie sprawę, że wykonawcy okablowania są szybsi i lepiej zorganizowani.

Dobry wykonawca okablowania jest w tym lepszy niż ty!

Będą mieli odpowiednie zasoby do oznaczania, testowania, uzyskiwania niestandardowych długości, ubierania okablowania i instalowania odpowiedniego rodzaju infrastruktury zarządzania.

Warto poświęcić czas i pieniądze, aby uzyskać czystsze, łatwiejsze w zarządzaniu rozwiązanie.

Jeśli problemem jest koszt, możesz zmniejszyć zatrudnione roboczogodziny, zmuszając wykonawcę do obsługi wszelkich potrzeb związanych z okablowaniem strukturalnym (ponowne zakończenie paneli krosowych, testowanie istniejących przebiegów itp.) ... Patrząc na to zdjęcie, pojawi się potrzeba ... Możesz kupić lub poprosić o dostarczenie różnych długości kabli krosowych i wykonać tę pracę samodzielnie, oznaczając i etykietując w razie potrzeby.

Przeszedłem od tego do poprzedniego, stosując to podejście. Osiągnięcie wyniku zajęło 6 godzin pomocy wykonawcy i 8 godzin mojej pracy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


88
To dość ...
Aaron Copley

6
Moonraker. jaka piękna nazwa dla cisco :)
petrus

3
Wykonawca wykonał panele krosowe, instalację stojaka 2-słupkowego, pionowe i poziome układarki kabli oraz prace drabinowe. Wykonałem łatanie i kodowałem kolorami podsieci.
ewwhite

5
Dwa problemy z tym, ponieważ jest to jednorazowe a) często zadania związane z okablowaniem utrudniają wprowadzanie zmian b) kable stają się nieuporządkowane z powodu zmian często w pośpiechu, więc wymaga zmiany procedury, aby utrzymać porządek na
dłużej

6
@JamesRyan Nie rozumiem, w jaki sposób mój powyższy przykład byłby trudny do zarządzania lub modyfikacji. Jeśli chodzi o szybkie zmiany, możliwe jest ich wykonanie poza systemem zarządzania kablami, ale oznacza to, że zmiany te będą ostatecznie musiały zostać poprawione. To kwestia dyscypliny / organizacji, a nie problem z korzystaniem z kontrahenta.
ewwhite

68

Współpracownik i ja niedawno posprzątaliśmy bałagan, który był dość zły (mogę opublikować zdjęcia później, jeśli będę miał trochę czasu) i całym sercem nie zgadzam się z podejściem wykonawcy. Dowiesz się znacznie więcej o samym systemie i jego wadach, jeśli wykonasz pracę samodzielnie. Również, gdy popełnisz błąd, tak jak ty lub jakikolwiek inny śmiertelnik, prawdopodobnie będziesz miał lepszy pomysł, jak go naprawić. Powiedziawszy to wszystko tutaj, to moje sugestie.

 • Nie spiesz się: to maraton, a nie sprint.
 • Najpierw usuń wszystkie elementy, które nie są podłączone do jednego końca. To zaskoczyło nas w naszej sytuacji.
 • Ponownie oznacz, oznacz i oznacz.
 • Przełączaj jednocześnie.
 • Nie spiesz się i sprawdź swoją pracę.

43
+1 za „usuń wszystkie elementy, które nie są podłączone”
woliveirajr

2
re „Dowiesz się znacznie więcej o samym systemie i o jego wadach”, co jeśli NIE chcesz dowiedzieć się o brakach w systemie? :) Naprawdę, prędzej czy później, ale chodzi o wybór ...
akostadinov,

1
Im szybciej rozwiniesz się w problemach, tym szybciej możesz proaktywnie naprawić problemy. Mam ogromną preferencję do robienia rzeczy sam, kiedy tylko mogę. Masz światłowód do biegania między budynkami, zatrudnij kontrahenta. Musisz połączyć kilka kabli lub kupić gotowe odcinki, zrób to sam. Na dłuższą metę będziesz szczęśliwszy, gdy będziesz mieć bardziej dogłębną znajomość systemu.
PlTaylor

5
Nie rozumiem, dlaczego musi to być albo propozycja. Dlaczego nie mogłeś współpracować z kontrahentem, uczyć się od niego i korzystać z jego wiedzy specjalistycznej? (BTW, +1 za doskonałe punkty, które zdobywasz, mimo że tylko częściowo się zgadzam.)
iconoclast

1
Nic nie jest czarne ani białe, a to nie jest ani propozycja. Moje osobiste nastawienie polega na robieniu wszystkiego, co mogę, co pomoże mi zrozumieć system i jak go później rozwiązać. Jeśli w szafce jest bałagan, istnieje znacznie więcej złych sytuacji niż tylko gniazdo szczurów.
PlTaylor

54

Moje współczucie dla ciebie. Miałem podobny problem z wieloma szafkami, równie przerażającymi.

Moje podejście było następujące:

 1. Skorzystaj z arkusza kalkulacyjnego, aby sporządzić listę portów, do których jest podłączony port, na którym urządzeniu (żmudny, ręczny proces śledzenia kabli). Spróbuj użyć komórki arkusza kalkulacyjnego do przedstawienia portu i uporządkuj kolekcje komórek jako wizualną reprezentację każdego urządzenia.
 2. Dla każdego portu zwróć również uwagę na VLAN / podsieć itp. (Zrobiłem to przez interfejs sieciowy / cli)
 3. Napisz małe makro, aby teoretycznie ponownie podłączyć sprzęt w oparciu o odległość okablowania lub inny wybrany czynnik. Wynik powinien dać ci informację, które przełączniki map portów, do którego portu panelu krosowego (lub innego sprzętu). Powinien również wskazywać, ile kabli potrzebujesz i jak długo powinny one być. Zrobiłem to w arkuszu kalkulacyjnym, używając komórek jako portów przełączników / paneli połączeń i działało to dobrze. Stworzył wizualny schemat okablowania, rysując linie między komórkami i kolorując komórki za pomocą formatowania warunkowego, aby pokazać ich numery VLAN.
 4. Kiedy miałem już schemat, wyciągnięcie wszystkich kabli i załatanie ich zgodnie z wygenerowanym schematem zajęło niecałą godzinę po godzinach pracy. Następnie kolejne 30 minut następnego dnia, aby naprawić „dlaczego nie mogę się połączyć ?!” problemy :-)

Naprawdę nie ma łatwego sposobu, aby to zrobić, ale przynajmniej powyższe podejście uratowało mnie przed wyciągnięciem włosów.

Powodzenia!

Zrzuty ekranu:

Przed:

Przed

Po:

Po


5
+1 za arkusz kalkulacyjny (pomysł i zdjęcia).
Henk

7
@Jak chcesz udostępnić arkusz kalkulacyjny algorytmowi ponownego podłączania / rekonfiguracji sieci VLAN?
the-wabbit

3
Być może program taki jak program Eagle PCB Design (służący do projektowania płytek drukowanych schematów) może pomóc w ułożeniu okablowania za pomocą wbudowanego algorytmu routingu, który ma na celu uniknięcie skrzyżowania przewodów, co pomoże rozwiązać gniazdo. inny podobny program prawdopodobnie wykona zadanie
Vitim.us

4
Chciałbym udostępnić kod, ale zrobiłem to w ramach kontraktu, więc oficjalnie go nie posiadam :-( Wykonano go za pomocą makr VB w programie Excel, obliczając odległość między komórkami.
Jak

Arkusze kalkulacyjne . Nasz profesor systemy powiedział kiedyś, że Excel jest najważniejszy element oprogramowania dla przedsiębiorstw na świecie, istnieją nawet banki, które działają wyłącznie na Excel. Ale po raz pierwszy widzę Excela używanego do samego okablowania!
Pavel

26

Wszystkie te odpowiedzi są niepoprawne, ponieważ pomijają krytyczny pierwszy krok: Zdefiniuj projekt. Zanim skorzystasz z któregokolwiek z tych pomysłów (z których wiele jest bardzo dobrych), musisz być w stanie odpowiedzieć na następujące pytania z absolutną pewnością

 • Jakie systemy dotykasz - kiedy i na jak długo mogą one działać?
 • Które działy zostaną trafione i kiedy zgodzą się na niedogodności?
 • Jeśli istnieje krytyczny system, kiedy mogę go wyłączyć? czy to jest zapisane?
 • Ile pieniędzy mogę na to wydać?
 • Ile osób mogę pożyczyć?
 • Jak długo mogę to potrwać? (co oznacza zarówno roboczogodziny, jak i czas, kiedy należy to zrobić)
 • Czy jest jakaś dokumentacja i czy powinienem jej ufać?

Może znasz wszystkie te rzeczy i nie wdałeś się w szczegóły. Ale chyba, że ​​wszyscy są przy twoim planie, możesz napisać jedną z tych kolumn Infoworld „Jak wysadziłem moją firmę”.

Raz miałem taką sytuację. Okazało się, że mieliśmy pudełko, które musiało być włączone i podłączone. Zbyt długo ciągnij za drut, spowoduje to czkawkę i awarię. Jeśli upadł, wszyscy używający go byli spieprzeni. Poza tym dwa inne systemy - które rzadko go używały, ale stale monitorowały jego status - przeraziłyby się.

Instrukcja zajęła tylko kilka minut, aby ustalić kolejność, w której systemy musiały zostać wyłączone, i kilka połączeń telefonicznych, aby je zaplanować, i jedno „Nie loguj się do tego systemu zdalnie przez weekend!” masowa poczta elektroniczna. Ale to jest różnica między tym, że nikt nie zauważa a ludźmi nienawidzącymi cię na zawsze.

Odpowiedzi kierownictwa na pytania dotyczące definicji pomogą Ci zaplanować inne projekty. Twoja praca wymaga od nich dokonywania okazjonalnych wyborów i musisz dowiedzieć się, co, jak i dlaczego będą wybierać. Może się okazać, że nie możesz zatrudnić nikogo do pomocy, nie możesz kupić 1-metrowych kabli, aby zastąpić 8-stopowych, nie możesz zamknąć ludzi, nie możesz przestać brać „czy możesz odblokować moją drukarkę?” dzwoni, kiedy to robisz, nie możesz dostać nadgodzin i nie możesz przyjść wcześniej, zostać późno lub pracować w weekendy, jeśli to oznacza, że ​​nie będziesz tam MF. Jeśli tak, wiesz, że potrzebujesz nowej pracy.


4
+1 za uznanie, że jest to projekt. Łatwo to przeoczyć.
Chad Harrison

1
Dziękuję Ci. Cała praca wykonywana w administracji sieci lub pomocy technicznej jest projektem. „Zresetuj hasło” lub „zmień toner” nie wymagają dużej definicji ... ale po czwartym odłączeniu drukarki nadszedł czas, aby dodać do planu zadania takie jak „sprawdź rolki” lub „zadzwoń do dostawcy”.
Geoff

20

Jeśli nie możesz (z jakiegokolwiek powodu; zazwyczaj firma nie chce wydawać pieniędzy), pozyskaj kontrahenta:

 • Zaplanuj weekendowe przerwy w pracy. W tym czasie nic nie będzie działać. Jeśli możesz zrobić pełne wyłączenia, tym lepiej.
 • Poproś szefa, aby zgodził się na porównanie twojego jedzenia, picia i czasu.
 • Wcześniej zamapuj każdy przebieg kabla, źródło i miejsce docelowe.
 • Zainstaluj zarządzanie kablami
 • Przygotuj odpowiednio duże kable. Jeśli musisz sam je zacisnąć, zrób to przed przerwą w dostawie prądu. Oznacz teraz oba końce każdego kabla.
 • Wydrukuj etykiety. (BTW, kup drukarkę etykiet, dodatkowe etykiety i zapasowe baterie).
 • Wymieniaj jeden kabel na raz (chyba że jest to niemożliwe).
 • Włącz rzeczy z kciukami.
 • Sprawdź, czy wszystko nadal działa. Uruchom ponownie komputer kliencki i upewnij się, że nadal możesz dostać się do rzeczy.
 • Idź do domu zwycięsko

6
„Sprawdź, czy wszystko nadal działa. Uruchom ponownie komputer kliencki i upewnij się, że nadal możesz dostać się do rzeczy”. - Nie można wykonać tego kroku bez uprzedniego udokumentowania, co może uzyskać dostęp do czego. „dostań się do rzeczy” dla informatyka może zupełnie różnić się od „wykonywania mojej pracy” od rzeczywistych użytkowników.
Freiheit

3
@ Freiheit Twój komentarz wydaje mi się trochę pedantyczny. Czy powinienem mieć wcześniejszy krok, który mówi „udokumentować wszystko, czego wszyscy użytkownicy mogą potrzebować do wykonania swoich zadań”, i zastąpić „można dostać się do rzeczy” „próbą wykonania całej pracy”? Być może byłby to ideał dokładny, ale wydaje mi się to przesadne.
gWaldo

9
„dokumentowanie wszystkiego, czego wszyscy użytkownicy mogą potrzebować do wykonywania swoich zadań” jest wyraźnie przesadzone, ale „można dostać się do rzeczy” jest niezwykle niejasne. Zwłaszcza po przepracowaniu pełnego dnia wolnego od pracy i po prostu chcesz sprawdzić, czy praca została wykonana i wrócić do domu. Ważne jest posiadanie dobrze zdefiniowanej i przejrzystej listy elementów, które należy sprawdzić. Może to być tak proste, jak: „Zaloguj się jako użytkownik na sekretarskiej stacji roboczej i uzyskaj dostęp do aplikacji foo na serwerze jiggle-bunz-serwer”. Po prostu wiedz, jakie są Twoje wymagania dotyczące „pracy wykonanej”, najlepiej jak potrafisz.
Freiheit

1
Test akceptacyjny jest dobry. Lepiej jest mieć plan awaryjny na wypadek niepowodzenia tego testu.
David Schmitt

3
przepraszam, jiggle-bunz to nazwa mojego następnego loadbalancera.
ItsGC

14

Dziwi mnie, że nikt inny jeszcze tego nie powiedział:

Tak, dokument, zapis, arkusz kalkulacyjny itp., Ale zdjęcie zdjęcie zdjęcie i więcej zdjęć . Nie pomogą ci złożyć go z powrotem w całość, ale uratują cię od szaleństwa, gdy nieuchronnie będziesz musiał rozwiązać problem. Dodatkowo, gdy wszystko pójdzie nie tak, będą służyć jako przypomnienie, dlaczego nigdy więcej tego nie zrobisz! :)

Podoba mi się również komentarz „usuniętych rzeczy, które nie są do niczego podłączone”, jest niesamowite, jak wiele takich rzeczy jest!


14

Jeśli możesz poprosić kontrahenta, aby zajął się tym, jak sugeruje ewwhite, pozwól im to rozgryźć.

Inaczej:

 1. Zacznę od określenia dokładnie, gdzie wszystko jest i dokąd idzie.

 2. Sugeruję prowadzenie spisu (prosty arkusz kalkulacyjny powinien wystartować) każdego urządzenia i jego połączeń, sieci VLAN, portu źródłowego, portu docelowego, adresów IP i wszelkich innych istotnych informacji.

 3. Przed rozpoczęciem przygotuj i oznakuj kable. Używaj kabli, które nie są zbyt długie, ale nadal pozostawiają miejsce na pewien ruch / luz.

 4. Jeśli nie możesz zrobić tego wszystkiego za jednym razem, uruchom urządzenie po urządzeniu.

 5. W razie potrzeby użyj pionowego i poziomego zarządzania kablami oraz rzepów, aby zabezpieczyć sekcje (zazwyczaj co jedną stopę).

 6. Coś, co może pomóc, to użyć innego koloru kabla dla każdej logicznej podsieci, aby pomóc w wizualizacji rzeczy w przyszłości.

 7. Sprawdź, aby upewnić się, że wszystko jest tak, jak było przed rozpoczęciem. Przydatne jest posiadanie gotowego dokumentu testów do wykonania, abyś mógł przejść, wykonać test i udokumentować wynik.

Po zakończeniu pamiętaj o zarządzaniu kablami i unikaj szybkich przebiegów, aby coś zacząć. Prawie nigdy nie wrócisz, aby właściwie zakończyć pracę. Możesz także opracować standardową politykę / procedurę dla całego okablowania. W ten sposób, posuwając się naprzód, nie będziesz tworzyć tego rodzaju problemów. Osoba dziedzicząca po tobie podziękuje :)


10

Wow to wszystko co mogę powiedzieć. Oto moje sugestie dotyczące wszystkiego, co warto:

 1. Nie patrz na rozwiązanie tego w określonych ramach czasowych. Przy takim bałaganie nie trzeba wywierać na siebie nadmiernej presji, aby został wyczyszczony przed datą X.

 2. Odwzoruj i udokumentuj wszystkie fizyczne połączenia (port x na urządzeniu X łączy się z portem x na urządzeniu y itp.).

 3. Logicznie odwzoruj sieć (podsieć A jest dla biura A, podsieć B jest dla DMZ itp.).

 4. Dowiedz się, jak zamierzasz uporządkować / poprowadzić kable uwzględniające nowy układ istniejący z bieżącym układem. Może w tym pomóc wykonawca okablowania. Nie jestem pewien, czy chciałbym, aby faktycznie wykonali tę pracę, ponieważ nie będą mieli wiedzy na temat topologii / zależności sieciowych, a jeśli coś się nie powiedzie, nie będą w stanie tego zrozumieć.

 5. Jeśli proponowany układ pozwala na zamianę / zmianę trasy jednego lub kilku kabli jednocześnie, zrób to w ten sposób. Znajdź kilka minut każdego dnia, gdzie możesz zamienić / przekierować garść kabli do nowego układu. Musisz zaplanować małe okna przestojów / niedostępności dla systemów, których kable są wymieniane. Jak powiedziałeś, łatwiej jest prosić o wybaczenie niż o pozwolenie, ale nie chcesz tego zbytnio robić.


9

Na etykietach kabli

 • Nauczyłem się jednej ważnej zasady oznaczania kabli: Nie etykietuj kabli za pomocą urządzenia / portu, chyba że jest to bezwzględny wymóg, a otrzymasz zasoby (drukarka etykiet, puste miejsca, gdzie i kiedy ich potrzebujesz). Zrób to, w momencie, gdy będziesz musiał wymienić kabel, będziesz musiał ponownie oznakować rzecz.
 • Najlepszy schemat oznaczania, z którym pracowałem, polegał na oznaczaniu każdego kabla tym samym znacznikiem na obu końcach, być może po nim oznaczeniu „A” lub „B”. W ten sposób, gdy biegniesz po wszystkich panelach i urządzeniach, możesz dopasować łączność typu end-to-end ze względną łatwością.
 • W przeszłości pracowałem z niestandardowymi kablami, które faktycznie miały zadrukowaną długość w ft i / lub m. na kablu w regularnych odstępach czasu. Pomogło to w identyfikacji kabli w dużej kulce spaghetti. Jednak kable prefabrykowane są znacznie bardziej niezawodne, ale niestety nie mają takiego oznaczenia długości.

1
Należy bezwzględnie oznaczyć kabel nazwą urządzenia / portu, ale tylko nazwą urządzenia / portu na końcu kabla, co jest mniej prawdopodobne, że zostanie odłączone podczas zmiany trasy . Jeśli prowadzisz kable z serwerów do przełączników, oznacz kabel nazwą serwera i numerem interfejsu (serwera, a nie przełącznika) na obu końcach. Jeśli prowadzisz kable od przełączników do paneli krosowych, wybór jest trudniejszy i zależy od twoich nawyków związanych z ponownym układaniem - po prostu określ koniec, którego nie zamierzasz podłączać podczas zmiany trasy i użyj jego nazwy jako etykiety kabla krosowego. Znowu na obu końcach.
the-wabbit

Naprawdę podoba mi się twój pomysł na etykiety kabli o średniej rozpiętości. Zawsze oznaczam oba końce każdego kabla numerem seryjnym i długością. Oznaczenie długości jest przydatne, gdy sięgasz do skrzynki kablowej. Używam drukarki etykiet kablowych Brady ID Pal. Pamiętaj, aby uzyskać taśmę „przemysłową” - w rzeczywistości przykleja się mniej więcej na stałe, w przeciwieństwie do typowej taśmy do drukowania etykiet.
Dan Pritts

7

Pomyślałem, że napiszę coś z NIE do zrobienia.

Jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji, chociaż miałem do czynienia tylko z dwoma stojakami i niezbyt wieloma drutami.

Pomyślałem, że mam świetny pomysł, który był w porządku, ale szef: TCP / IP w systemie Windows jest dostosowywany do ponownej próby i przekroczenia limitu czasu po 5 sekundach, więc jeśli kabel zostanie odłączony na sekundę lub dwie, nie jest to wielka sprawa.

Przekazałem więc asystenta i założyliśmy nowy kabel, wszystko ładnie i schludnie, a następnie zamieniliśmy oba końce starym kablem.

Właśnie wtedy odkryliśmy, że potrzebna nam aplikacja, która była zależna od płaskiej bazy danych plików, była na to bardzo wrażliwa i jej baza danych została zniszczona, więc musieliśmy przywrócić ją z kopii zapasowej!


5

Moją jedyną sugestią byłoby wycofanie procesu.

Jeśli możesz sam lub jeden z twoich stażystów zrób zdjęcie każdego kroku. Lub nagraj wideo z ważnymi krokami w przypadku wystąpienia problemu i chcesz wycofać proces.

Będę pomocny także w przypadku dalszych referencji, jeśli ktoś dołączy do twojego zespołu i powie mu, co zrobiłeś.


4

Jeśli twój szef nie chce dać ci pracy w nadgodzinach, a jednocześnie chce jak najdłużej unikać przestojów, dobrym pomysłem może być zapytanie o przybycie około 15:00 jednego dnia i spóźnienie się. W ten sposób nie będzie żadnych przestojów, a firma nie będzie się kucać za nadgodziny. W przeszłości wykonywałem takie prace, kiedy firma nie chciała mnie nadgodzinami i było to naprawdę zabawne. Zabierz ze sobą kilka głośników i iPoda i podłącz kabel jak szaleniec do jakiegoś metalu.


Jak zapobiegnie to przestojom? Może nie ma przestojów w godzinach pracy, ale pytanie nie brzmi dobrze. Zakładałem, że w ogóle nie tolerują przestojów, ale być może miał na myśli tylko w godzinach pracy. (W firmie, w której pracuję, przestoje miałyby wpływ na klientów końcowych, lokalne sklepy detaliczne, które w niektórych przypadkach są otwarte 24 godziny na dobę, a także inne firmy, które komunikują się z naszymi systemami, więc wszelkie przestoje stanowią problem.)
iconoclast

1
@iconoclast, co jest bardzo dobrym punktem. Zakładałem, że to ustawienie w biurze, w którym po godzinach przestój będzie w porządku.
akolita

3

Myślę, że nikt jeszcze o tym nie wspominał:

Zapytałbym mojego szefa, czy moglibyśmy zdobyć nową rundę wyposażenia, aby zastąpić starą instalację w nowych szafach. W zależności od wieku może to być opłacalne.


+1: po dotknięciu czegokolwiek co najmniej 5 lat, należy go następnie umieścić w koszu na śmieci. Z odciętymi końcówkami kabli.
Chris K

2

Mam pomysł, który może również pomóc, myślę, że ktoś wspomniał już o kodowaniu kolorami segmentów LAN, ale aby ułatwić sobie życie, możesz po prostu kupić wcześniej potrzebne kable krosowe, zamiast budować je samodzielnie i testować. Korzystam ze strony o nazwie Monoprice, są niesamowite, mają różne opcje długości kabli i są tanie. Zamieszczę kilka linków do poniższej witryny, mam nadzieję, że pomoże to w łatwiejszej pracy.

Kable Ethernet Cat 5e


Monoprice jest tani, ale miałem problemy z jakością kupowanych u niego przedmiotów. CDW ma dość tanie ceny na kable swoich marek domowych, które według mnie są produkowane przez Belkin. Jestem pewien, że są inni tani dostawcy.
Dan Pritts,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.