Jak zresetować sysctl do ustawień domyślnych systemu operacyjnego?


10

Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na stronach podręcznika systemowego sysctl. Mój plik sysctl.conf jest nadal w stanie domyślnym, testuję kilka wartości i ładuję nowe ustawienia za pośrednictwem sysctl -p newsettings.conf. Pomyślałem, że wystarczy zresetować sysctl -p(co oznacza, że ​​odczytuje wartości z sysctl.conf). Ale szybko sysctl -a | grep domainujawniono, że nadal istnieją stare ustawienia.

Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


15

O ile wiem, nie ma opcji „cofnij” dla sysctl- Musisz ponownie wprowadzić ustawienia domyślne (zwykle /etc/sysctl.confpo prostu nie określa ustawień domyślnych, więc ponowne czytanie nie spowoduje cofnięcia zmian, chyba że istnieje wyraźne ustawienie).

Jeśli nie znasz swoich ustawień domyślnych, ponowne uruchomienie przywróci je, a następnie możesz je wymienić sysctl -a(zapisz to gdzieś w celach informacyjnych). Jeśli masz wokół siebie inną, w większości identyczną maszynę, możesz pobrać dane sysctl -awyjściowe z tego hosta zamiast ponownego uruchamiania.


1
Ok, dzięki. Ponowne uruchomienie byłoby możliwe, a następnie sysctl -a > sysctl_defaults.confpowinno załatwić sprawę. Zostawię to na jakiś czas otwarte, może ktoś inny zna sposób. Jeśli nie, zaakceptuję odpowiedź jako prawidłową.
Fleshgrinder,

@Fleshgrinder Upewnij się, że przechowujesz wartości sysctl gdzieś, gdzie nie są one rutynowo odczytywane przy starcie systemu (np. ~/sysctl_defaults.conf) - Chociaż nie zdarza się to często, czasami domyślna wartość dla danej zmiany pokrętła sysctl, i możesz wprowadzić pewne przypadkowa dziwność w ten sposób.
voretaq7,

1
Dzięki, wiedziałem o tym i zapisałem je w moim katalogu domowym, tak jak zaproponowałeś. /etc/sysctl.dPrzed ponownym uruchomieniem upewniłem się również, że nic nie jest włączone. Wszystko działało jak urok i myślę, że twoje rozwiązanie jest w porządku. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Fleshgrinder

0

Sysctl Defaults

Na CentOS 7 spójrz na

/usr/lib/sysctl.d/

aby uzyskać domyślne ustawienia dostarczane z systemem operacyjnym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.