Domyślny wirtualny serwer Apache działa tylko wtedy, gdy domena rozpoznaje adres IP, a nie, jeśli używa serwerów nazw?


1

Mam domenę, która korzysta z serwerów nazw mojego hosta, jednak nie utworzono dla niej konkretnego wirtualnego hosta. Kiedy przechodzę do domeny, nie mogę znaleźć strony. Jeśli zmienię plik hosts, aby domena wskazywała adres IP pierwszego serwera nazw lub jeśli skonfiguruję wpis DNS dla www jako IP, działa to tak, jak chcę.

Według dzienników dostępu i dzienników błędów nawet nie wygląda na to, że żądanie trafia do Apache. Czy jest coś jeszcze, co muszę skonfigurować, oprócz serwera nazw, aby doamin działał? Pingowanie domeny powoduje, że host nie został znaleziony, ale pingowanie domeny z sekcją hosta wirtualnego pojawia się jako adres IP serwera nazw. czego mi brakuje?


Co? Domena powinna zawsze rozpoznawać adres IP. Co dokładnie otrzymujesz, kiedy wyszukujesz nazwę?
Shane Madden

Wyszukiwanie nie powiodło się. Brak adresu IP lub nazwy hosta z poprawnym wyszukiwaniem na wejściu.
SJaguar13

Odpowiedzi:


1

Nie jestem pewien, czy poprawnie zrozumiałem problem, więc zacznę od tego, co mówię:

  • Masz nazwę hosta (powiedzmy host.example.com)
  • Który jest skonfigurowany na serwerach DNS example.com do wskazywania adresu IP (powiedzmy 1.2.3.4)
  • Po wpisaniu host.example.com w przeglądarce żądanie nie jest wyświetlane w dziennikach dostępu / błędów Apache, a zawartość z Apache nie jest wyświetlana w przeglądarce
  • Po wprowadzeniu mapowania dla host.example.com -> 1.2.3.4 w / etc / hosts, strona ładuje się poprawnie

Nie rozumiem, co masz na myśli przez „Pingowanie domeny z sekcją hosta wirtualnego pojawia się jako adres IP serwera nazw”

Ponieważ wszystko działa poprawnie po dodaniu wpisu hosta, wygląda na to, że Apache jest poprawnie skonfigurowany. Ponieważ nie działa bez wpisu hostów, domyślam się, że wpis DNS jest nieprawidłowy. Sprawdź, co się stanie po „wykopaniu host.example.com” - czy zwraca prawidłowy adres IP?

Aktualizacja: Na podstawie tych dodatkowych informacji:

NewDomain.com używa także ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com. Pingowanie przychodzi z niczym. Jeśli ustawię adres IP ns1.mydomain.com na NewDomain.com w pliku hosts, to zadziała. Kiedy robię kopanie na NewDomain.com, status to SERVFAIL, nie ma odpowiedzi, uprawnień ani dodatkowych sekcji

problem jest jasny. Po zarejestrowaniu newdomain.com musisz poinformować rejestratora, że ​​jest on hostowany na ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com; i muszą skonfigurować rekordy „kleju”, aby inni mogli to odkryć. Część tego zawiodła - albo nie powiedziałeś sekretarzowi; lub nie skonfigurowali jeszcze rekordów klejów.


Mam 2 domeny. MyDomain.com i NewDomain. MyDomain.com używa ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com bez żadnych problemów. Ma także skonfigurowanego wirtualnego hosta. Pinging MyDomain.com zwraca adres IP mojego serwera, który jest adresem IP ns1.mydomain.com. NewDomain.com używa także ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com. Pingowanie przychodzi z niczym. Jeśli ustawię adres IP ns1.mydomain.com na NewDomain.com w pliku hosts, to zadziała. Kiedy robię kopanie na NewDomain.com, status to SERVFAIL, nie ma odpowiedzi, uprawnień ani dodatkowych sekcji. Na dole SERWER: pokazuje właściwy adres IP.
SJaguar13

„MyDomain.com zwraca adres IP mojego serwera, który jest adresem IP ns1.mydomain.com” - Więc ns1.mydomain.com jest również twoim serwerem WWW?
James Polley

„NewDomain.com używa także ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com. Pingowanie nic nie wskazuje. Jeśli ustawię adres IP ns1.mydomain.com na NewDomain.com w pliku hosts, to działa”. Potwierdza to, że masz problem z DNS. Wygląda na to, że Twój rejestrator nie wskazał jeszcze newdomain.com na ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com.
James Polley,

Czy muszę tylko na to czekać? WHOIS na NewDomain.com pokazuje ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com jako serwery nazw. Zrobiłem zbiorczą aktualizację we wszystkich moich domenach (około 133) w GoDaddy około 24 godzin temu.
SJaguar13

To normalne, że zmiany w zapisach kleju zajmują trochę czasu, ale jeśli zajmie to więcej niż 24 godziny, skontaktuję się z obsługą twojego rejestratora, aby dać im znać
James Polley
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.