Określ nazwę funkcji w pliku MSI do zainstalowania z wiersza polecenia


12

Próbuję zainstalować aplikację (SalesLogix 7.2 Admin Tools and Servers) z pakietu MSI, ale chcę tylko zainstalować określoną funkcję. Jak mogę określić nazwę funkcji, aby spróbować użyć parametru ADDLOCAL?

Wybór SLX MSI

Odpowiedzi:


10

Instalator można uruchomić w trybie rejestrowania pełnego

msiexec /i product.msi /l*v log.txt

Następnie poszukaj zmian we ADDLOCALwłaściwości w dzienniku. W ten sposób będziesz mógł określić, które funkcje są instalowane z powyższym wyborem w GUI.

W przeciwnym razie możesz użyć Orca zgodnie z sugestią jscott i sam przeanalizować pakiet. Chociaż myślę, że korzystanie z pełnego dziennika jest prostszym rozwiązaniem i nie przegapisz funkcji, która zostanie dodana, ADDLOCALaby uzyskać działającą instalację.


1
Doskonały. Pracowałem przysmak. ADDLOCAL=Common,Administrator,Architect
Cylindryczny

Miło, że mogłem pomóc! ;)
Aleksiej Iwanow

5

Pobierz kopię Microsoftuorca.exe - jest to prosty edytor MSI. Istnieją inne edytory, które powinny równie dobrze na to działać. Otwórz MSI w Orca i sprawdź Featuretabelę. Ta tabela zawiera listę wszystkich dostępnych zestawów funkcji, pod warunkiem, że sprzedawca użył ich do pakowania instalatora.


2

Najłatwiej jest skontaktować się z dostawcą aplikacji i dowiedzieć się, jakie są przełączniki wiersza polecenia. To powiedziawszy, czasami dostawca decyduje się nie udostępniać tych informacji. W takim przypadku lubię używać Monitora procesów do obserwowania procesu instalacji.

Większość instalatorów działa w ten sam sposób. Pobierasz pojedynczy plik, a plik wypakowuje wszystkie rzeczywiste pliki instalacyjne do katalogu tymczasowego. Ponieważ musimy zobaczyć, do którego miejsca instaluje się instalator, użyj monitora procesu, aby obserwować instalatora od razu po jego uruchomieniu. Nie kontynuuj instalatora ani nie zamykaj go. Wykonanie jednej z tych czynności spowoduje usunięcie plików tymczasowych. Skopiuj wszystkie wyodrębnione pliki z katalogu tymczasowego. Będziesz używać tych plików do instalacji niestandardowej. Po zlokalizowaniu określonego procesu (w Monitorze procesów) odfiltruj wszystkie pozostałe procesy. Następnie możesz obserwować proces podczas kontynuowania sekwencji instalacji. To, czego szukasz, to polecenie msiexec, które wywołuje instalację żądanej funkcji.

Może to być czasochłonny proces prób i błędów, ale odniosłem wielki sukces w dostosowywaniu instalacji aplikacji, w których dostawcy nie dostarczają takich informacji ...


2
Korzystanie z Monitora procesów może być wstrząsającym doświadczeniem (szczególnie jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś). Aby rozpocząć, zalecam użycie polecenia Uwzględnij proces z okna, aby wybrać okno instalatora (kliknij i przytrzymaj ikonę i przeciągnij do okna aplikacji instalatora). Spowoduje to przechwycenie identyfikatora procesu instalatora. Następnie możesz użyć polecenia filter, aby odfiltrować wszystko oprócz tego procesu. Dodatkowo wyłączam wszystko oprócz aktywności procesu i wątku.
newmanth

1

Może się okazać, że instalator MSI obsługuje opcję instalacji administracyjnej msiexec . Spowoduje to uruchomienie instalatora, ale zamiast faktycznej instalacji pakietu wygeneruje punkt instalacji oprogramowania, dostosowany za pomocą określonych opcji. Następnie możesz wdrożyć .msi utworzone w określonym punkcie instalacji, w sposób normalnie wdrażający oprogramowanie.msiexec /a <yourpackage.msi>

W dużej mierze zależy to od tego, co sprzedawca zapewnił wsparcie, więc zgodnie z odpowiedzią @ newmanth może być konieczne skontaktowanie się z dostawcą i sprawdzenie, jakie opcje wdrażania obsługują.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.