Jakie części profilu mobilnego są przesyłane w systemie Windows 7?


9

W poprzednich wersjach systemu Windows profil mobilny był przesyłany tylko wtedy, gdy użytkownik się wylogowuje. Jednak w systemie Windows 7 ustawienie zasad grupy może zezwalać na przesyłanie pliku rejestru w tle. Ustawienie nazywa się Background upload of roaming user profile’s registry file while user is logged on.

Jednak po ustawieniu tego ustawienia pole w WMI nadal odzwierciedla tylko ostatnie wylogowanie. Zakładam, że dzieje się tak, ponieważ nie tylko plik rejestru musi zostać przesłany na serwer, aby kwalifikować się jako pełne przesyłanie.Win32_UserProfile LastUploadTime

Moje pytanie brzmi: jakie inne części profilu są przesyłane podczas wylogowywania?

Odpowiedzi:


14

Wszystko w folderze lokalnego profilu użytkownika (wskazywanym przez zmienną środowiskową% USERPROFILE%) jest synchronizowane z profilem mobilnym na serwerze plików podczas wylogowywania, z wyjątkiem folderów skonfigurowanych na liście wykluczeń.

W systemie Windows 7 lista wykluczeń zawiera domyślnie:

  • $ Recycle.bin
  • AppData \ Local
  • AppData \ LocalLow

W systemie Windows 10 1511 lista wykluczeń zawiera domyślnie:

  • $ Recycle.bin
  • AppData \ Local
  • AppData \ LocalLow
  • OneDrive
  • Foldery robocze

Lista jest przechowywana w rejestrze pod adresem

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\ExcludeProfileDirs

Można go skonfigurować za pomocą ustawienia zasad grupy

User Configuration\Administrative Templates\System\User Profiles\Exclude directories in roaming profile.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz mój artykuł Jak zmniejszyć rozmiar profili mobilnych i artykuły bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base KB315415 i KB814592 .


Należy pamiętać, że w systemie Windows 7 (32-bitowym) zmiana zasad powoduje ntuser.iniaktualizację przy następnym logowaniu, ale NIE aktualizuje wartości oHKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\ExcludeProfileDirs
Deanna

2
@helge fantastyczna odpowiedź! Dziękujemy w szczególności za linkowanie do twojego artykułu. Doprowadziło to do uzyskania zestawu informacji o pakiecie Profile Toolkit na temat profili Windows, który jest po prostu bardzo przydatny w jednym miejscu. Więc dziękuję!
Charles Roper

5

Wiele rzeczy - wygląda na to, że dość mało rozumiesz Profile mobilne. Rejestr użytkowników (którym tak naprawdę jest NTUSER.DAT) to tylko połowa historii. Sugeruję przejście do lokalizacji profili mobilnych (tej na serwerze, a nie na stacji roboczej), a dostaniesz wszystkie inne rzeczy, takie jak Dane aplikacji, a może Pulpit itp.

Wszystkie rzeczy, które tam widzisz, są przesyłane przy wylogowaniu i pobierane przy logowaniu.


Nie, to nie do końca poprawne, rzeczy są synchronizowane podczas logowania, a nie przesyłane. przesyłanie w tle umożliwia ustawienie odstępów czasu lub konkretnych godzin przesyłania. Więc przy wylogowaniu jest całkiem możliwe, że bardzo mało (jeśli cokolwiek) jest przesyłane
Jim B

Masz rację @JimB, to dobra uwaga. Chociaż zinterpretowałem to jako OP, nie zdając sobie sprawy, że profil roamingowy to coś więcej. Ponadto przesyłanie w tle musi być specjalnie skonfigurowane, abyśmy mogli prawdopodobnie założyć, że ich nie używają.
Dan

nawet bez włączonego przesyłania w tle synchronizowane byłyby tylko zmiany, więc to, co zostanie przesłane, zależy zawsze od użycia.
Jim B
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.