Tworzenie maszyny wirtualnej w VirtualBox z fizycznej


59

Czy istnieje jakiś sposób na utworzenie maszyny wirtualnej, której można używać w VirtualBox z posiadanej instalacji fizycznej? Na przykład, jeśli mam system Windows XP zainstalowany na fizycznym komputerze i chcę mieć wirtualną wersję tej maszyny na innym komputerze. Zaoszczędziłoby to mnóstwo czasu, bez konieczności ponownej instalacji i ponownej konfiguracji całego systemu operacyjnego.

Myślę, że będą problemy z licencjonowaniem Microsoft. Ale nawet jeśli nie jest to możliwe w systemie Windows, czy można wziąć fizyczną maszynę z systemem Linux i utworzyć jej wersję VirtualBox? Czy jakieś inne oprogramowanie do wirtualizacji pulpitu udostępnia tę funkcję?

Odpowiedzi:


44

Windows jest nieco inny, zobacz Przewodnik po migracji istniejących instalacji Windows do VirtualBox .

Z pamięci można użyć konwertera VMware, a VirtualBox odczyta pliki VMDK .

W przypadku systemu Linux, jeśli chcesz łatwego rozwiązania, uruchom dysk CD na żywo,

dd if=/dev/sda1 of=/path/to/images/sda1.img bs=1024

Zrób to dla każdej partycji zamontowanej na /etc/fstabtwoim komputerze, a następnie skonfiguruj te obrazy w VirtualBox.


5
Z dokumentacji pod linkiem, który wymieniasz, firma Sun zaleca obrazowanie całego dysku, a nie tylko partycji, aby polecenie dd zmieniło się na: dd if = / dev / sda of = / path / to / images / sda.img bs = 1024
Andrew S

Teraz, gdy mam pliki IMG, jak przekonwertować na dysk wirtualny dla Hyper-VM?
Dawno,

17

System Windows można dość łatwo sklonować na maszynę wirtualną za pomocą narzędzia Microsoft o nazwie Disk2vhd . Możesz to zrobić na działającym systemie Windows, tak jak na moim serwerze Windows 2008.

  1. pobierz Disk2vhd i wypakuj go do jakiegoś folderu.
  2. Uruchom oprogramowanie i wybierz partycję, którą chcesz sklonować.
  3. Poczekaj na zakończenie klonowania, w moim przypadku zajęło to około 50 minut
  4. Skopiuj wynikowy plik .vhd na hosta maszyny wirtualnej.
  5. Uruchom oprogramowanie maszyny wirtualnej i utwórz nową maszynę wirtualną.
  6. Zamontuj dysk na właśnie utworzonej maszynie wirtualnej i uruchom.
  7. Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś teraz mieć klon systemu Windows działający na maszynie wirtualnej

Jeśli migrujesz instalację systemu Windows do VirtualBox, możesz chcieć zapoznać się z instrukcją na stronie VirtualBox


5

Wolę metody klonowania sieciowego przy użyciu obrazów CD na żywo lub obrazów ISO ( Clonezilla , Ghost itp., Jest wiele do wyboru). Zobacz mój poprzedni post dotyczący zwiększania rozmiaru dysku na maszynach wirtualnych .

Metody klonowania sieci działają fizycznie na fizyczne, fizyczne na wirtualne, wirtualne na wirtualne i między dowolnymi platformami wirtualizacji obsługującymi rozruch z ISO / CD.

Nie powinieneś jednak używać APIC, chyba że używasz laptopa lub potrzebujesz dodatkowych przerwań (wiele dodatkowych kart, wciąż używane stare porty itp.). PIC jest znacznie lepszy dla fizycznych maszyn, jeśli robisz cokolwiek w czasie rzeczywistym, na przykład audio / wideo, CNC itp. Te dni z układaniem przerwań USB i eSATA nie są tak często potrzebne, jak wcześniej.


3

Aby to zrobić ... Zamknij system Windows lub cokolwiek, którego używasz

Force Boot płyty CD z linuksem na żywo.

Otwórz okno terminala i wpisz:

sudo dd if = / dev / YOUR DEVICE (hdd, cdrom) of = A UNIQUENAME.iso (WINBoot, cd5, Hacktoolz) .iso.

W poleceniu ... „if” to plik wejściowy (lub źródło), a „of” to plik wyjściowy (lub miejsce docelowe).

Spowoduje to pobranie dysku twardego z dysku twardego lub instalacji CD-ROM systemu operacyjnego i utworzenie z niego obrazu ISO w formacie PLIK i zapisanie go w katalogu Homedir.

Otwórz VitrualBox i utwórz nową maszynę wirtualną.

Kliknij maszynę wirtualną prawym przyciskiem myszy, wybierz ustawienia, kliknij polecenie Zamontuj CDROM, wybierz opcję Zamontuj plik ISO lub plik obrazu.

Wybierz DODAJ.

Przeglądaj i zlokalizuj ISO utworzone za pomocą polecenia „sudo dd if = / dev / cdrom of = cd5.iso”.

Wybierz i kliknij dwukrotnie (lub naciśnij OK).

Kliknij OK.

Uruchom maszynę wirtualną.

Voila! Twardy dysk rozruchowy HDD lub CDROM działa teraz na maszynie wirtualnej ;-)


2

Większość oprogramowania do wirtualizacji ma możliwość uruchomienia instalacji bezpośrednio z dysku fizycznego lub z obrazu wykonanego z tego dysku.

Na przykład rutynowo tworzyłem obrazy z dysków twardych za pomocą „dd”, a następnie „uruchamiałem” instalację na tym obrazie za pomocą Qemu pod FreeBSD. Poza systemem operacyjnym mającym pewne problemy z nowym sprzętem wirtualnym, wszystko działało zgodnie z oczekiwaniami.


2

Użyłbym do tego Clonezilli. O wiele łatwiej. Upewnij się tylko, że podczas tworzenia dysku twardego maszyn wirtualnych jest on w przybliżeniu nieco większy lub ma taki sam rozmiar jak stary dysk twardy.


2
jakiego pliku clonezilla używasz do stworzenia wirtualnego vm?
skyfoot


1

Zrobiłem to, ale nie korzystałem z Virtualbox. Chciałbym, ale rozwiązanie nie było dostępne. Jest to całkowicie możliwe i stosunkowo łatwe do zrobienia dzięki bezpłatnym narzędziom VMware. Wyjmij dysk, który chcesz przekształcić w maszynę wirtualną, po wyjęciu z pudełka i upuść go w systemie Windows lub Linux, utwórz pełny obraz dysku i przekonwertuj go na maszynę wirtualną za pomocą VMware vCenter Converter obsługiwanego przez vmware ( http: //www.vmware.com/products/converter/ ) lub przy użyciu qemu-img, który działa równie dobrze. Istnieje mnóstwo wskazówek, jak tworzyć obrazy przy użyciu qemu-img, a strona podręcznika jest bardzo dobra.


1

Skopiowałbym obraz.

Bądź ostrożny, ponieważ jeśli nie przywrócisz instrukcji po przywróceniu obrazu na maszynie wirtualnej, zwirtualizowany system Windows nie uruchomi się już, ponieważ VirtualBox domyślnie nie emuluje interfejsu I / O APIC (jak mówią, jest szybszy).


tak, brak włączenia IO APIC kopnął mnie wcześniej w spodnie. Zajęło mi to wieczność, aby to rozgryźć. Dziennik VirtualBox nie był pomocny!
Adam,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.