Pracownicy budowlani napełnili moją SAN betonem i pyłem mineralnym


50

Aktualizacja: EMC zrezygnowało z naszej gwarancji i wsparcia, więc będzie to sprawa ubezpieczenia. Dell twierdzi, że możemy uzyskać profesjonalną agencję sprzątającą, która odnowi serwery i utrzyma naszą gwarancję. Cisco mówi „może”. HP wciąż milczy :(

Ostatnia aktualizacja: EMC odwróciła się i zatwierdziła czyszczenie od certyfikowanej firmy. VNX został odesłany do nas dzisiaj i działa dobrze. Reszta serwerowni również jest czyszczona, a nasze straty ograniczają się do kilku napędów taśmowych. Firma ubezpieczeniowa odbiera rachunek za prawie wszystko inne.

Pierwotne pytanie:

Oto historia…

Właściciele budynku, z którego wynajmujemy powierzchnię biurową, zdecydowali się na remont zewnętrzny. Wiązało się to z dość ciężką pracą na poziomie, na którym znajduje się nasza serwerownia, w tym z wymianą okien, które mieszczą się w betonowej ścianie.

Mój czerwony alarm wyłączył się, gdy usłyszałem, że zrobią to samo z naszą serwerownią (tak, nasza serwerownia ma okno. Jesteśmy małym sklepem z 3 stojakami. Okno jest zabezpieczone stalowymi prętami). Wyjaśniłem, że wykonawca musi postawić tymczasową ścianę między naszymi szafami a oryginalną ścianą - i upewnić się, że tymczasowa ściana jest w 100% szczelna dla powietrza i wody. Obiecali to zrobić.

Tymczasowa ściana ma małe drzwi, dzięki czemu pracownicy mogą wchodzić / wychodzić przez cały dzień (przez naszą serwerownię, która była jedyną opcją ....). Kilka razy mogłem znaleźć małe drzwi do połowy zamknięte podczas pracy wieczorem / wieczorem. Zamknąłem drzwi i pomyślałem, że mam nadzieję, że wkrótce zrozumieją punkt i utrzymają drzwi zamknięte. Dałem nawet elektrykowi kęs, gdy zobaczyłem, że nie zamknął prawidłowo drzwi.

Do tego momentu - założę się, że większość z was ma obraz tego, co się stało. Tak, prawdopodobnie zostawili otwarte drzwi podczas wiercenia w betonie.

Przedstawiam wam naszą 4-tygodniową EMC VNX: Dyski VNX Regał VNX

Wpłacę nawet trochę bonusu, oto UPS APC jeden stojak dalej od tymczasowej ściany. Widzisz ładny mały pas do lądowania z mojego palca? UPS

Co powinienem zrobić? Jedyne, co przychodzi na myśl, to albo zadzwonić do wszystkich naszych dostawców (EMC, HP, Dell, Cisco) i poprosić ich, aby wysłali techników, aby sprawdzili cały sprzęt w serwerowni, lub uzyskali certyfikowanego zewnętrznego konsultanta sprawdzić wszystko. Czy uruchomiłbyś systemy produkcyjne na tym sprzęcie? Jak długo?

Powinienem również zauważyć, że nasz klimatyzator nie jest dokładnie klasy korporacyjnej, biorąc pod uwagę charakter naszego małego pokoju. To tylko jeden falownik, który raz zawiódł, zanim zacząłem tutaj pracować (awarie falowników zwykle prowadzą do kapania wody).


8
niestety, wiem, że systemy produkcyjne działają w znacznie gorszych warunkach (zdaniem magazynów). Ale nie jest idealny pod żadnym względem, szczególnie w przypadku nowego sprzętu. Zbadałbym przynajmniej jakąś rekompensatę za sprzątanie, a być może za nieuniknione, że kilka wentylatorów zawodzi. W dużej mierze zależy to jednak od przepływu powietrza i od tego, jak wiele jednostek przez niego przepływa. Co najmniej wyczyść pomieszczenie, a następnie filtry powietrza lub wloty powietrza na sprzęcie, i miej oko na temperaturę i chłodzenie.
Sirex,

Tak - choć nie jest to dobra rzecz, widziałem znacznie gorzej i na bardziej krytycznym i droższym zestawie. Więc posortuj to, ale nie spodziewałbym się zbliżającej się awarii.
Dan

Żeby źle przeczytać, że EMC zrzuciło gwarancję, inni producenci zrobią to samo, założę się ... Nie bój się zaangażować w to prawnika ...
HTDutchy

1
Wręcz przeciwnie: bój się zaangażować w to prawników. Zbierz razem swoje dowody. Tak, uzyskaj profesjonalną poradę. Raz mieliśmy poważny problem, w którym prawnik powiedział nam, że mamy namacalne szkody. Okazało się, że nie, a po pozwie, który przegraliśmy przeciwko sprzedawcy, mieliśmy proces przeciwko naszemu prawnikowi, który został złagodzony pozasądowo. Uważaj bardzo, jakie szkody rzeczywiście istnieją i kto jest za nie odpowiedzialny. Jeśli znajdziesz godnego zaufania prawnika (haw), powiedzą ci, jakie wysiłki wymaga proces i jakie masz szanse. Jeśli mówią, że to w 100% jasne, kłamią.
Posipiet

1
Te biedne dzieci!
Ben Brocka,

Odpowiedzi:


22
  1. Zbierz wszystkich techników.
  2. Spraw, by sprawdzili / wyczyścili cały sprzęt.
  3. Wyślij rachunek do planisty budynku.

Naprawdę serwery są w stanie wytrzymać pewien poziom kurzu, ale to po prostu za dużo. Nasze serwery regularnie czyścimy w czasie przestoju za pomocą odkurzacza komputerowego firmy 3M . Miło jest mieć w biurze.

Ale na razie zacznij sprzątać. Im szybciej stamtąd wydostaniesz się kurz, tym lepiej. Staraj się unikać radiatorów i wentylatorów z dala od kurzu. Jeśli radiator lub wentylator jest pokryty kurzem, jego zdolność do rozpraszania ciepła jest znacznie gorsza niż czysta jednostka.


W takim przypadku powinien naprawdę zbadać zatrudnienie usługi specjalizującej się w czyszczeniu antystatycznym serwerowni.
erimar77

1
@ erimar77: Nasza firma ubezpieczeniowa jest teraz na tej trasie :)
pauska

28

Po pierwsze: Kiedy serwerownia staje się placem budowy, musisz usunąć wszystkie serwery z kilku powodów.

  • przerwy w dostawie prądu
  • przerwy w chłodzeniu
  • dostęp (nie wiesz, kto mija twoje serwery, o której godzinie)
  • naprężenia mechaniczne spowodowane przez maszyny budowlane
  • bezpośrednie uszkodzenie przez pracowników, którzy wpadają na siebie
  • pozostały pył z placu budowy, w szczególności pył metaliczny lub mineralny

Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest usunięcie serwerów do innego pokoju. Oznacza to dodatkowe przestoje, ale w trakcie prac budowlanych prawdopodobnie i tak będziesz musiał to zrobić.

(pamiętam, moja subiektywna opinia jest następująca) Teraz tak się stało. Wentylatory pokryte są pyłem mineralnym. To potencjalnie zmniejsza ich żywotność, wpływając na łożyska.

Nie spodziewałbym się, że serwery spowodują masową awarię, ale oczekiwałbym wyższego odsetka awarii. U dość dużego klienta przestoje wentylatorów wzrosły po działaniach budowlanych.

Ale z drugiej strony nie starałbym się czyścić systemów. Jeśli czyszczenie prowadzi do uszkodzenia, prawdopodobnie jest większe niż uszkodzony wentylator. Chyba że, oczywiście, jeśli pył zawiera cząsteczki metali, które zmieniają całą grę.

Co robić? Oczyść pokój, wyczyść zewnętrzne serwery, zarezerwuj trochę gotówki na wcześniejsze wymiany w przyszłości.

Uszkodzenie najprawdopodobniej nie jest uzasadnione. Część szkód, którą możesz udowodnić, prawdopodobnie nie jest warta wniesienia sprawy do sądu. Możesz spróbować uzyskać od wynajmującego pewną kwotę odszkodowania, na przykład mniejszą płatność.


To, co powinniśmy zrobić, nie jest szczególnie pomocne, ale zgadzam się z punktami, które wymieniasz. Winowajcą jest to, że nie wiem (jeszcze), czy w kurzu są ślady metali. Innym potencjalnym zagrożeniem jest tutaj awaria klimatyzacji, która może doprowadzić do wilgotnego powietrza - co nie jest dobre w połączeniu z betonem i / lub pyłem mineralnym.
pauska

11
ponieważ strona jest czytana przez wiele innych osób, z których niektórzy mogą zbliżać się do prac budowlanych, to powinieneś to zrobić, to naprawdę przydatne informacje, trochę dla ciebie osobiście spóźnione.
Sirex,

5
To prawda. Przepraszam, że jestem trochę szczęśliwy, mój nastrój jest obecnie poniżej średniej.
pauska

1
Muszę się z tym zgodzić. Instalowaliśmy nowe opadające płytki sufitowe, a podczas procesu pracownicy przykrywali szafy serwerowe folią. Na szczęście byłem tam, a ostrzeżenia termiczne wygenerowały wiadomość e-mail, ale bez tego byłby toast. Gdy serwery zostaną zanieczyszczone cząstkami stałymi, bardzo trudno jest je odwrócić, a skutki uboczne mogą być długotrwałe i powodować bardzo nieuchwytne problemy.
Greg Askew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.