Co to są przekaźniki SMTP i smarthosts?


25

Czym dokładnie jest przekaźnik SMTP, a czym dokładnie jest inteligentny host SMTP? Czy ktoś może podać mi krótki opis każdego z nich, w tym ich wzajemne relacje?

Odpowiedzi:


28

Ogólnie rzecz biorąc, oba są przekaźnikami poczty, a przekaźnik poczty to tylko serwer, który przekazuje pocztę do innego serwera poczty za pośrednictwem SMTP, a nie serwer oferujący usługę skrzynki pocztowej użytkownikom końcowym za pośrednictwem POP3 / IMAP / HTTP.

Smarthost to przekaźnik poczty specjalizujący się w obsłudze wychodzących wiadomości e-mail. Jeśli masz prywatną sieć LAN, możesz chcieć kontrolować przepływ wychodzących wiadomości e-mail i uniemożliwić „jakiemukolwiek staremu serwerowi” dostarczanie wiadomości e-mail do Internetu lub być może twój wewnętrzny system rozpoznaje tylko wewnętrzny DNS i nie może rozpoznać hostów lub rekordy MX domeny dla systemów „tam w interwebach”. W takim przypadku możesz wyznaczyć jednego hosta jako Smarthost. Wszystkie pozostałe maszyny z kolei ślepo wysyłałyby wychodzące wiadomości e-mail do Smarthost. Smarthost miałby zdolność rozpoznawania hostów i rekordów MX domeny w Internecie i byłby dozwolony przez zaporę ogniową / acl / iptables / cokolwiek do komunikowania się z innymi hostami na porcie 25 lub 587, aby dostarczać wychodzące wiadomości e-mail.

Innym powszechnym zastosowaniem przekaźnika poczty jest poczta przychodząca. Jeśli prowadzisz dużą organizację z tysiącami lub setkami tysięcy użytkowników, pisanie wiadomości e-mail w celu zablokowania przestrzeni dyskowej może pochłonąć ogromną ilość czasu i zasobów. Jeśli miałbyś do tego tylko 1 serwer, szybko by się ugrzęzł. Jeśli masz wiele serwerów obsługujących podzbiór użytkowników, musisz zmienić domenę e-mail każdego użytkownika, aby była odrębna dla tego użytkownika. Te obejścia stają się dość niewygodne dość szybko. Rozwiązaniem tego problemu jest pojedynczy rekord MX dla Twojej domeny, który może zostać rozwiązany (poprzez równoważenie obciążenia lub kradzież DNS) do wielu serwerów przekazujących pocztę. Te przekaźniki poczty byłyby skonfigurowane tak, aby akceptowały pocztę e-mail dla dowolnych użytkowników w domenie, podczas filtrowania spamu, a następnie sprawdzałyby ją ” własne zasady / mapy określające, na który serwer skrzynki pocztowej należy przekazać wiadomość e-mail, aby dotrzeć do skrzynki pocztowej użytkownika końcowego. użytkownikA => serwer1, użytkownikB => serwer2 itp.

Dzięki temu serwery, które znacznie obciążają odbieranie wiadomości e-mail z Internetu, wszyscy użytkownicy mogą je szybko przekazywać dalej, podczas gdy serwery skrzynek pocztowych o mniejszym wolumenie indywidualnym są w stanie ponieść kary za zasoby związane z pisaniem wiadomości na dysk, bez stania się wąskie gardło.


7
  • Przekaźnik SMTP to host, który akceptuje przychodzący SMTP i przesyła wiadomości w inne miejsce, które dostarczy je we właściwe miejsce.
  • SMTP smarthost to przekaźnik SMTP, który wie wystarczająco dużo, aby inteligentnie wysyłać rzeczy we właściwe miejsce.

Można oczekiwać, że jeden z nich będzie w stanie umieszczać w kolejce wiadomości, których tymczasowo nie można wysłać, aby spróbować ponownie później.


5

Przekaźnik to MTA (Mail Transfer Agent), który będzie przekazywał wiadomości e-mail na inny serwer. Największe obawy budzą otwarte przekaźniki, które akceptują wiadomości e-mail od wszystkich i przekazują je każdemu. Są one przydatne do wysyłania spamu, a wiele systemów stara się unikać przyjmowania od nich wiadomości e-mail.

Smarthosts to klasa serwera przekazywania, który służy do przekazywania poczty e-mail określonej grupie użytkowników. Dostawcy usług internetowych zazwyczaj udostępniają serwer przekazywania, który przyjmuje wiadomości e-mail ze swojej sieci i przekazuje je do Internetu. Mogą wymagać uwierzytelnienia.

MSA (Mail Submission Agents) to Smarthosts, które zwykle wymagają uwierzytelnienia. Jest im przydzielony osobny port wysyłania. MSA może być przydatny dla użytkowników mobilnych, ponieważ pozwalają użytkownikowi przekazywać wiadomości e-mail za pomocą zaufanych serwerów pocztowych.


3

Oni są tacy sami. Oba przekazują pocztę, ale adres twojego dostawcy usług internetowych jest podkreślany jako smarthost.

Smarthost zwykle prosi o uwierzytelnienie (SMTP-AUTH) przed przekazaniem wiadomości e-mail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.