Różnica między profilem a ścieżką domową


Odpowiedzi:


23

Ścieżka profilu to lokalizacja profilu użytkownika. Ścieżka „Strona główna” może być taka sama, ale można ją ustawić w innej lokalizacji (za pośrednictwem właściwości konta użytkownika).

Domowa ścieżka jest trochę szczątkowa. Pochodzi z systemu Windows NT, przed katalogiem „Moje dokumenty”. Wierzę, że pierwotnym celem było stworzenie „katalogu domowego” podobnego do środowisk Unix, ale profil użytkownika (wraz z pojawieniem się „moich dokumentów”) stał się domyślną lokalizacją przechowywania plików (co doprowadziło do całego „przekierowania folderów” out of the user profile ”, która pojawiła się po W2K).

„Przekierowanie folderu” może wykorzystywać starsze ustawienie ścieżki domowej jako miejsce docelowe przekierowania ścieżki „Moje dokumenty”. Może to być przydatne, jeśli masz grupy użytkowników, którzy potrzebują przekierowania ścieżki „Moje dokumenty” na różne komputery serwerów, ponieważ możesz ustawić inną ścieżkę główną dla użytkownika. (Możesz zrobić to samo z wieloma obiektami zasad grupy lub z zasadą przekierowania jednego folderu na podstawie członkostwa w grupie).


3
Premia za użycie „szczątkowego”
squillman

Czy wiesz, czy przechowywanie zarówno profilu, jak i ścieżki domowej w tym samym katalogu jest niekorzystne? Wydaje się, że rozmyta linia między nimi sugeruje, że powinny być w tym samym miejscu.

uśmiech Tak, tylko że jestem dzisiaj na czapce przedstawiciela. (Nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek zauważyłem, że uderzałem w czapkę w poprzednich dniach. Och, cóż. Po prostu kontynuuję moją podróż na szczyt nieco wolniej ... heh heh ...)
Evan Anderson

1
@Andrew: Nie mogę wymyślić żadnego powodu, aby ustawić je tak, aby zapewniały jakąkolwiek dobrą funkcjonalność. W rzeczywistości wpadam na kilka pomysłów, które mogą zapewnić złą funkcjonalność (na przykład nadmierną replikację plików, jeśli ustawisz ścieżkę główną do „mapowania” „dysku” do folderu, w którym przechowywany jest profil użytkownika i użytkownik zaczął tam przechowywać ogólne pliki). Nie ustawiłbym ich tak samo. W większości moich dzisiejszych sieci „Ścieżka główna” jest pusta.
Evan Anderson

3

Ścieżka główna to udział, w którym możesz przechowywać swoje pliki osobiste.

Ścieżka profilu to miejsce, w którym można przechowywać profile mobilne, które zawierają wszystkie personalizacje, dostosowania i inne ustawienia związane z profilem użytkownika.


3

Ponadto, w jaki sposób określasz, gdzie jest miejsce dla użytkownika:

C:\>set HOME
HOMEDRIVE=C:
HOMEPATH=\Documents and Settings\kuba

C:\>set USERPROFILE
USERPROFILE=C:\Documents and Settings\kuba

2

HOMEDRIVE / HOMEPATH to miejsce, w którym użytkownik ma swoje pliki osobiste, np. Pliki do pobrania, muzykę, dokumenty itp.

HOMESHARE jest używany zamiast HOMEDRIVE, jeśli katalog domowy używa ścieżek UNC.

USERPROFILE służy do przechowywania aplikacji użytkownika i plików konfiguracyjnych systemu operacyjnego oraz ustawień personalizacji. Obejmuje foldery lokalne i mobilne (Active Directory).

Należy zauważyć, że chociaż HOMEDRIVE / HOMEPATH jest często tą samą ścieżką, co USERPROFILE, nie zawsze tak jest.

Referencje:

http://support.microsoft.com/kb/100843

http://blogs.msdn.com/b/patricka/archive/2010/03/18/where-should-i-store-my-data-and-configuration-files-if-i-target-multiple-os- wersje.aspx


Świetne podsumowanie, ale należy pamiętać, że %HOMESHARE%jeśli jest ustawiony, to jest dodawany do %HOMEDRIVE%, a nie zamiast.
Czwartek

0

Mogę odpowiedzieć na Server 2003 AD ... mogą być pewne poprawki w Server 2008 AD.

1- „Ścieżka profilu” to miejsce, w którym przechowywane są informacje specyficzne dla profilu. Domyślnie jest to lokalizacja na określonym komputerze (patrz Kuby odpowiedź ). Gdy ścieżka jest wprowadzana do wartości AD dla użytkownika, profil mobilny dla tego użytkownika jest aktywowany, a profil jest przechowywany na określonej ścieżce sieciowej i kopiowany / aktualizowany w tej lokalizacji za każdym razem, gdy użytkownik się loguje.

2- Nie wiem, jak działa ustawienie „ścieżka lokalna” w sekcji „Folder domowy”, ponieważ widziałem tylko tę sekcję pozostawioną domyślną lub ustawienie „Połącz” używane do mapowania litery dysku na ścieżkę sieciową. W mojej obecnej firmie nie robimy tego, używając skryptu logowania Kixstart do mapowania dysku do folderu „domowego”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.