Czy ktoś migrował maszyny produkcyjne z MySQL do MariaDB?


10

Korzystam teraz z MySQL dla większości naszych baz danych i chciałbym wysiąść ze statku Oracle, zanim zajmie więcej zakrętu. Rozumiem, że przejście z MySQL-> MariaDB powinno być trywialne, ale przejście na drugą stronę nie jest takie łatwe. Czy ktoś już wykonał ten skok?

Edycja: Punkty bonusowe, jeśli masz niepotwierdzone informacje na temat robienia tego z Debian / Ubuntu.


Zanim zajmie więcej zakrętu ... do czego?
joeqwerty,

2
Jestem facetem z FOSS, więc krótka odpowiedź jest bardziej zamknięta i mniej wspierająca społeczność. Ograniczę bardziej szczegółowe / mydlane wyjaśnienia dla rant blogów i tym podobnych. =)
Bryan Agee,

1
Jaka aplikacja działa ponad db? Czy to jest obsługiwane? Wydaje mi się, że nawet jeśli dzisiaj działa, długoterminowe pytanie brzmi, czy aplikacja będzie nadal działać, jeśli mariaDB i MySQL się rozejdą.
uSlackr

1
dlaczego nie po prostu przejść do mysql z rozwidleniem systemu operacyjnego? A może rozważałeś PostgreSQL?
warren

1
MariaDB nie jest jedyną inną opcją. Istnieje również serwer Percona.
Baron Schwartz,

Odpowiedzi:


9

Kilka tygodni temu migrowałem różne serwery z MySQL do MariaDB.

Jeśli chcesz uzyskać pełną listę elementów, które mogą być niezgodne, możesz zajrzeć tutaj: http://kb.askmonty.org/en/mariadb-versus-mysql-compatibility .

Jeśli aktualizujesz do wyższej wersji MariaDB niż MySQL, musisz po prostu jsut pliku binarnego mysql_upgrade, jak podano na http://kb.askmonty.org/en/upgrading-to-mariadb-from-mysql .

Co więcej, dzięki MariaDB 5.3 (wydanej pod koniec lipca), zapewniają one odpowiednie repozytorium, więc nie trzeba instalować ręcznie: http://downloads.askmonty.org/mariadb/repositories/


Czy PHPmyadmin działa w pełni z mariadb?
John

Tak, działa idealnie, protokół jest taki sam jak MySQL.
MunsterNet,

2

Znam znajomego, który bez problemu przeniósł swoje forum vBulletin do MariaDB za pomocą silnika XtraDB i zauważył pewne ulepszenia wydajności w porównaniu do MySQL z InnoDB.

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest to, że NDB nie działa na MariaDB [ Źródło ].


1
Wzrost wydajności może wynikać z przejścia na XtraDB, którego można również używać z MySQL.
Joshua Hoblitt,

1

Po przeczytaniu http://vbtechsupport.com/606/ przeprowadziłem migrację większości moich serwerów do kompilacji MariaDB 5.2 i wiele klientów zrobiło to samo z dodatnimi korzyściami. Zdecydowanie warto!


0

To samo tutaj - migrowaliśmy naszą jedyną bazę danych MySQL do MariaDB dwa lata temu. To było tak proste, jak usunięcie pakietu serwera MySQL i zainstalowanie zamiast tego MariaDB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.