Zaktualizuj CentOS 5.x do CentOS 6.x - wskazówki i techniki


14

Teraz, gdy CentOS 6.0 dociera do różnych stron lustrzanych, chciałem zasięgnąć opinii na temat procesu aktualizacji. Pracując z komercyjnymi dystrybucjami RedHat 5.6 i 6.x w ciągu ostatnich kilku miesięcy, polegałem na nowej instalacji zamiast aktualizacji na miejscu dla moich systemów testowych.

Ponieważ dostępna jest prawdziwa wersja CentOS 6, czy ktoś planuje przeprowadzić migrację w miejscu? Czy są jakieś sytuacje, w których ma to sens? Jeśli tak, jakie są pułapki związane z aktualizacją w miejscu?


Masz na myśli 5.6? Nigdzie na głównej stronie CentOS nie ma odniesienia do 6.X
SpacemanSpiff,

Nieważne, znalazłem to ... chłopcze, że naprawdę lubisz krwawić, prawda? Baw się dobrze :)
SpacemanSpiff

Używam RHEL6 w ograniczonej pojemności od miesięcy, potem Scientific Linux 6, po tym, jak pogodziłem się z faktem, że CentOS 6 po prostu się nie wydarzy ... Dziś rano zauważyłem, że moje lokalne lustro pobierało całkiem sporo i odkrył, że wersja 6.0 została ostatecznie wydana. Ale jedynym problemem, który nie został w pełni rozwiązany, jest zalecana ścieżka migracji.
ewwhite

Jeśli używasz SL6, po co wracać do Centos?
Rilindo,

Podobnie jak łóżko testowe. Pracę z SL6 zacząłem dopiero tydzień temu, ponieważ mam wiele systemów, które mogą wymagać przeniesienia z RHEL / CentOS 5.6 do 6.
ewwhite

Odpowiedzi:


14

Zalecamy wszystkim, aby przeszli ponowną instalację zamiast próbować uaktualnienia w miejscu z CentOS-4 lub CentOS-5!

Źródło: http://lists.centos.org/pipermail/centos-announce/2011-July/017645.html

Możesz uruchomić to uaktualnienie centos6 tylko za pomocą yum upgrade --enablerepo=centosplus.

Nie zapomnij: każdy system z uruchomionymi centosami jest indywidualny (!). Zalecam przetestowanie tej aktualizacji na maszynie wirtualnej przed aktualizacją (zrobiłem to!). Oczywiście proces ten może potrwać kilka godzin. Zaktualizowałem kilka systemów wewnętrznych praktycznie dzisiaj i teraz je monitoruję. pozdrowienia


0

Chociaż może być możliwe wykonanie takiej aktualizacji za pomocą Yum i ręcznego majsterkowania, jedynym obsługiwanym i zalecanym sposobem aktualizacji z CentOS 5.x na CentOS 6 jest czysta ponowna instalacja.


3
Nie sądzę, że to odpowiada na jego pytanie.
SpacemanSpiff

Brak odpowiedzi na pytanie.
Erik Aronesty
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.