Najlepsze narzędzie do ruchu IP [zamknięte]


28

Muszę obserwować, jak dużą przepustowość przyjmują niektóre połączenia na serwerze, i wiem, że wcześniej widziałem do tego najlepsze narzędzie. Nie pamiętam jednak nazwy narzędzia i nie mam szczęścia, by go znaleźć.

Czy jest do tego najlepsze narzędzie? Używam Debiana.


1
na jaki system operacyjny patrzysz?
Jim B

Odpowiedzi:


28

iftoplub pktstat -nT(w przypadku monitorowania krótkoterminowego) musisz to zrobić (pod * nix). ntopPrzydaje się przy monitorowaniu długoterminowym .

Znalezienie pktstatjest trochę trudne dla tych, którzy nie używają Debiana / Ubuntu, ale jest to przyzwoite pktstatarchiwum kodu źródłowego

Użyj tcpview, jeśli chcesz tego samego rodzaju statystyki pod oknami


Testowany ntop i jest całkiem fajny. Jednak strona podręcznika jest do bani, aby powiedzieć, gdzie zapisuje dane do odczytania po uruchomieniu.
Soham Chakraborty,4

Jestem stronniczy dla pktstat . Może również łatwo wyświetlać dane o ruchu w czasie rzeczywistym jako adresy URL dla HTTP GET, zapytania dla DNS itp.


Ok, naprawdę lubię pktstat. Bardziej podoba mi się wyświetlanie iftop, ale przeglądanie adresów URL jest w tej chwili szczególnie przydatne! Będę trzymać się mojej pierwotnie zaakceptowanej odpowiedzi na tej podstawie, że stanowi ona również alternatywę dla systemu Windows i że iftop działa.
Daniel C. Sobral,


0

Istnieje również ntop, chociaż nie jest już oparty na terminalach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.