WinSCP alternatywa dla OS X (która obsługuje sudo i bez wirtualizacji WinSCP) [zamknięta]


24

Niedawno przeszedłem z administrowania moimi systemami za pomocą Windowsa na OS X. Znalazłem naprawdę fajne alternatywy dla cholernie blisko wszystkiego, czego wcześniej użyłem, jednak nie znalazłem fajnego edytora GUI (czasem VIM po prostu boli mnie w przypadku długich zadań skryptowych), które może przesyłać pliki przez SCP i jest to świadome sudo.

WinSCP zrobił dla mnie wszystkie te rzeczy wcześniej, pozwolił mi się zalogować, edytować plik lokalnie i za każdym razem, gdy zapisuję, wysyła plik do zdalnego serwera. Dało mi to także możliwość edytowania plików sudo, więc mogłem edytować pliki, które nie są własnością mojego głównego użytkownika, bez konieczności sudo wyskakiwania miliona plików tylko po to, aby je zmienić.

Odpowiedzi:


10

Czy próbowałeś Cyberduck?

http://cyberduck.ch/

Nie jestem pewien, czy pozwala to na integrację sudo, ponieważ nie używam komputera Mac (według mojej wiedzy nie jest to coś natywnego dla protokołu SCP; podejrzewam, że winSCP robi to poprzez zainicjowanie osobnej sesji powłoki, sudo przeglądanie plików i przeglądanie ich z powrotem po zakończeniu operacji).


3
Tak, nie robi sudo. : /
grufftech

Mój główny problem z Cyberduckiem polegał na tym, że nie mogę zapisywać połączeń, aby móc łatwo połączyć się ponownie.
Kevin M

2
W ogóle nie widzę wsparcia SCP w Cyberduck?
eis

Wsparcie SCP zostało wycofane z Cyberduck w 2015 roku. Trac.cyberduck.io/ticket/8895
Asa

1

Fugu zrobi SCP / SFTP w dość ładnym, aczkolwiek prostym GUI. Uruchomi on lokalny edytor OS X do edycji plików na serwerze, a następnie automatycznie zsynchronizuje plik ze zdalnym serwerem po zapisaniu go w edytorze. Nie sądzę jednak, aby Fugu spełniało twoje wymagania sudo.


2
Tak, nie robi sudo. : /
grufftech

I w zależności od używanego edytora może zapisywać edytowane pliki z powrotem na komputerze zdalnym, bez względu na to, jak go skonfigurowałeś. :(
John Gardeniers

Fugu obsługuje kopiowanie plików między serwerem ssh a udostępnianiem smb, dokładnie to, czego potrzebuję, dzięki!
ryenus

1
„Nie można zainstalować lub uruchomić Fugu ponieważ aplikacje PowerPC nie są już obsługiwane”, mówi mój OS X.
eis

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.