Funkcja przewijania nie działa w oknie terminala (sesja ssh)


12

Mam plaster Ubuntu na slicehost, co oznacza, że ​​jest to DomU na hoście Xen - i jest to dość uproszczona instalacja.

Problemem jest to, że przewijanie z powrotem w terminalu za pomocą shift-pgup nie działa.

Czy ktoś może mi powiedzieć, który pakiet włącza tę funkcję przewijania (dzięki czemu mogę sprawdzić, czy jest zainstalowany) - lub jeśli masz inne spostrzeżenia, dlaczego może on nie działać, daj mi znać.

(uwaga: aktualnie uruchomiłem ekran z ustawioną „defscrollback 1024”, ale nadal nie działa)

Odpowiedzi:


11

Dodaj to, aby ~/.screenrcwylogować się z ekranu i ponownie:

shell "/usr/bin/bash"
termcapinfo xterm* ti@:te@

1
Druga linia była potrzebna. (Używam zsh)
OverCoder

4

Screen wyłącza standardowe przewijanie w lokalnym terminalu X, ponieważ w rzeczywistości jest to program przeklinający za kulisami. Jak powiedział Murali, jeśli chcesz użyć przewijania ekranu, musisz Ctrl-A esc, a następnie użyć zwykłych klawiszy (PgUp / PgDn / kursor), aby przejrzeć historię. Escape sprawi, że się wycofasz.


Hmmm. Nie dotyczy to innych serwerów (Debian), na których uruchamiam ekran. Nadal mogę używać shift-pgup, aby przewijać z powrotem na tych serwerach.
Brent,

1
Powiązania klawiszy Vi (hjkl, Ctrl + F, Ctrl + B, / do wyszukiwania itp.) Będą również działać podczas przewijania ekranu.
Murali Suriar

Och - także, to NIE jest „terminal X” - to sesja ssh.
Brent

A na czym polega twoja sesja SSH?
womble

1

Czy sesja ekranowa jest na lokalnym lub zdalnym komputerze? Jeśli jest na pilocie, spróbuj przejść do trybu przewijania ekranu (Ctrl + A, [domyślnie).

Czy Shift + PgUp działa bez zainteresowania?


Mój błąd - miałem na myśli shift-pgup (nie ctrl-pgup).
Brent,

+1 Ctrl-A [daje mi funkcję przewijania (chociaż nie jest taka sama jak do tej
Brent

Przewijanie ekranu pozwala także kopiować i wklejać między wielowarstwowymi oknami ekranu. Ctrl-A [przełącza cię w tryb kopiowania; naciśnij raz spację, aby ustawić pierwszy znak, spację ponownie na drugi znak. Następnie Ctrl-A] wklei zawartość bufora do okna, w którym aktualnie się znajdujesz.
Murali Suriar

0

Jeśli używasz PuTTY jako terminala, z sesją ekranową uruchomioną na serwerze, musisz zaznaczyć pole obok „Wyłącz przełączanie na alternatywny ekran terminala” w Terminalu konfiguracji PuTTY-> Funkcje. Przewijanie działa wtedy jak zwykle.


Używam terminala gnome, nie PuTTY - ale dzięki.
Brent,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.