Czy Midnight Commander ma opcję wyświetlania rzeczywistych rozmiarów reż?


28

mam mnóstwo pustych katalogów i zastanawiam się, czy istnieje sposób na wyświetlenie rzeczywistych rozmiarów katalogów (po jakimś skanie) w MC


1
Inni już odpowiedział Ctrl-Space, ale skoro wspomnieć pustych katalogów, można również znaleźć ten non-MC przechylić przydatne: find . -type d -empty. Lub nawet find . -depth -type d -empty -delete(ale bądź ostrożny: niektóre puste katalogi są ważne).
mivk

Odpowiedzi:


42

naciśnij ctrl + spację w bieżącym katalogu, a to pokaże jego rozmiar. Możesz także użyć wizualnego wyboru, aby zastosować to polecenie do mnożenia elementów.


Zgadza się !!
gavenkoa

1
Jak uzyskać całkowity rozmiar wszystkich wybranych katalogów?
Maxim,

@Maksymalnie możesz to zrobić, naciskając skrót na górze .., a następnie mc obliczy miejsce dla wszystkich folderów w bieżącym katalogu
wyloguj się

Hmm .. Nacisnąłem Ctrl + Spacja i mam rozmiar dla każdego katalogu, ale nie całkowity rozmiar. Jeden znany mi na razie sposób - wybierz wszystkie foldery plików i naciśnij Ctrl + spacja.
Maxim

10

Wystarczy przejść do menu „Polecenie” i wybrać „Pokaż rozmiary katalogów” w żądanym katalogu głównym.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.