Oficjalna przeglądarka pakietów RPM online / wyszukiwanie CentOS [zamknięte]


31

Szukam czegoś, co przypomina pakiety.debian.org Przeglądarka pakietów Debiana tylko dla CentOS 5 i / lub RHEL 5 [Red Hat Enterprise Linux].


To nie jest interfejs internetowy, ale możesz wyszukiwać pakiety i uzyskiwać informacje o metadanych za pomocą yum searchi yum info.
mattdm,

2
Możesz być także zainteresowany EPEL fedoraproject.org/wiki/EPEL
mattdm

Interesujące jest to, że Fedora ma dość dobrą przeglądarkę pakietów .
Franklin Yu,

Odpowiedzi:


18

Według mojego komentarza nie sądzę, aby w CentOS istniało odpowiednik centralnego archiwum pakietów „packages.debian.org” (z interfejsem WWW).

Wydaje mi się, że czegoś brakuje!


mniam pkg wciąż jest niestety najlepszym sposobem.
unixman83,

6
Chciałem tylko dowiedzieć się, jaka jest wersja Pythona w CentOS 5.8 - niezwykle trudno jest znaleźć google. Internetowa wyszukiwarka pakietów byłaby naprawdę fajna.
Jan-Philip Gehrcke

1
@ Jan-PhilipGehrcke Zgadzam się. Uważam, że distrowatch jest użyteczny, chociaż distrowatch.com/table.php?distribution=centos
Coops


4

Ludzie pracują nad jednym dla CentOS. nazywa się Pandora . Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest użycie menedżera pakietów opartego na graficznym interfejsie użytkownika uruchomionego na samym CentOS w systemie X Windows (zwanym yumex ).

Aktualizacja : http://rpm.pbone.net, choć uciążliwa, pozwala przeszukiwać RPM różnych dystrybucji opartych na redhat


2
Link do Pandory to teraz 404.
Patrick Mevzek

-1

Cóż, radzę ci znaleźć mirrors.centos.org, jeśli szukasz pakietów.


Nie rzeczywiste pakiety (pliki), ale wyszukiwarka meta, taka jak packages.debian.org
unixman83

@ unixman83 jest to coś, za czym naprawdę tęsknię, gdy mamy do czynienia z serwerami centos. Archiwa pakietów debiana są niesamowite w porównaniu, a ja jeszcze nie znalazłem czegoś podobnego dla centos.
Coops

@ Coop, jeśli mówisz, że obecnie nie ma. Jeśli mógłbyś wpisać to jako odpowiedź; Rozważę to jako odpowiedź na moje pytanie.
unixman83

@ unixman83 - zgodnie z żądaniem, gotowe! Twoje zdrowie.
Coops
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.