Co oznacza% st u góry?


30

Oto przykład z mojej góry:

Cpu(s):  6.0%us,  3.0%sy,  0.0%ni, 78.7%id,  0.0%wa,  0.0%hi,  0.3%si, 12.0%st

Próbuję dowiedzieć się, jakie znaczenie ma pole% st. Czytałem, że oznacza to kradzież procesora i reprezentuje czas spędzony przez hiperwizora, ale chcę wiedzieć, co to właściwie dla mnie znaczy.

Czy to oznacza, że ​​mogę być na zajętym serwerze fizycznym, a ktoś inny używa zbyt dużo procesora na serwerze i pobiera z mojej maszyny wirtualnej?

Jeśli korzystam z EBS, czy może to być związane z obsługą We / Wy EBS na poziomie hiperwizora?

Czy ma to związek z rzeczami działającymi na mojej maszynie wirtualnej, czy też nie ma na mnie żadnego wpływu?

Odpowiedzi:


22

Procent kradzieży (udokumentowany na stronie podręcznika mpstat) jest rzeczywiście hiperwizorem, który informuje maszynę wirtualną, że nie może mieć zasobów procesora, których maszyna wirtualna użyłaby w przeciwnym razie. Odsetek ten jest częściowo regulowany przez ograniczenie procesora Amazon i obciążenie maszyny wirtualnej na tym konkretnym hoście. Obciążenie we / wy jest monitorowane za pomocą %iostatystyki.

Zobaczysz to najczęściej w swojej tklasie instancji, które używają modelu kredytowego procesora do regulowania wydajności. Jeśli widzisz wysoki odsetek, są duże szanse, że zabraknie Ci kredytów na procesor.


ahh ... Szukałem na stronie podręcznika top. Może tak być naprawdę dlatego, że korzystam z komputera, z którego korzysta inny użytkownik. W jednej z moich instancji EC2 widziałem, że
Ben

@Ben Tak, fakt, że informacji nie ma na topstronie podręcznika, sprawia, że ​​jest to trudniejsze niż trzeba. Rzeczy, które widziałem online, sugerują, że niektóre typy maszyn EC2 mogą osiągać maksimum aż 70%.
sysadmin1138

4

człowiek Sar

Pokaż procent czasu spędzonego na mimowolnym oczekiwaniu przez wirtualny procesor lub procesory, gdy hiperwizor obsługiwał inny wirtualny procesor .


4

Kradnij konta obciążenia na czas, gdy maszyna wirtualna chciała coś uruchomić, ale hiperwizor postanowił uruchomić coś innego.


4

Czas kradzieży lub czas skradziony oznaczają czas, przez który host maszyny wirtualnej jest gotowy do uruchomienia (niektóre instrukcje), ale nie może tego zrobić, ponieważ inne maszyny wirtualne rywalizują o procesor. Gdy wartość staje się większa, oznacza to, że twój vm zwalnia lub zatrzymuje się. Dlatego utrzymuj tę wartość na jak najniższym poziomie.


0

Czas kradzieży to procent czasu, jaki wirtualny procesor (vCPU) musi czekać, aby uruchomić się na fizycznym procesorze (pCPU), podczas gdy hiperwizor obsługuje inny wirtualny procesor (vCPU).

pełne uznanie źródła

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.