Tryb sieci VMWare (NAT czy Bridged)?


17

Korzystam z systemu Windows 7 na maszynie wirtualnej z komputera Mac. Korzystam przede wszystkim z systemu Windows 7 dla programu Visual Studio, a także do obsługi instalacji deweloperskiej IIS. Potrzebuję dwóch rzeczy i nie jestem pewien, jaki tryb sieci jest potrzebny ...

  1. Muszę być w stanie uzyskać dostęp do serwera IIS (działającego na maszynie wirtualnej) przez HTTP z komputera Mac.
  2. Przeglądarki internetowe na maszynie wirtualnej muszą mieć dostęp do Internetu.

    Jakieś sugestie? Dzięki.


1
Krótka odpowiedź to tryb pomostowy prawie zawsze łatwiejszy w użyciu, aby uzyskać maszynę wirtualną w sieci. Ale jeśli martwisz się o bezpieczeństwo maszyny wirtualnej lub administrator sieci martwi się o bezpieczeństwo sieci, być może będziesz musiał użyć NAT.
Zoredache

1
Próbowałem zarówno NAT, jak i Bridged. Dzięki NAT nie udało mi się połączyć z serwerem IIS działającym na maszynie wirtualnej. Jednak w trybie Bridged udało mi się połączyć. W trybie NAT adres IP maszyny wirtualnej to 192.168.xx, który jest inną podsiecią niż moja sieć lokalna. W trybie Bridged adres IP to 10.xxx, czyli ta sama podsieć co moja sieć LAN. Wygląda na to, że NAT jest bezpieczniejszy. Czy jest jakiś sposób na połączenie się z serwerem uruchomionym na maszynie wirtualnej z hosta w trybie NAT?
webworm

Odpowiedzi:


17

Dla twoich wymagań tryb NAT powinien działać dla ciebie, jako przypomnienie.

  • Tryb NAT: Twój komputer host (Mac) będzie działać jako brama do sieci dla twoich maszyn wirtualnych, nikt w twojej sieci (oprócz Maca) nie będzie mógł ich zobaczyć, ponieważ siedzą w oddzielnej sieci

  • Tryb zmostkowany: Twój komputer hosta (Mac) będzie dzielić swoje połączenie sieciowe z maszynami wirtualnymi, będą siedzieć tak, jakby był innym komputerem w sieci, wszyscy w sieci będą je widzieć i będą mogli z nimi współdziałać.

Obie opcje zapewniają dostęp do Internetu, jeśli komputer hosta ma dostęp do Internetu.


5
+1, ale należy również zauważyć, że mostkowanie sieci wymaga dodatkowego adresu IP w sieci (zewnętrznej) hosta; NAT nie.
Massimo,

1
W przypadku NAT należy także skonfigurować przekierowanie portów, aby komputer Mac mógł uzyskać dostęp do IIS na maszynie wirtualnej.
LukeR

1
Nie jest konieczne LukeR, ponieważ Mac jest również bramą i hostem sieci
NATed

1
Chciałbym zostawić to jako NAT, ale nie mogę uzyskać dostępu do IIS (działającego na maszynie wirtualnej) z mojego hosta. Próbuję połączyć się z adresem IP adaptera NAT, ale ostatecznie upłynął limit czasu. Jak skonfigurować przekierowanie portów?
webworm

Przy uruchomionym vmware powinno ono działać „domyślnie”, spróbuj pingować z komputera Mac adres IP maszyny wirtualnej, a z maszyny wirtualnej brama sieci NATed (adres IP bramy to komputer Mac), sprawdź, czy nie masz zapory aktywowane na maszynie wirtualnej, jeśli to nie zadziała, daj mi znać, a my możemy przeanalizować głębiej
lynxman

3

Chcesz zostać zmostkowany. Bridged da mu adres IP z twojej sieci. Otrzymasz więc 192.168.1. Dowolny numer.


To nie do końca poprawne Cody, mostkowa sieć narazi komputer na niepotrzebny dostęp z innych komputerów w sieci, tryb NAT powinien być więcej niż wystarczający do tego, o co prosi.
lynxman,

1
Nigdy nie działałem w trybie NAT tylko do połączenia z komputerem. Zawsze musiałem robić pomost.
Cody Harlow

@lynxman Masz pomysł, jak zezwolić komputerowi hostowi na dostęp do serwerów (takich jak IIS) działających na maszynie wirtualnej w trybie NAT?
webworm

1

Nie VMWare, używam Virtualbox i po prostu konfiguruję gościa za pomocą dwóch kart sieciowych. Jeden dla NAT, za dostęp do Internetu. Drugi z siecią Host-Only, umożliwiającą mi dostęp do serwera IIS na gościu.


Gdybyś użył trybu pomostowego, mógłbyś to wszystko zrobić za pomocą jednej karty sieciowej i mieć znacznie prostszy system.
John Gardeniers

Zmieniłem VirtualBox na VMWare i teraz dowiedziałem się, że mostkowana sieć VMWare nie działa. Użyję twojego rozwiązania, dopóki nie wrócę do VirtualBox. Gdybym tylko wiedział, dlaczego zmarnowałem czas na przejście na VMWare, kiedy nie miałem problemów z VirtualBox?
IvanP
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.