Czy jest jakaś wada krótkiego TTL DNS? [Zamknięte]


26

Czy jest jakaś wada krótkiego TTL DNS?


DNS czy IP TTL ...?
Izzy

Krótszy niż co?
John Gardeniers

1
Ok, pytanie zostało zmienione na „krótkie”, a nie „krótsze”, ale wciąż nasuwa się pytanie, co jest krótkie? Czy to 1 minuta, 1 godzina, 1 dzień, 1 wiek (który jest BARDZO krótki w porównaniu z wiekiem planety)? Bez kontekstu pytanie nie ma znaczenia.
John Gardeniers

2
Krótki TTL jest krótszy niż długi TTL. Wiem, że słowo krótkie jest względne, ale nie sądzę, że jest to problem.
webnat0

1
Co jest tak trudne do zrozumienia? Jaka jest zaleta ustawienia TTL na 24 godziny, kiedy można ustawić na 5 minut? Dlaczego nie zostawić na 5 minut?
wobbily_col

Odpowiedzi:


23

Twój DNS nie powinien zmieniać się bardzo często. Wiele serwerów DNS nie uznaje twojego „żądania” TTL i narzuca własne zasady. Jeśli masz zamiar zrobić karierę, ustaw TTL na kilka tygodni przed zmianą. Zwykle posiadanie długiego czasu TTL pomaga zmniejszyć obciążenie autorytatywnych serwerów i wydłuża czas klientom uzyskującym dostęp do Twojej witryny. Zwykle używam 3600, a nawet 36000, w zależności od sytuacji.


8
+1 za Many DNS server do not honor your TTL- na tej stronie pojawia się tak wiele problemów, gdy poszczególne pamięci podręczne DNS nadrzędne ignorują twoje TTL
Mark Henderson

2
+1 za to, co powiedział Mark, ale -1 za „Twój DNS nie powinien zmieniać się bardzo często”. Istnieje wiele wyjątków, aby unieważnić takie uogólnienie. np. DNS do obsługi dynamicznych adresów IP, w których krótki czas TTL jest prawie niezbędny.
John Gardeniers

+1 ... i podejrzewam, że jednym z powodów, dla których wyjątkowo krótkie TTL nie są honorowane, byłoby zniechęcenie do nadużywania szybkiego strumienia: en.wikipedia.org/wiki/Fast_flux (tj. Istnieje bardzo dobry powód, dla którego krótkie TTL są ignorowane)
danlefree

tak naprawdę Chris i wiesz, że cię kocham :), mamy BARDZO krótkie TTL na naszych zgłoszeniach, aby pomóc w naszej polityce DR. Teraz mamy wiele własnych serwerów DNS, więc możemy to dobrze kontrolować i używać Cisco GSS do faktycznego zarządzania przełączaniem DNS, ale bylibyśmy w kłopocie bez TTL poniżej minut. Nadal będę cię głosować, jak masz rację, po prostu nie dla mojej własnej
przewrotnej

1
@Chris, to może powinno być zamknięte.
John Gardeniers

7

Wyższe wartości TTL oznaczają mniej wyszukiwań DNS, co prawdopodobnie przełoży się na niższe „koszty” dla Ciebie i każdego, kto trafi na Twój DNS. (mniej podróży w obie strony)

To powiedziawszy, bardzo niskie wartości TTL mogą być przydatne dla infrastruktury.

Jeśli masz „pływającą” nazwę DNS infrastruktury zaplecza (np. Puppet.sample.com), którą przenosisz z jednego pola do drugiego w celu uzyskania wysokiej dostępności i tylko twoje systemy muszą honorować ten rekord, wówczas niskie TTL mogą być całkiem użyteczne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.