VirtualBox: Jak skonfigurować sieć, aby zarówno gospodarz, jak i gość mogli uzyskać dostęp do Internetu i rozmawiać ze sobą


120

Zastanawiałem się, czy ktoś mógłby dać mi prosty przewodnik na temat konfiguracji sieci wirtualnej w VirtualBox (4.0.2), aby działały następujące scenariusze:

 • Zarówno gospodarz, jak i gość mogą uzyskać dostęp do Internetu
 • Host może pingować gościa i odwrotnie
 • Host może uzyskać dostęp na przykład do serwera WWW Apache działającego na Gość i odwrotnie

Bawiłem się różnymi kartami sieciowymi dostępnymi w ustawieniach dla mojego gościa, ale po prostu nie jestem w stanie tego rozgryźć. Ktoś, kto może mi tutaj pomóc?

Host działa pod kontrolą systemu Windows 7 w wersji 32-bitowej, a gość korzysta z systemu Ubuntu 10.10 w wersji 32-bitowej.


Mam taką samą konfigurację z mostkowaną siecią. Miałem problemy z używaniem parawirtualnej karty sieciowej virtio-net, była bardzo niestabilna. Emulowane karty sieciowe były w porządku.
ollybee,

Oderwałem od tego włosy, już korzystałem z trybu mostu. To, co musiałem zmienić, to nazwa zmostkowanego adaptera - to była moja sieć Wi-Fi. Kiedy zmieniłem na LAN, magicznie zaczęło działać. Ponowne uruchomienie maszyny wirtualnej nie jest konieczne.
Sridhar Sarnobat

Odpowiedzi:


113

Spróbuj tego:

 1. Skonfiguruj virtualbox, aby używał 2 adapterów:
  • Pierwszy adapter jest ustawiony na NAT (zapewni ci połączenie internetowe).
  • Drugi adapter jest ustawiony tylko na host .
 2. Uruchom maszynę wirtualną i przypisz statyczny adres IP drugiej karcie w Ubuntu (na przykład 192.168.56.56 ). Host systemu Windows będzie miał 192.168.56.1 jako IP dla sieci wewnętrznej ( VirtualBox Host-Only Network to nazwa połączeń sieciowych w systemie Windows). To da ci dostęp do serwera Apache na Ubuntu z Windows, przechodząc do 192.168.56.56. Ponadto Ubuntu będzie miał dostęp do Internetu, ponieważ zajmie się tym pierwszy adapter (ustawiony na NAT).
 3. Teraz, aby połączenie było dostępne na dwa sposoby (dostęp do hosta systemu Windows z gościa ubuntu), należy wykonać jeszcze jeden krok. Windows automatycznie doda sieć tylko hosta Virtualbox do listy sieci publicznych i nie można tego zmienić. Oznacza to, że zapora uniemożliwi prawidłowy dostęp.
 4. Aby temu zaradzić i nie naruszyć zabezpieczeń w konfiguracji:
  • przejdź do sekcji zapory systemu Windows, w panelu sterowania,
  • kliknij ustawienia zaawansowane. Na wyskakującej stronie
  • kliknij reguły przychodzące (lewa kolumna), a następnie nową regułę (prawa kolumna). Wybierz regułę niestandardową, ustaw regułę tak, aby zezwalała na wszystkie programy i dowolny protokół. Dla zakresu dodaj w pierwszym polu (lokalne adresy IP) 192.168.56.1, a w drugim polu (zdalne IP) 192.168.56.56. Kliknij dalej, wybierz zezwól na połączenie, następnie sprawdź wszystkie profile, następnie nadaj mu nazwę i zapisz.

To wszystko, teraz masz dwukierunkową komunikację, z apache / dowolną inną dostępną usługą, a także Internetem. Ostatnim krokiem jest skonfigurowanie udziału. Nie używaj funkcji folderów współdzielonych w virtualboksie, jest dość wadliwa, szczególnie w Windows 7 (i 64-bitowym). Zamiast tego używaj udziałów samby - szybko i wydajnie.

Kliknij ten link, aby skonfigurować to: https://wiki.ubuntu.com/MountWindowsSharesPermanently


2
To działało idealnie. Dzięki. Nie musiałem dotykać zapory sieciowej itp. Nadal masz problem z mostem.
FractalSpace

1
Działa to również w VirtualBox 5.0 / Windows 10
Jess

Musiałem połączyć się z maszyną Wirtualną WIndows Server 2012 i musiałem ustawić reguły ruchu przychodzącego w obu zaporach. Teraz wszystko działa idealnie :)
Alan Fluka

nie działa z gościem Mac OS
Fire in the Hole

Ale nie jestem w stanie połączyć się z Internetem na maszynie gościa (Mac OS X El Capitan)
Mansuu ....

33

Najlepszym sposobem na to jest użycie Bridge Bridge w virtualbox. W polu wirtualnym przejdź do ustawień swojej maszyny-> Sieć-> Karta 1 i wybierz Bridged Adapter. Dzięki temu maszyna wirtualna stanie się częścią głównej sieci.

Jeśli masz serwer dhcp, powinien on podać adres itp. Maszynie wirtualnej, co pozwoli jej komunikować się z resztą twoich systemów i odwrotnie.


Gdy to zrobiłem, nie byłem w stanie pingować hosta od gościa. Czy powinienem być w stanie to zrobić? Czy może coś w moim Hostie blokuje ping?
Svish

1
Być może będziesz musiał zezwolić na pingowanie przez zaporę systemu Windows. Spójrz tutaj, jak to zrobić.
user619714,

Jeśli nadal masz problemy z pingowaniem komputerów między sobą, upewnij się, że Bridged Adapter jest podłączony do właściwej karty sieciowej komputera hosta. Z jakiegoś powodu czasami VirtualBox podłącza zmostkowany adapter do niewłaściwej lub do nieistniejącej karty sieciowej na hoście.
isapir

@Hanginoninquietdesperation link, który podałeś, jak przejść przez zaporę, jest martwy
Francesco Dondi

1
pracował dla mnie (Mac OS guest)
Fire in the Hole

11

Biorąc pod uwagę wymagania, wybrałbym „zmostkowany” adapter.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Ale jeśli wybiorę Bridged Adapter, wyłącza przycisk OK.
Gopal00005

1

Skonfiguruj sieć tylko dla hosta i zezwól na udostępnianie połączenia internetowego dla tej sieci. W ten sposób będziesz mieć wirtualny interfejs na hoście, który będzie podłączony do gościa.


Jak mam to zrobić? Próbowałem użyć sieci tylko dla hosta dla gościa, ale potem wydaje się, że używa ipv6 i nie mogłem
pingować

Możesz ręcznie ustawić adresy IPv4 na obu końcach.
gelraen

Masz na myśli statyczny adres IP? Nie ma możliwości, aby goście uzyskali adres IP z DHCP? A może będą jak za NAT? Co również rozumiesz przez „zezwalanie na udostępnianie połączenia internetowego dla tej sieci”? Jak mogę to zrobić?
Svish

Tak, statyczny adres IP. Lepiej jest statycznie przypisać adres IP, jeśli chcesz komunikować się z gościem. W przypadku hosta tylko gość będzie bezpośrednio widoczny z hosta. Udostępnianie połączenia internetowego w systemie Windows® skonfigurowanym na ostatniej karcie we właściwościach połączenia internetowego.
gelraen

0

Na virtualbox 5.2 jest to naprawdę proste: skonfiguruj zmostkowany adapter dla gościa.

Gdy uruchomisz gościa, będzie on korzystał z tej samej sieci co host, używając DHCP do uzyskania własnego adresu IP.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.