Monituj o grupę użytkowników podczas logowania do domeny OSX


9

Gdy użytkownik jest członkiem więcej niż jednej grupy, podczas logowania do komputera z wersją 10.6 wyświetla monit z pytaniem, dla której grupy zastosować ustawienia.

Używamy grupy zamontować różne akcje, np Productioni Accounts, na podstawie przynależności użytkownika. Często użytkownik jest członkiem więcej niż jednej grupy i potrzebuje wszystkich dostępnych dysków.

Serwer Open Directory działa również w wersji 10.6.

Czy istnieje sposób na pominięcie tego monitu i zastosowanie ustawień dla wszystkich grup. Mogę przewidzieć, że mogą występować konflikty między ustawieniami grupy, ale może też można ustawić priorytet? Czy jest to całkowicie niewłaściwy sposób na to?


Pamiętam, jak próbowałem znaleźć rozwiązanie tego dawno temu i poddałem się! Przepraszam!
SpacemanSpiff

W czasach Pantery na ekranie pojawiało się pole wyboru, które pojawiało się, aby wybrać grupy. Rozumiem, że już go nie ma?
Kirk

Odpowiedzi:


0

Użyłem skryptu logowania, aby zmapować potrzebne dyski. Działa naprawdę dobrze, jeśli użyjesz groupspolecenia i po prostu sprawdzisz prawidłowe członkostwo w grupie AD.

Właśnie go szukałem, ale musiałem go usunąć, kiedy przełączyliśmy się na nasz pojedynczy serwer NAS. Przepraszam.

Jeśli nie podoba ci się ta opcja, eksperymentowałem z użyciem grup, które łączą ustawienia (Produkcja, Księgowość, Produkcja i Rachunek itp.). To się komplikuje, jeśli masz dużą liczbę kombinacji, ale działało to na małą skalę. :-)


0

Z tego co wiem, nie ma żadnego priorytetu.

Dodatkowo, przynajmniej gdy miałem taki problem na Tigerze, zapytałbyś, czy chcesz to zapamiętać, czy też zapisać tę grupę, na przykład w polu wyboru, gdy wybierasz ją za każdym razem, co powinno powstrzymać to przed pojawieniem się w przyszłość....

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.