Jakie funkcje dodałbyś do Firefoksa, aby wprowadzić go do przedsiębiorstwa?


14

Wydaje się, że adopcja Firefoksa w domowej / osobistej bazie użytkowników rośnie dobrze, ale adopcja w przedsiębiorstwie nigdzie nie idzie szybko.

Uważam, że to dlatego, że SysAdmins nie promują go w organizacjach, ponieważ Internet Explorer ma funkcje, które sprawiają, że jest bardziej akceptowalny dla przedsiębiorstwa, takie jak

 • Zarządzanie ustawieniami za pomocą GPO
 • Integracja z resztą stosu aktualizacji
 • Obsługa typowych aplikacji biznesowych

Co byś dodał do Firefoksa, aby uzyskać większą promocję SysAdmins w przedsiębiorstwie?


2
dla przypomnienia - pracuję dla bardzo dużego przedsiębiorstwa i mamy wdrożonego firefoxa - więc technicznie jest już gotowy dla przedsiębiorstwa. Użytkownicy mają do wyboru IE lub Firefox. Większość używa IE do rzeczy SharePoint i Firefoxa do wszystkiego innego.
GNUix

Odpowiedzi:


30

Gdyby przyszedł w formacie MSI do łatwej instalacji na stacjach roboczych Windows i mógł być zarządzany przez GPO i Apple Open Directory, byłoby idealnie. Musiałby również dobrze współpracować z takimi rzeczami, jak Sharepoint, ale podejrzewam, że to problem dla osób projektujących witryny w Sharepoint, a nie Mozilli.

Wiem, że obecnie istnieje rozwidlenie firefoxa, które jest przeznaczone do pracy z obiektami GPO, ale mówię o tym, aby działał z „standardowym” produktem po wyjęciu z pudełka, a także móc kontrolować i blokować oraz dowolne preferencje.

Jak mówi neobyte, zarządzanie łatkami również stanowi problem. Obecna metoda Firefoksa nie jest skalowalna dla imho biznesu.

EDYCJA: Zarządzanie rozszerzeniami - musi to być również kontrolowane przez przedsiębiorstwo, musi istnieć sposób na wdrożenie i „zablokowanie” standardowego zestawu rozszerzeń, niezależnie od tego, czy chcesz, aby użytkownicy mogli dodawać own, być może, aby wyznaczyć własną zaufaną lokalizację, w której publikujesz „zatwierdzone” rozszerzenia, tego rodzaju rzeczy.

Autoryzacja NTLM - wygląda na to, że włamanie się do przeglądarki i tak jest możliwe, jeśli rozglądasz się po Internecie, ale to oczywiście musi być lepiej widoczne.


4
Duża +1 dla ustawień zarządzanych przez zasady grupy. Instalator oparty na MSI byłby również niebem. Poświęciłbym zarządzanie łatkami w mgnieniu oka, aby zdobyć te dwa po prostu dlatego, że łatwo byłoby po prostu cofnąć stare i ponownie wdrożyć nowe zamiast „łatać”.
Ryan Bolger,

Wszyscy wiedzą o frontmotion.com/Firefox, prawda?
Joseph

3
Problem z FrontMotion polega na tym, że ostatecznie jest to nieobsługiwany widelec i zawsze będzie opóźniony w wersji. Jesteś na łasce ich poświęconego czasu, aby uzyskać krytyczne poprawki. Ponadto, ostatnio sprawdziłem, zestaw ustawień, którymi można zarządzać za pomocą zasad grupy, był dość mały.
Ryan Bolger,

Są to duże przeszkody we wdrażaniu i utrzymaniu sieci opartej na systemie Windows.
GNUix

13

To denerwujące, że jestem zarejestrowany przez nie mogę komentować, dopóki nie osiągnę reputacji 50. Dlaczego muszę to komentować?

W każdym razie, do p858snake: Firefox ADM nie jest prawdziwym zarządzaniem GPO, to oszustwem. Oszukuje:

 1. Wstaw kilka kluczy reg do rejestru
 2. Użyj .vbs jako skryptu logowania, aby odczytać te rejestry, a następnie odpowiednio zmodyfikuj plik prefs.js

W rezultacie,

 1. Dodajesz jeszcze jeden skrypt logowania. Skrypty logowania są złe i muszą być utrzymywane na minimalnym poziomie.

 2. Nie ma żadnego wymuszającego wpływu na to, co robi VBS. Użytkownik może zmienić ustawienia ręcznie, przechodząc do about: config.

Informacje o tym, jak pomóc Firefoksowi we wprowadzeniu go do przedsiębiorstwa:

 • GPO GPO GPO
 • Scentralizowana infrastruktura aktualizacji

Otóż ​​to!


Ponieważ jeszcze ci nie ufamy. Miłosierdzie +1.
Joseph Kern

10

Muszą zdobyć grupę programistów Mozilli, którzy dbają o wszystko inne niż ludzie w domu.

Zastanówmy się nad wadami Firefoksa:

 • Nie ma dobrego, udokumentowanego sposobu na wykonanie kopii lustrzanej repozytorium aktualizacji Firefoksa i zachęcenie klientów do pobierania aktualizacji lokalnie po zatwierdzeniu.
 • Nie ma dobrego, udokumentowanego sposobu na wykonanie kopii lustrzanej repozytorium aktualizacji dodatków Firefoksa i zachęcenie klientów do pobierania aktualizacji lokalnie po zatwierdzeniu.
 • Brak standardowego sposobu stosowania rozszerzeń.
 • Brak standardowego sposobu instalowania aplikacji za pomocą narzędzi do zarządzania systemami na platformach innych niż Linux. (A w Linuksie jesteś ograniczony do wszystkich pakietów dystrybucyjnych)
 • Mechanizm ustawień, który jest tak samo łatwy w zarządzaniu, jak Windows 95 powrócił w dawnych, złych czasach.
 • Całkowicie wrogie podejście do ludzi, którzy chcą coś z tym zrobić.

Zobaczysz dobre alternatywy, gdy Safari i Chrome dojrzeją. Zapomnij o Firefoksie.


9
Cóż, jest to jedna z cech oprogramowania open source - programiści koncentrują się na rozwiązywaniu problemów, które mają programiści. Najwyraźniej nie muszą wdrażać go na 1000 zamkniętych stacji roboczych.
Rob Moir

1
Nie można dodać żadnego standardowego sposobu określania, które rozszerzenia i motywy można zainstalować.
Robert MacLean

1
zgadzam się z Robertem. Jest open source - nie obwiniaj programistów. Jeśli chcesz funkcji, napisz ją ... lub przynajmniej zgłoś raport o błędzie? już to zrobiłeś? Założę się, że nie. Po drugie, nie jesteś ograniczony do żadnego pakietu dystrybucyjnego. Zawsze możesz skompilować ze źródła i zawinąć własną procedurę instalacji.
GNUix

4
Przyczynianie się do projektu Firefox dla czegoś tak podstawowego, jak filozofia pakowania lub zarządzania, nie jest kwestią zakodowania czegoś. Jest to zmiana procesu myślowego, która wymaga znacznej inwestycji politycznej, której ani ja, ani mój pracodawca nie są skłonni - po prostu używamy innego produktu. Kilka błędów w tej sprawie było otwartych od lat.
duffbeer703

@GNUix: Debian i Mozilla wdali się w kłótnie, ponieważ Debian dostarczył zmodyfikowanego Firefoksa, który scentralizował zarządzanie rozszerzeniami. Debian próbował wypchnąć tę funkcję w górę i została ona odrzucona. Czasami więc nie możesz po prostu zakodować tej funkcji.
Mr. Shiny and New 安 宇

10

Aby działało, musisz przerwać funkcję w FF, ale,

 • Przekaż uwierzytelnianie poświadczeń użytkownika systemu Windows.

Mamy wiele aplikacji internetowych, które używają uwierzytelniania i zmuszanie użytkowników do logowania za każdym razem w FF byłoby po prostu bolesne.6

Sposób na zdalne wymuszanie aktualizacji. WSUS kontroluje aktualizacje IE, nie ma odpowiednika dla Firefoksa, po prostu nie można polegać na użytkownikach, aby śledzić aktualizacje.


3

Widzieliśmy, jak użytkownicy wkradają Firefox na swoje komputery, nawet jeśli nie są lokalnymi administratorami. Ponieważ nie „instaluje się”, potrzebujesz tylko rozszerzonej dystrybucji w udziale sieciowym i po prostu uruchom firefox.exe bezpośrednio przez sieć. Przekonali się o tym sami, gdy odkryli, że IE6 (nasza przeglądarka SOE) jest niezgodna z rosnącą liczbą aplikacji. Więc może zakraść się do tylnego wejścia!

Głównym powodem nieużywania przeglądarki Firefox jest brak oficjalnej obsługi ActiveX. Mamy ich kilka w całym biznesie.


13
Z drugiej strony wiele osób uważa tę funkcję!
Adam Lassek

Głosowałbym za twoim komentarzem sto razy, gdybym mógł ...
squillman

1
Nienawidzę siebie za to, ale uważam, że istnieją dodatki FF, które umożliwiają obsługę ActiveX: addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1879 addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ 8265 (sam ich nie użyłem) (tak, jakbym się tak popsuł!)
AJ.


3

Brakuje tych funkcji:

Zarządzane przez zasady grupy , zwłaszcza ustawienia proxy .

Brak obsługi ActiveX , niektóre nasze aplikacje, których używamy, wymagają tego.

OWA Premium (chociaż powinno się to zmienić w następnej wersji OWA).

Sposób na centralne zarządzanie dodatkami i aktualizacjami Firefoksa .

Ludzie tutaj narzekali po aktualizacji z IE6 do IE7.
Trudno zmusić wszystkich do użycia czegoś innego.


2
OWA Premium (chociaż powinno się to zmienić w następnej wersji OWA). - to jednak kwestia Microsoftu, a nie Mozilli. Mam na myśli, że Hotmail działa bardzo dobrze w FF od dłuższego czasu. Jestem całkiem pewien, że Microsoft mógłby mieć OWA Premium (lub przynajmniej o wiele bliżej niż teraz) działający we wszystkich przeglądarkach dawno temu, gdyby naprawdę tego chciał.
Rob Moir

2

To tylko moje środowisko i prawdopodobnie nie dotyczy wielu innych osób, ale działamy w środowisku usług terminalowych. Głównym powodem, dla którego nie wdrożyłem Firefoksa, jest zużycie pamięci. Nawet w Firefoksie 3 nadal widzimy działające ogromne (2 GB plus) przeglądarki Firefox. Gdzie jak IE działa w znacznie mniej pamięci RAM (500-800 MB) dla tych samych osób.


Nawet w moim osobistym użytku muszę uruchamiać Firefoksa co najmniej raz w tygodniu, aby zwolnić całą pamięć, którą „używa”.
David Locke

To się nazywa buforowanie .. jest ustawienie, w którym możesz powiedzieć firefoxowi, ile powinien buforować ...
Thomaschaaf,

tak, słyszałem o tym, problem polega na tym, że nie jestem świadomy sposobu zmiany pamięci podręcznej dla każdego użytkownika, którego skonfigurowałem w moim środowisku TS. Chociaż ten Firefox ADM może mieć tam ustawienia. Znów, kiedy pojawiły się zakładki, chociaż nie widziałem żadnego prawdziwego powodu, aby uruchamiać Firefoksa nad IE.
Matt

2

Firefox może być szeroko wdrażany i zarządzany w przedsiębiorstwie, biorąc pod uwagę wystarczającą ilość zasobów - IBM wdraża i zarządza domyślnymi ustawieniami konfiguracji bazowej za pomocą wewnętrznego narzędzia do zarządzania stacjami roboczymi. Znam ludzi z „korporacyjnych” organizacji, które robią to również z Firefoksem, ponieważ korzyści w stosunku do IE przeważają nad negatywnymi.

Jednak największą barierą, jaką słyszałem / widziałem w Firefoksie, jest to, że wiele wewnętrznych aplikacji internetowych jest po prostu IE. Poza ActiveX koszt aktualizacji treści aplikacji internetowej (lub pozyskania dostawcy) jest zbyt wysoki. Mówię o prezentacjach HTML / CSS / JavaScript, które mogą być zależne od przeglądarki, i oczywiście ActiveX, narzędzia programistyczne specyficzne dla MS, cokolwiek innego sprawia, że ​​strony są „tylko IE”.

Wspomniano także o edukacji użytkowników. Ludzie przyzwyczajają się do konkretnej aplikacji, czy to IE, MS Word, czy sam Windows, i nie chcą się zmieniać. Lub przeszkolenie ich w używaniu czegoś innego jest zbyt kosztowne. Nie ma znaczenia, czy my, ludzie techniczni, możemy przełączać się między aplikacjami według kaprysu. Nie ma nawet znaczenia, czy nowa aplikacja jest piksel za pikselem tego samego programu, niektórzy użytkownicy widzą inną ikonę i cały świat eksploduje.


1
+1 w kwestii aplikacji tylko do IE. „Wspaniałą rzeczą w standardach jest to, że jest tak wiele do wyboru”. Ponieważ IE ma zdecydowaną większość deweloperów rynków, bardziej skupiają się na IE. IE i FF interpretują i obsługują niektóre standardy rozwoju zupełnie inaczej. Jeśli akurat działa to w FF, to tym lepiej. Jeśli nie, przejdź do IE. Jest wolne. Niech sysadmini martwią się o zablokowanie go. Złośliwe oprogramowanie Viva ......
squillman

1

Pomijając kwestie zarządzania, myślę, że zdecydowana większość nietechnicznych użytkowników jest po prostu odporna na zmiany. Próbowałem wdrożyć Thunderbirda i Firefoksa w jednej firmie, ale spora część personelu po prostu nie mogła zrozumieć różnic między Thunderbirdem a Outlookiem (bez Exchange, tylko serwer IMAP).

Firma nie była w stanie przeprowadzić szkolenia na temat Thunderbirda (poza tym, że sam tego nie robiłam, tak naprawdę nie było nikogo, kto mógłby to zrobić), więc projekt został częściowo wdrożony, a pracownicy mogą korzystać z jednego serwera terminali z Fx i Thunderbird, a reszta używa innego TS z Outlookiem i IE.


Nie dziwię się, że ludzie są odporni na zmiany, gdy ich nie rozumieją (nie wspominasz o szkoleniu) i (prawdopodobnie) nie widzą korzyści. Dla przeciętnego użytkownika końcowego Thunderbird będzie kolejnym klientem pocztowym takim jak Outlook, z wyjątkiem mniejszej funkcjonalności. W zależności od tego, czy ludzie korzystają z kalendarza perspektyw, prośba o przejście do Thunderbirda to albo prośba o nauczenie się czegoś nowego bez zysku netto, albo przejście do straty. Nic dziwnego, że okazało się, że jest to trudna sprzedaż.
Rob Moir

Tak naprawdę to nie ja go sprzedawałem. Niezależnie od tego chciałem to zrobić - nie przeszkadzają w tym „tylko” funkcje (być może nawet wcale nie są)
Daniel Lawson

1
W porządku, Dlawsonie, i nie zamierzałem komentować cię osobiście (przepraszam, jeśli trafiłem w ten sposób), bardziej niż twój post skłonił mnie do przemyślenia tych problemów. Jest to jednak słuszna kwestia. Jak sprzedajesz Firefoksa użytkownikowi końcowemu, który ma IE i nie jest jedną z osób, które pytają o Firefoxa? „Wiesz, jak możesz teraz korzystać z Internetu? Cóż, będziesz mógł także używać go z Firefoksem. Tyle, że wiele rzeczy, których nauczyłeś się o używaniu przeglądarki, nie będzie już miało zastosowania. Mam nadzieję, że to w porządku”.
Rob Moir

1

Powody, dla których nie wypycham Firefoksa w przedsiębiorstwie, to:

 • Po co dodawać dodatkową przeglądarkę do zarządzanego oprogramowania?
 • IE można zarządzać za pomocą zasad grupy w pozostałej części systemu operacyjnego.
 • IE jest zarządzany łatkami wraz z systemem operacyjnym.

Używam Firefoksa osobiście, ale wolałbym nie wdrażać go we flocie. Nie dodaje wystarczająco dużo, aby uzasadnić zarządzanie konfiguracją i aktualizacjami.


14
„Po co dodawać dodatkową przeglądarkę do zarządzanego oprogramowania?” Bezpieczeństwo.
ceejayoz

Kolejne 100-krotne poparcie.
squillman

5
Niesamowite. Wdrożę IE, Firefox, Safari, Chrome i każdą inną przeglądarkę w całym moim przedsiębiorstwie. Ponieważ najwyraźniej zapewnia mi to lepsze bezpieczeństwo niż używanie tylko jednej przeglądarki i poprawianie jej. Na szczęście mam tyle czasu na wsparcie wszystkich tych różnych mechanizmów aktualizacji!
Neobyte

1

Kilka lat temu wdrożyłbym FireFox, gdyby był on centralnie zarządzany, ale teraz to już przeszłość. Jesteśmy teraz na IE7, wkrótce przejdziemy do IE8, a bezpieczeństwo jest teraz akceptowalne. Ponieważ nie chcę zarządzać dwiema przeglądarkami, a IE nie zniknie, pozostaniemy przy IE. To nie jest idealne, ale działa.

To powiedziawszy, aby odpowiedzieć na pytanie ... funkcje niezbędne do uczynienia FireFox dobrym kandydatem do przyjęcia w przedsiębiorstwie to:

1- Kontrola ustawień GPO
2- Scentralizowana kontrola aktualizacji
3- Możliwość kontrolowania dodatków i ich centralnej aktualizacji.
4- przekazywanie poświadczeń systemu Windows

Uważam, że nr 1 i ewentualnie nr 4 są dostępne za pośrednictwem stron trzecich lub dodatków.


I znowu jest to słowo kluczowe „trzecia strona” i „dodatek”. To tylko więcej rzeczy do zarządzania, więcej komponentów do śledzenia i aktualizacji.
Mark Henderson

Wygląda na to, że zewnętrzny system sterowania GPO nie był aktualizowany od maja 2009 r.
Tuby

0

Te problemy korporacyjne są ważne, ale mam aplikacje wewnętrzne, które będą działać 15–50 razy szybciej w nowszej przeglądarce Firefox lub IE8. Aby uaktualnić do IE8, musimy „poświadczyć”, że wszystkie aplikacje będą działać na IE8, nie jest to mały wysiłek, więc pozostaliśmy na IE6. Staram się przedstawić FireFox jako drugą opcję, która pozwoli nam iść naprzód w naszych wysiłkach rozwojowych. Odpowiedź, którą otrzymuję od administratorów oprogramowania, jest taka sama jak wspomniano powyżej. W szczególności cztery autorstwa tomjedrz

1- Kontrola ustawień GPO

2 - scentralizowana kontrola aktualizacji

3- zdolność do kontrolowania dodatków i ich centralnej aktualizacji.

4- przekazywanie poświadczeń systemu Windows

Uważam, że nr 1 i ewentualnie nr 4 są dostępne za pośrednictwem stron trzecich lub dodatków

ADMXPI dla Firefoksa pomaga w przypadku problemu pierwszego, co pomaga w przypadku problemu czwartego? Czy można coś zrobić z drugą i trzecią? Czy z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem nie jest dobrym pomysłem, aby FF było dostępne jako przerwa między obecnym a momentem wdrożenia IE8?


0

Nie chodzi o niedociągnięcia Firefoksa, chodzi raczej o leniwych (lub jak to się mówi w politycznie poprawny sposób? „Wydajnych”? Hmm?) Programistów, którzy wciąż piszą aplikacje internetowe, które, wiesz, dają ci „ Zoptymalizowany do użytku z komunikatem Microsoft Internet Explorer 6.0 "od lat. Coś dla bezpieczeństwa pracy, hmm?

W każdym razie kontrolowanie ustawień FF przez GPO byłoby fajne, ale nie wiem, jak to się może stać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.