Różnica między /etc/pam.d/login i /etc/pam.d/system-auth?


11

Chcę skonfigurować Securetty, aby ograniczyć bezpośredni dostęp roota. Teraz wszystko jasne, jeśli dodam:

auth    required   pam_securetty.so 

do /etc/pam.d/system-auth i przechowuj tylko „konsolę” w / etc / securetty, logowanie ssh również będzie zabronione. A jeśli dodam:

auth    required   pam_securetty.so 

do /etc/pam.d/login i zachowaj tylko „konsolę” w / etc / securetty, logowanie ssh nie będzie zabronione.

Teraz nie bardzo jasno rozumiem różnicę między /etc/pam.d/login a /etc/pam.d/system-auth. Czy ktoś mógłby mi dać jakieś referencje lub przewodnik? Wielkie dzięki!

PS /etc/pam.d/login vs. /etc/pam.d/system-auth również trochę o tym mówi, ale chcę uzyskać więcej, aby wyrazić się lepiej.


1
Czy możesz być dokładniejszy? Czego brakuje w linku? Wyjaśnia różnice między obydwoma plikami.
Christian

Christian, tak, w rzeczywistości link wyjaśnia mi problem. Ale chcę wiedzieć, czy jest więcej różnic, ponieważ nie jestem pewien, czy odpowiedź „logowanie jest tylko dla konsoli lokalnej (NIE zdalne logowanie)” w linku jest poprawna.
zhaojing 15.10.10

Odpowiedzi:


8

/etc/pam.d/system-authPlik jest używany przez Red-Hat i podobne systemy zgrupować polityki wspólnego bezpieczeństwa. Często jest zawarty w innych /etc/pam.dplikach polityk, w których wymagane są te wspólne polityki.

Podczas uzyskiwania dostępu do systemu przez ssh przez sshd /etc/pam.d/sshdsprawdzany jest plik strategii. Ten plik zawiera, /etc/pam.d/system-authwięc Twoje zmiany /etc/pam.d/system-authsą ważne.

Plik /etc/pam.d/loginjest sprawdzany podczas logowania przez /bin/loginprogram, dlatego wszelkie zmiany w nim dotyczą tylko /bin/login.


4
 • login - zasady dotyczące lokalnego (logowanie do konsoli)
 • system-auth - wspólne reguły wielu usług
 • password-auth - wspólne reguły dla wielu zdalnych usług
 • sshd - reguły tylko dla demona SSHD

3

Teraz nie bardzo jasno rozumiem różnicę między /etc/pam.d/login a /etc/pam.d/system-auth. Czy ktoś mógłby mi dać jakieś referencje lub przewodnik?

OpenSSH korzysta z modułu /etc/pam.d/sshd. /etc/pam.d/sshd:

auth    include   system-auth

OpenSSH nie używa /etc/pam.d/login do uwierzytelniania. /etc/pam.d/login i /etc/pam.d/system-auth to różne moduły różnych programów.


bindbn, dzięki za wyjaśnienia i sugestie. Rozumiem twoje znaczenie „etc / pam.d / login i /etc/pam.d/system-auth to różne moduły dla różnych programów”.
zhaojing
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.