Jak przeprowadzić migrację z SQL Server 2005 do 2008


10

Jak migrujesz bazy danych SQL Server 2005 do SQL Server 2008?

Czy jest to tak proste, jak tworzenie kopii zapasowych baz danych 2005 i przywracanie ich w 2008 r.? Czy są jakieś problemy ze zgodnością? Czy usługa raportowania programu SQL Server została mimo to zmieniona?

Jak poszedłbyś na aktualizację serwera SQL?

Odpowiedzi:


14

To jest łatwiejsze. Uruchom instalację programu SQL Server 2008 na swoim serwerze, wybierz opcję aktualizacji. Gotowy.

Może potrwać 15 minut, daj lub weź. To naprawdę jest niezwykle łatwe.

Edycja: na wszelki wypadek nadal chcesz wykonać kopię zapasową tuż przed aktualizacją. Ale bardziej niż prawdopodobne, że nie będziesz go potrzebować.


1
dla zachowania bezpieczeństwa wykonaj kopię zapasową istniejących baz danych (które i tak powinieneś robić „regularnie” .. prawda? !!!)
Pure.Krome

Oznaczono jako odpowiedź: nie miałem pojęcia, że ​​„Centrum instalacji SQL” ma „Uaktualnienie z SQL Server 2000 lub SQL Server 2005” ... I znalazłem też linki do dokumentacji aktualizacji MSDN. dziękuję za wskazanie mi właściwego kierunku.
dance2die

@Pure: Oczywiście. Pełne kopie zapasowe 2x w tygodniu i 5 różnic. kopie zapasowe takie jak 6x dziennie.
dance2die

Wykonaj kopię zapasową pliku w bazach danych master, tempdb i msdb. Oznacza to przełączenie serwera w tryb offline. Jeśli konieczne jest wycofanie, nie można wycofać, jeśli systemowe bazy danych są uaktualnione do nowszej wersji.
Shannon Lowder

6

Będziesz także chciał uruchomić Doradcę uaktualnienia SQL . To narzędzie pomoże Ci ustalić, czy korzystasz z przestarzałych funkcji SQL i ostrzeże Cię o wszelkich problemach, które możesz napotkać.

Po aktualizacji, aby skorzystać z wielu nowych funkcji i ulepszeń SQL 2008, będziesz chciał zmienić poziom kompatybilności swoich baz danych z 90 na 100.


Pamiętam, że widziałem najlepsze praktyki SQL Server 2005. Wygląda na to, że Doradca uaktualnienia SQL wydaje się mieć podobną funkcjonalność. Dziękuję Elias
dance2die

3

Możesz dokonać uaktualnienia na miejscu, ale możesz skorzystać z okazji, aby wykonać czystą kompilację maszyny. W takim przypadku możesz wykonać kopię zapasową w 2005 r. I przywrócić w 2008 r.


1

Wiem, że to pytanie zostało zadane jakiś czas temu, ale i tak odpowiem.

Zadzwoń do każdego dostawcy, z której bazy danych korzystasz na serwerze SQL 2005, i potwierdź, że oprogramowanie będzie działać w 2008 roku. Na przykład serwer BlackBerry nie będzie jeszcze działał w 2008 roku, a prawdopodobnie spróbujesz podłączyć serwer do serwera, jeśli spróbujesz, a nawet złe dane.

Zadzwoniłem do dostawców, kiedy to zrobiłem, przechodząc od 2000 do 2005 roku i stwierdziłem, że jedna z naszych kluczowych spraw ma problemy. Szybko poprawiony przez skrypt SQL od vendera, ale cieszę się, że wiedziałem o tym wcześniej i czego się spodziewać.


1

Wszyscy już odpowiedzieli na pytanie, jak przeprowadzić aktualizację, jednak należy pamiętać, że nie można obniżyć wersji, jeśli coś pójdzie nie tak - dlatego tak ważna jest porada, aby sprawdzić zgodność ze wszystkimi programami dostawcy.

Najlepiej jest zbudować nowy komputer, a następnie wykonać kopię zapasową i przywrócić lub dołączyć / odłączyć, tak jak podczas przemieszczania się między serwerami SQL 2005 - Pamiętaj, że osierocone loginy mogą stanowić problem, jeśli zmieniasz serwery.


0

Celem jest migracja aplikacji baz danych (w tym usług raportowania) System Center Operations Manager i System Center Configuration Manager dla SQL Server 2008 scentralizowanej. W czasie, gdy każdy z serwerów ma dedykowany serwer SQL 2005.


Byłbym wdzięczny za twoją pomoc (z linkami, plikami pdf, cokolwiek).

Jeśli potrzebują więcej informacji, po prostu zapytaj (chociaż nowicjusz w tej dziedzinie).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.