Najlepsze narzędzia do zdalnego wsparcia / udostępniania ekranu w systemie Windows?


32

Jakie są najczęściej używane narzędzia zdalnego wsparcia / udostępniania ekranu?

Jak się porównują, zarówno pod względem ceny, jak i funkcjonalności?


3
Jaki system operacyjny [ten komentarz nie wymaga 15 znaków]
Mikeage 30.04.2009

Dzięki, Mikeage. Całkowicie zapomniałem o tym wspomnieć. Edytowany tytuł pytania teraz.
Aron Rotteveel

1
Po prostu dodaj całą spację na końcu komentarza, aby uzupełnić go do 15 znaków, a następnie zostanie przycięty na wyjściu :)
Mark Henderson

Odpowiedzi:


21

Wolny

 • Pulpit zdalny / usługi terminalowe
  • [+] szybki, nic do zainstalowania, pułapka na klucz Windows, nie wymaga połączenia obu stron
  • [-] uruchamia użytkownika, potrzeba więcej wysiłku, aby udostępnić go poza siecią
 • LogMeIn Free
  • [+] szybki, pułapkuje klawisz Windows, nie wymaga połączenia obu stron, nie uruchamia użytkownika, łatwo połączyć się z Internetem
  • [-] wymaga instalacji
 • CoPilot (bezpłatny w weekendy)
  • [+] przyzwoita wydajność, doskonała konfiguracja / połączenie
  • [-] wydajność nie tak dobra jak powyżej, tylko w weekendy
 • ShowMyPC
  • [+] bez instalacji, w większości przypadków może uzyskać dostęp przez Internet bez konfiguracji
  • [-] niska wydajność, trudna konfiguracja / połączenie w porównaniu do innych
 • Crossloop.com
  • [+] Scott lubi to
  • [-] Nigdy go nie używałem, więc niewiele o nim wiem

Dla mnie, jeśli mogę zainstalować, używam LogMeIn. Podczas rozwiązywania problemów często używam klawisza Windows (Win + E, Win + R, Win + M, Win + Pause itp.), Więc kiedy zgubię ten klucz w systemie zdalnym, to jest ból. Podoba mi się fakt, że LogMeIn to łapie.

Kiedy nie mogę zainstalować, używam CoPilota w weekendy, a ShowMyPC w inny sposób. Będę musiał teraz zajrzeć do Crossloop ...

Nie darmowy

Jeśli za to płacisz, użyłem LogMeIn (Rescue for no-install, Pro for install) i uważam, że jest całkiem dobry. Jedna z wersji płatnych ma to, że darmowe wersje (o ile mi wiadomo) to prosty sposób na kopiowanie plików z lokalnego na zdalny, a także drukowanie na różnych komputerach.

Ten artykuł z Wikipedii może pomóc.


Czy możesz połączyć coś takiego jak TS i Hamachi, aby wykonać usługi terminalowe podobne do VPN? Osobiście nigdy tego nie zrobiłem.
David Rickman,

17

UltraVNC

Najważniejsze cechy: przesyłanie plików, sterownik wideo, opcjonalne wtyczki szyfrujące, logowanie MS, czat tekstowy, pasek narzędzi przeglądarki, przeglądarka Java z przesyłaniem plików, a także automatyczne skalowanie i skalowanie po stronie serwera, obsługa wielu monitorów, obsługa repeatera / proxy, Automatyczne ponowne połączenie, dobre wyniki i mnóstwo innych funkcji.

Dodatki: Repeater, generator SingleClick i złącza NATtoNAT, które pomagają w łatwej obsłudze nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji związanych z połączeniami.

UltraVNC działa w systemach operacyjnych Windows (95, 98, Me, NT4, 2000, XP, 2003 ...). Wbudowana przeglądarka Java umożliwia połączenie (i przesyłanie plików) z prostej przeglądarki internetowej w dowolnym systemie operacyjnym obsługującym Javę (Linux, Mac OS ...) do serwera UltraVNC.

UltraVNC SC (SingleClick) to konfigurowalny mini serwer UltraVNC do pobrania. Jest to bardzo wygodne w przypadku pomocy technicznej, ponieważ klient nie potrzebuje wstępnie zainstalowanego oprogramowania do zdalnego sterowania . Wystarczy, że pobierze UltraVNC SC i zacznie zdalne sterowanie. Pod koniec sesji zdalnego sterowania UltraVNC SC deinstaluje się i pozostawia komputer bez dodatkowego oprogramowania.


2
UltraVNC to spore osiągnięcie, ale w porównaniu do LogMeIn to malowanie palcami w szkole podstawowej.
JoshRivers

16

W naszej firmie korzystamy z TeamViewer i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Brak instalacji klienta, tylko pobieranie niewielkiej przestrzeni dla klienta.

Używamy go do obsługi klienta, ale także do szkolenia i pracy zespołowej.


Czy możesz zmienić ten link na teamviewer.com ? Kliknąłem na to i zabrałem mnie do teamviwer.com (bez e).
Nathan Bedford

+ dla przeglądarki zespołu korzystałem z wielu aplikacji, a przeglądarka zespołu była najlepsza i najprostsza.
Amr Elgarhy

Używam przeglądarki zespołu, to naprawdę gud, także zawiera VPN i trnasfer plików
Priyan R

+1 dla telewizji; używamy go na różnych platformach (Mac, Windows) i działa świetnie, przesyłanie plików w zestawie jest całkiem dobre.
slovon

+1 Używamy tylko strony hosta. Służy do umożliwienia dostawcy zapewnienia wsparcia dla pakietu oprogramowania, który napędza naszą działalność.
John Gardeniers,

8

Korzystam z Crossloop.com - bezpłatnej usługi, działa na NAT, VNC w rdzeniu dla szybkich rzeczy.

Do udostępniania ekranów maksymalnie 16 osobom korzystam z http://www.sharedview.com . Również bezpłatny i pozwala wysyłać linki do sesji w wiadomości e-mail.


4

Najlepszy jest PROW. Próbowałem używać innych (głównie wariantów VNC, w tym UltraVNC) w trudnych warunkach (mała przepustowość / duże opóźnienie) i RDP był jedynym, który mógł to obsłużyć. I jest już wbudowany :-)


1
RDP jest świetny, z wyjątkiem tego, że jest niedostępny za zaporą ogniową bez dodawania dodatkowej infrastruktury (VPN, RDP Proxy itp.). Niewiele dobre do zdalnego wsparcia. Dodaj, że istnieją różne dziwne ograniczenia dotyczące udostępniania sesji i zdecydowanie istnieją lepsze narzędzia. (Chociaż zgadzam się z Tobą w sprawie VNC)
JoshRivers

3

Kiedyś używałem VNC pojedynczego kliknięcia i jego wariantów, ale prezentacja i wykonanie były nieco szorstkie na brzegach.

Ostatnio odkryłem, że „GoToAssist Express” działa jak urok - łatwa, czysta, profesjonalna instalacja dla użytkownika (co jest szczególnie pomocne, aby zrobić dobre wrażenie na osobach spoza twojej organizacji) i działa na prawie każdym systemie Windows wersja (i działa również na komputerach Mac!). Ma także obsługę „nienadzorowaną”, co przypomina trochę Pulpit zdalny lub GoToMyPC.

Zalety: działa naprawdę, bardzo dobrze w wielu różnych konfiguracjach komputerów PC / Mac; naprawdę szybkie, przydatne funkcje do zdalnej pomocy technicznej (przesyłanie plików, informacje diagnostyczne, restart i ponowne połączenie, obsługa wielu monitorów itp.)

Wady: brak wsparcia dla Linuksa (o którym wiem ... jeszcze) i oczywiście trzeba za to zapłacić ... ;-)


2

Serwery:

 • jeśli udostępnianie ekranu jest szczególnym wymaganiem: VNC (bezpłatny)
 • w przeciwnym razie usługi terminalowe są przydatne do zdalnego wsparcia (bezpłatnie - dla systemu Windows, obejmuje możliwość mapowania lokalnych dysków na zdalnym komputerze)

Do łączenia się z użytkownikami: Co-Pilot (w niektórych przypadkach bezpłatny, koszt zależy od sposobu ustanowienia połączenia - doskonały do ​​obejścia problemów z zaporą. Łatwy w użyciu dla użytkowników)


2

Moimi dwoma ulubionymi są Copilot i WebEx , które są raczej narzędziem konferencyjnym, ale funkcja udostępniania pulpitu jest fenomenalna i wykorzystałem ją wyłącznie do celów zdalnego wsparcia. Oba są oparte na subskrypcji.

Jako bezpłatną alternatywę uzyskałem również dobre wyniki ze starą dobrą Pomocą zdalną za pośrednictwem programu Windows Live Messenger, od czasu do czasu udzielając pomocy członkowi rodziny pomocy „w nagłych wypadkach”.


webex? lol muszę używać do pracy, a ta rzecz to śmieci. :(
Chad Grant

WebEx jest strasznie powolny w przypadku zdalnego dostępu, lepiej jest przeprowadzać demonstracje do wielu klientów.
Jack B Nimble

Przekonałem się, że jest niesamowicie szybki do udostępniania pulpitu, nawet z konferencją głosową Skype w tle. Fizyczna separacja odległości w większości przypadków, gdy ją użyłem, wynosi ponad 10 000 kilometrów i przy dość przeciętnych połączeniach ADSL. Dlatego opisałem to jako fenomenalne :-) Może użyłeś starszej wersji?
Wayne Koorts

Korzystałem już z Webex i jestem wdzięczny, że nie muszę już tego robić. Powolny, zawodny, niezgrabny i trudny lub niedoświadczony.
John Gardeniers,

Dziwne, że miałeś problemy, używam go co najmniej raz w tygodniu z wieloma osobami i jest fantastyczny.
Wayne Koorts,

2

Dla kompletności - zrobiłem dobre wrażenia korzystając z TightVNC . Jest bezpłatny, lekki i dostępny dla systemów Windows i Unix.


1

Absolutnie najlepsza aplikacja serwer / klient pulpitu zdalnego, z której korzystałem, to NX firmy No Machine . Istnieje darmowa wersja i wersja korporacyjna, która pozwala większej liczbie użytkowników itp.

Jest szalony szybko w sieci, co czyni go idealnym do zdalnego Desktoping z domu do pracy. Używam go z mojego domowego urządzenia -> bezprzewodowego -> wolnego Internetu -> VPN -> pracy i działa prawie tak szybko, jakby był natywny.

Jedynym minusem jest to, że (przynajmniej dla Linuksa) nie może połączyć się z istniejącą sesją, musi stworzyć własną.


1

Aby połączyć się z serwerami:

 • Usługi terminalowe (bez udostępniania ekranu)
 • Dowolny wariant VNC (z dzieleniem ekranu)

Do łączenia się z użytkownikami:
Mam doświadczenie z różnymi aplikacjami:

W pracy korzystam z Netviewer One2Meet, w rzeczywistości działa bardzo dobrze do celów udostępniania ekranu / współpracy. Jedną z ich lepszych funkcji jest to, że działa dobrze z konfiguracjami z dwoma ekranami (przeciągnij ikonę vieuwer na inny ekran, aby wyświetlić ten ekran) i że działa w obie strony, jeśli chcesz.

W domu zwykle używam LogMeIn, ponieważ działa z poziomu przeglądarki internetowej i pozwala mi zalogować się do mojego komputera w domu z dowolnego miejsca bez żadnych problemów.


1

Używamy ScriptLogic, który zawiera składnik pulpitu zdalnego, który moim zdaniem opiera się głównie na tym samym silniku, z którego korzysta LogMeIn (którego używam do użytku osobistego)


1

Późna odpowiedź - używamy UltraVNC do użytku wewnętrznego - i Mikogo.com do obsługi zewnętrznej. Mikogo jest niesamowity. Zupełnie proste. Wolny. Bez dodatkowych DUŻYCH pobrań (tylko szybka instalacja, która usuwa się po użyciu). Wykorzystuje proste identyfikatory sesji. Świetnie współpracuje z Win7! Wypróbuj sam, uwielbiamy to!


0

Korzystamy z IslLight.com, co jest świetne.

Działa jak CoPilot.com (czego nie wiem), ale masz opcję pokazania swojego pulpitu klientowi, a także obejrzenia i zdalnej obsługi komputera klienta.

Wierzę, że istnieje zarówno obsługa czatu, jak i VoIp.


0

Korzystamy z IntelliAdmin od lat. To tak, jakbyś siedział przed komputerem zdalnym i przejął klawiaturę i mysz użytkownika.

IntelliAdmin nie wymaga instalacji oprogramowania innych firm do ich edycji LAN, tylko port (2790) w zaporze ogniowej, którą otwieramy przed wdrożeniem wszystkich maszyn.

Wydaje mi się, że zapłaciliśmy 100 $ w ciągu dnia za 2 licencje.

http://www.intelliadmin.com


0

Jestem stronniczy, gdy dla nich pracuję, ale używam Yuuguu do zdalnej obsługi maszyn z systemem Windows (lub Mac lub Linux!).

Oferuje współdzielenie ekranu i zdalne sterowanie, wbudowany komunikator internetowy (z integracją z MSN, GTalk, AIM, ICQ, Yahoo Chat i Skype). Istnieje darmowa wersja, która oferuje nieograniczone udostępnianie do pięciu klientów Yuuguu jednocześnie, ale do zdalnej pomocy, pomyślałbym, że będzie to głównie udostępnianie 1: 1. Naszym celem jest sprawienie, aby Yuuguu „po prostu działało”, więc nie powinno być problemów z zaporą ani serwerem proxy do łączenia się między komputerami.

http://www.yuuguu.com

Pozdrawiam, Phill


0

Możesz także skorzystać z Windows Netmeeting, jeśli potrzebujesz obu stron, aby zobaczyć, co się dzieje. Jest bezpłatny i jest dołączony do systemu Windows i umożliwia uczestnictwo więcej niż 2 stronom.


0

Po darmowej stronie korzystaliśmy z Zolved (zolved.com) do łączenia się ze zdalnymi użytkownikami. Nigdzie nie ma klienta ani serwera do „instalacji”. Obsługuje również translację NAT itp.

Z tego, co mogę powiedzieć, jest oparty na UltraVNC i oczywiście ma wszystkie pułapki, jakie może mieć UltraVNC. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że działa całkiem dobrze.


0

W mojej pracy dla Windows używamy CA Remote Control .

Po instalacji na obu stronach jest bardzo łatwy w użyciu. -To nie jest za darmo.


0

Pakiet Oracle Collaboration Suite zawiera komponent współpracy w czasie rzeczywistym, który obsługuje udostępnianie pulpitu. Jednak sam OCS jest już prawdopodobnie EOL i na pewno kosztuje $$$ ...


0

Wiem, że jedynym narzędziem lepszym niż Pulpit zdalny jest Radmin . To nie jest darmowe, ale wydajność i opcje są najlepsze IMO. Ocena jest 30-dniowa, więc możesz to sprawdzić.

Próbowałem wszystkich produktów VNC, które znalazłem i większość z nich była dla mnie bardzo powolna / bezużyteczna.


0

W firmie, w której pracuję, korzystam z bezpłatnego narzędzia o nazwie Gencontrol. Pozwala tymczasowo zainstalować serwer VNC na maszynie docelowej, na której masz uprawnienia administratora, a następnie natychmiast się z nim połączyć. Po zamknięciu sesji serwer jest usuwany.

Interakcja działa dokładnie tak, jak można oczekiwać od VNC i pozwala tobie i wspieranemu użytkownikowi udostępniać ekran i widzieć, co się dzieje.

http://www.gensortium.com/products/gencontrol.html

Niestety wygląda na to, że oficjalna strona internetowa Gencontrol nie jest już dostępna. Możesz jednak wyświetlić stronę internetową, a nawet pobrać kopię oprogramowania z Archive.org.


0

Mam sytuację, w której wszyscy pracownicy działu IT używają Linuksa, ale muszę pomóc „trzymać się” użytkowników Windows XP / Vista na całym świecie. Zwykle użytkownicy stoją za biurowym NAT.

TeamViewer (zastrzeżony, ale oferowany bezpłatnie) działał w tym zakresie dość dobrze. Łatwo jest uruchomić przeglądarkę (nawet działa na Linuksie pod WINE) i dołączyć do zdalnej sesji z rozsądną szybkością, nawet przy NAT. Jesteśmy nawet w stanie pomóc niewielkiemu procentowi użytkowników MAC, którzy często są telepracownikami.


0

Przeprowadziliśmy się z RDP do GoToAssist Express, ponieważ:

 1. Możemy usiąść i obserwować dokładnie to, co robi użytkownik oraz „w czasie rzeczywistym”. Jeśli na komputerze użytkownika występuje opóźnienie, to również widzimy opóźnienie.

 2. Użytkownicy mają kontrolę, uruchamiając sesję pomocy technicznej i mogą ją zakończyć, kiedy chcą.

 3. Istnieje wbudowana aplikacja do czatowania i przesyłania plików, którą lubię.

Koszt jest rozsądny dla firmy. Bardzo polecam to rozwiązanie.

Pozdrawiam ... Michael


0

Zdalna pomoc systemu Windows

Plusy

 • Wolny
 • Wbudowany w Windows XP i 7
 • Udostępnij ekran, klawiaturę i mysz

Cons

 • Jeśli jesteś osobą pomagającą komuś innemu, nie możesz zrobić pełnego ekranu

0

RHUB jest jednym z najlepszych rozwiązań zdalnego wsparcia i udostępniania ekranu. Chociaż występuje w dwóch różnych urządzeniach do zdalnego dostępu i konferencji internetowych, to urządzenie do zdalnego dostępu ma również pewne funkcje udostępniania ekranu. Zajrzyj tutaj http://www.rhubcom.com


0

Niedawno odniosłem sukces w korzystaniu z TeamViewer do udostępniania mowy i ekranu z USA do Dubaju z niektórymi wolnymi sieciami Wi-Fi pomiędzy, gdy Skype i kilka innych takich narzędzi ledwo działało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.