Polityka zarządzania kablami


48

Wszyscy widzieliśmy dobre i złe przykłady zarządzania kablami.

  • Jakie są obiektywne, mierzalne wymagania, które można zastosować w polityce do utrzymania porządku okablowania w szafie / serwerowni / centrum danych?

Nie szukam „Nie rób spaghetti!” ale praktyczna, obiektywnie mierzalna polityka, którą można łatwo wyjaśnić, zastosować i sprawdzić, czy spełnia wymagania polityki.

Unikaj „Nie rób x, y ani z” - zamiast tego ponownie sformułuj wymaganie jako „Wykonaj A, B i C”, ponieważ przestrzeganie drugiego wymagania wyeliminuje problemy wyjaśnione w pierwszym wymaganiu.

Odpowiedzi:


48

Używaj kabli możliwie najbliżej prawidłowej długości.

Kabel zapasowy powinien być zwinięty z dala od koncentratora - w ten sposób zapasowy kabel zasilający zostanie zwinięty obok maszyny, a nie taśmy zasilającej, a zapasowy kabel sieciowy obok maszyny, a nie piasty.

Nie bądź skąpy w opaskach kablowych, bez względu na to, czy są to zamki błyskawiczne czy zapięcia na rzepy. W razie wątpliwości skorzystaj z dodatkowego i nie wahaj się wyrzucić starych.

Maszyny powinny być nadal wyjmowane po odłączeniu, co oznacza, że ​​kable należy poprowadzić pionowo wzdłuż krawędzi szafy, a nie na środku.

Przebiegaj tylko w jednym miejscu (prawdopodobnie na górze lub na dole stojaka) i biegnij tak mało, jak to możliwe.

Kodowanie kolorami jest dobre, ale przy rozwiązywaniu problemów, co jest atutem, co powinno być.

Napraw to teraz . „Później” nigdy nie przychodzi. Następstwo: wszystko powinno być idealne przed wyjazdem - lub masz konkretne plany powrotu i naprawy.

Kabel etykiety kończy się abstrakcjami: cyframi, literami, czymkolwiek. Nie przejmuj się „zaporą ogniową”, „zewnętrzną” itp. - zostaną przeniesione i ponownie użyte, a etykiety będą błędne; lepiej zachować etykiety jako przedłużenie „koloru”, aby można je było łatwo ponownie wykorzystać bez konieczności ponownego etykietowania.

Wiele z tego pochodzi ze starej praktyki telekomunikacyjnej - myślisz, że zarządzamy wieloma kablami, powinieneś kiedyś zajrzeć do prawdziwego połączenia telefonicznego - cóż, ale nie, ponieważ często są spaghetti.


2
+1 za oznaczenie kabla - oznacz oba końce unikalnym numerem seryjnym (lub kombinacją liter / cyfr). Można nawet przechowywać te informacje w bazie danych wraz ze wszystkimi pozostałymi informacjami o sprzęcie i połączeniu.
Adam Davis,

4
Opaski zip nigdy nie powinny być używane z kablem Ethernet, ponieważ spowoduje to uszkodzenie skrętów wewnątrz kabla. Powoduje to zwiększone zakłócenia, które mogą powodować problemy, zwłaszcza podczas przechodzenia przez kabel o prędkości znamionowej Gbit.
Dominic Eidson

8
Następnie - użyj opasek kablowych na rzep. Trzymają rzeczy dobrze na miejscu i są łatwe do manipulowania, jeśli trzeba będzie dodać / usunąć kabel do pakietu.
Dominic Eidson

@Dominic - a ponadto nie kończy się mnóstwo śmieci na krawacie na podłodze lub gorzej w podłożu.
Adam Davis,

4
Kiedy tylko poczujesz potrzebę użycia ziptie, pamiętaj o tej prostej zasadzie: za każde użyte ziptie usuniesz dwa.
Joseph Kern

19

Zawsze, zawsze, zawsze znajdź czas na usunięcie kabli, których już nie używasz. Wyciągnij go całkowicie z szafy / panelu krosowego, zwinąć i odłożyć (lub wyrzucić, odpowiednio).

A kiedy pozbywasz się podejrzanych kabli. Odetnij jeden lub oba końce. Wrócą i będą cię prześladować, jeśli tego nie zrobisz.


8

Bądź konsekwentny !!!!

Nie dbam o to, do jakich kolorów używasz, ale zawsze używaj tych samych. Nie dbam o to, czy bieg pionowy między jednostkami jest po prawej czy po lewej stronie, ale zawsze umieszczaj go po tej samej stronie. Myślę, że masz pomysł.

Jeśli to nie wygląda schludnie, nie jest. Wybierz jakiś wzór, jakiś system i podążaj za nim.

Dotyk OCD nie boli. (z góry przepraszam każdego z tłumu z politycznie poprawnych tłumów, który chce mnie rozpalić za to, że wyśmiewam się z bycia OCD).


2
+1 za bycie OCD. W ogóle nie ma nic złego w OCD. :-)
Taptronic

8

Brak krawatów na suwak. Rzep

Spójne kodowanie kolorami.

Zawsze oznaczaj oba końce kabli. Nawet jeśli masz numery seryjne. Taniej jest zapłacić facetowi od okablowania przez cały rok, niż mieć jeden błąd związany z kablami.

Nigdy nie zezwalaj na tymczasowe konfiguracje, chyba że jest to nagły wypadek . Nigdy nie są tymczasowe.

Używanie dokładnej prawidłowej długości jest ładne, ale jest trudne do utrzymania. Ale dodatkowa długość jest własnym bólem. Trudna decyzja.

Nie pozostawiaj nieużywanych kabli! Widziałem 30-letnie centrum danych z nieużywanymi kablami, które przecięły i spadły pod podniesioną podłogę. Naprawdę.


6

Proszę nie wiązać rzeczy bardzo mocno razem. Jeśli naprawdę musisz użyć suwaków, trzymaj je luźne. Przenoszenie kabli sprawia ogromne trudności, jeśli wszystko jest ze sobą powiązane.


9
Również ciasne opaski suwakowe uszkodzą kable.
Jim C

5

Dobry początek to kolory. Nie jestem pewien, czy istnieje konwencja, ale możesz użyć czegoś takiego:

  • Niebieski dla przełącznika <--> komputer.
  • Żółty dla przełącznika <-->.
  • Kolor czerwony oznacza wyłączenie / wyłączenie zasilania
  • Orange jest zawsze FC, oczywiście ...

1
Nie zapomnij przywołać między innymi wewnętrznych (zaporowych) i zewnętrznych połączeń ...
Adam Davis

6
Chciałbym wiedzieć, czy ktoś ma standard. Osobiście używam niebieskiego dla stacji roboczych, żółtego między przełącznikami i czerwonego dla routera. Zasadniczo w kolejności od poziomu zagrożenia, jeśli odłączysz wtyczkę.
Scott

4

Wiesz, większość sklepów nie lubi ich używać, ale Telcordia publikuje standardy tego rodzaju. Są dość ciężkie, ale istnieją, aby wspólne sklepy mogły powiedzieć „wszystko musi być okablowane zgodnie z Telcordia-bla-bla i wszyscy wiedzą, co to oznacza.

Niestety musisz za nie zapłacić, ale wyglądają na kilka dobrych miejsc do rozpoczęcia, jeśli naprawdę potrzebujesz wsparcia dla swoich standardów:

  • TIA-568-C.0 Ogólne okablowanie telekomunikacyjne do pomieszczeń klienta
  • TIA-568-C.1 Standard okablowania telekomunikacji budynków komercyjnych

2
Zwykle dla tego rodzaju profesjonalnych standardów w Internecie znajduje się lekkie podsumowanie, które przedstawia podstawowe i najważniejsze / najważniejsze koncepcje. Czy jest coś takiego dla nich?
Adam Davis,

Wydaje się, że poniższy przegląd jest przyzwoity: siemon.com/us/standards/09-06-10-update-568-c.asp
Scott
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.