Jakie są główne różnice między rekordami SRV a rekordami TXT?


10

Próbuję skonsolidować nazwy domen dla serwerów, którymi się opiekuję, aby użyć tylko jednego panelu zamiast 3 lub 4, a jedna rzecz mnie powstrzymuje to, że dostawca, którego pierwotnie chciałem przenieść, pozwala mi tylko na następujące rodzaje rekordów:

  • ZA
  • MX
  • NS
  • CNAME
  • tekst

Rozumiem pierwsze cztery, ale nie jestem pewien związku (jeśli w ogóle) między rekordami SRV i TXT.

Czy mogę używać rekordów TXT zamiast rekordów SRV? Oni oboje wydają się być ogólne zapisy tekstowe do zaledwie punktu w określonym serwerze bez konieczności określić konkretny protokół, więc to nie brzmi jak zupełnie nieuzasadnione założenie, ale wolałbym sprawdzić tutaj przed złamię coś.

Jeśli mogę ustawić tylko powyższe rekordy, czy to oznacza, że ​​zasadniczo nie jestem w stanie przekierować żadnego rekordu SRC?

Dzięki!


3
Bez SRV i bez AAAA? Wydaje się, że to wystarczający powód, aby porzucić tego dostawcę i przejść na poważnego. Jak się nazywa
bortzmeyer

Zaskakujące (w każdym razie dla mnie), ilu dostawców nadal nie obsługuje rekordów srv. Nadal spotykam niektóre, które nie obsługują rekordów TXT. Denerwujący. Jak powiedział bortzmeyer, kiedy to się stanie, być może będziesz musiał zacząć szukać nowego dostawcy. To powiedziawszy, spotkałem niektórych dostawców, którzy nie obsługują txt i srv za pośrednictwem swojej strony internetowej, ale pozwalają ci zadzwonić, aby o nie poprosić. Nie jest to oczywiście optymalne, ale w niektórych scenariuszach może być pomocne.
icky3000

Odpowiedzi:


18

Rekordy TXT są dowolnymi rekordami tekstowymi i mogą być używane do opisywania hostów. Może być również wykorzystywany do celów specyficznych dla aplikacji, takich jak DNSBL i SPF . Obecnie są one powszechnie stosowane do osiągnięcia obu tych celów.

Rekordy SRV są rekordami usług i są rodzajem rozszerzenia rekordów MX i są nieco bardziej złożone niż rekordy TXT. Podczas gdy rekordy MX służą do określania, które serwery będą obsługiwały pocztę e-mail dla określonej domeny, nadając różną wagę różnym rekordom, rekordy SRV służą do dostarczania takich informacji, jak protokół i port. Rekord SRV ma następującą postać:

_Service._Proto.Name TTL Class SRV Priority Weight Port Target

Usługa : symboliczna nazwa żądanej usługi.

Proto : protokół transportu żądanej usługi; zwykle jest to albo TCP, albo UDP.

Nazwa : nazwa domeny, dla której ten rekord jest ważny.

TTL : standardowy czas DNS do uruchomienia pola.

Klasa : standardowe pole klasy DNS (zawsze jest to IN).

Priorytet : priorytet hosta docelowego, niższa wartość oznacza bardziej preferowane.

Waga : względna waga rekordów o tym samym priorytecie.

Port : port TCP lub UDP, na którym znajduje się usługa.

Cel : kanoniczna nazwa hosta maszyny świadczącej usługę.

Jednym z typowych przykładów użycia rekordów SRV jest użycie protokołu XMPP. Na przykład, jeśli masz domenę foobar.com, rekord A zostanie użyty do zdefiniowania serwerów, na których znajdują się Twoje treści internetowe, a rekordy SRV zostaną użyte do określenia, gdzie znajduje się Twój serwer XMPP. Zazwyczaj będą one znajdować się pod różnymi adresami.

Więcej informacji o rekordach SRV tutaj .


4

SRVZapisy nie są bardziej podobne do TXTzapisów niż Alub CNAMErekordy.

Czy myślisz o SPFrekordach (które są zasadniczo identyczne z wpisami SPF przenoszonymi w TXTrekordach)?


2

Rekordy SRV służą do tworzenia precyzyjnych opisów usług. Są one intensywnie używane w niektórych środowiskach, takich jak Microsoft Active Directory. Zazwyczaj są one specyficzne dla protokołu lub usługi i zapewniają priorytety i wagi w celu stworzenia preferencji w wyborze (słabe równoważenie obciążenia).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.