Kiedy potrzebne są rekordy „kleju” (lub „hosta”) DNS?


11

Wiem, dlaczego potrzebne są zapisy kleju (zależności cykliczne), ale kiedy są potrzebne? Czy są one potrzebne tylko podczas ustawiania serwerów nazw domeny na moim komputerze w Internecie - np. „Ns1.mydomainonmyserver.com” ??

Czy jest jakaś potrzeba / potrzeba tworzenia zapisów klejów w przypadku korzystania z serwerów nazw zewnętrznych / dostawcy hostingu?

Odpowiedzi:


12

Potrzebujesz rekordów klejów tylko wtedy, gdy nazwa hosta twojego serwera nazw jest częścią tej samej domeny, w której próbuje się wyświetlać.

Zapisy kleju są publikowane w strefie nadrzędnej . Stąd jeśli operator example.comchce mieć serwery nazw nazwanych ns1.example.coma ns2.example.comnastępnie .comdomeny musiałby coś takiego:

example.com.   IN NS ns1.example.com.
         IN NS ns2.example.com.
ns1.example.com. IN A 192.0.2.1
ns2.example.com. IN A 198.51.100.5

(przykładowe podsieci pobrane z RFC 5737 ).

Strefa potomna zwykle zawiera te same rekordy A (nawet jeśli tylko dla zachowania spójności), ale kiedy znajdują się w strefie potomnej, nie są już technicznie sklejane.


W prawdziwym życiu dowiedziałem się, że niektórzy dostawcy domen potrzebują zapisów klejów, nawet jeśli dns nie jest jedynym autorytetem dla domeny, której jest poddomeną, a domena będąca przedmiotem nie jest tą domeną. Tak jak potrzebują rekordów kleju, ns4.example.comaby dodać dns, somedomain.comgdy ns4.example.comnie jest serwowany example com(ns1 i ns2 robią).
Zbyszek,

Czy to literówka („... .comdomena potrzebowałaby ...”) czy to prawda?
david.pfx

@ david.pfx nie, to nie literówka - rekordy kleju trafiają do domeny nadrzędnej
Alnitak

@Alnitak: Rozumiem więc, jak dodawać rekordy do domeny „przyklad.com”, ale jak zasugerowałbyś, żebym dodał rekordy do domeny „.com”?
david.pfx

3

Myślę, że ten wpis z Wikipedii powinien odpowiedzieć na to dość dobrze:

Zależności kołowe i zapisy kleju

Serwery nazw w delegacjach pojawiają się na liście według nazwy, a nie według adresu IP. Oznacza to, że rozstrzygający serwer nazw musi wydać kolejne żądanie DNS, aby znaleźć adres IP serwera, do którego został skierowany. Ponieważ może to wprowadzić zależność cykliczną, jeśli serwer nazw, o którym mowa, znajduje się w domenie, dla której jest autorytatywny, czasami konieczne jest, aby serwer nazw zapewniający delegację podał również adres IP następnego serwera nazw. Ten zapis nazywa się zapisem kleju.

Załóżmy na przykład, że subdomena en.wikipedia.org zawiera dalsze subdomeny (takie jak coś.en.wikipedia.org) oraz że autorytatywny serwer nazw dla tych żyć na stronie ns1.something.en.wikipedia.org. Komputer, który próbuje rozwiązać coś. En.wikipedia.org, musi najpierw rozwiązać ns1.something.en.wikipedia.org. Ponieważ ns1 znajduje się również pod subdomeną coś.en.wikipedia.org, rozwiązywanie problemu ns1.something.en.wikipedia.org wymaga rozwiązania czegoś.en.wikipedia.org, która jest dokładnie wspomnianą powyżej zależnością cykliczną. Zależność jest przełamywana przez rekord kleju w serwerze nazw en.wikipedia.org, który podaje adres IP ns1.something.en.wikipedia.org bezpośrednio do requestera, umożliwiając mu uruchomienie procesu przez ustalenie, gdzie ns1.something .en.wikipedia.org znajduje się.


4
nie komentowanie kogoś tylko za cytowanie Wikipedii ...
Alnitak

1

Jeśli chodzi o czas , są one potrzebne, gdy po raz pierwszy wprowadzasz nowy serwer nazw w Internecie. Gdy serwer nazw ma zapis kleju, można go znaleźć po nazwie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.