Jesteś sklepem typu open source. Jak współdzielisz kalendarz? [Zamknięte]


39

Prowadzę pakiet do współpracy typu open source, jestem z niego zadowolony, moja baza użytkowników też jest z niego zadowolona ... wszystko oprócz kalendarza. To poważna bolączka i staram się znaleźć rozwiązanie.

Mam Courier + Postfix + Maildrop na pocztę e-mail, a także usługę XMPP / Jabber opartą na OpenLDAP (katalog firmowy również pochodzi z LDAP). Moim jedynym zastrzeżeniem jest na wpół przyzwoity pakiet kalendarza / harmonogramu, który ma (pozornie proste) funkcje:

  1. Integracja z LDAP
  2. Obsługa wielu platform (Windows, Linux i Mac)
  3. Delegacja (asystenci wykonawczy mogą zarządzać kalendarzem swoich wykonawców, rekruterzy mogą planować spotkania w kalendarzu menedżera ds. Zatrudnienia)
  4. Zarządzanie „zasobami” (sale konferencyjne, projektory itp.)

Miło mieć:

  • interfejs sieciowy
  • (niesławny) Wolny / Zajęty
  • „Przewód” programu Outlook / Palm do synchronizacji z urządzeniami mobilnymi
  • łatwa administracja :)

Czego nie chcę, to zupełnie nowy stos współpracy (ala Zimbra, OpenXchange, Hula, ...). Lubię konfigurację poczty, lub konfigurację Jabbera. Potrzebuję tylko produktu do kalendarza. Nie oczekuję, że będzie za darmo (ale byłoby miło) i chciałbym uzyskać kilka rekomendacji, których ktoś naprawdę dotknął (domagam się, wiem ...) zamiast tylko listy ze strony internetowej konsorcjum CalDav. ;)

Czy tylko ja mam ten problem? Wsparcie! :)


2
Podoba mi się, jak to pytanie koncentruje się w szczególności na kalendarzach typu open source, w porównaniu do tego starszego pytania, które wymaga pełnej alternatywy dla Microsoft Exchange: serverfault.com/questions/5282
Philip Durbin

Dlaczego awersja do Zimbry? Wykorzystuje wszystkie popularne stosy oprogramowania pocztowego typu open source - postfix, spamassassin, openldap itp.
jtimberman

3
Jestem przeciw Zimbrze, ponieważ mam już działający stos poczty, a z mojego doświadczenia wynika, że ​​hakowanie uchwytów takiego systemu jest początkiem katastrofy, w której żyjesz przez lata.
jharley

1
U poprzedniego pracodawcy (~ 100 użytkowników) przeprowadziliśmy migrację sprawdzonego systemu opartego na qmail'u do Zimbry i zaoszczędziliśmy więcej pieniędzy niż wydaliśmy na koszty instalacji (od zainwestowanego czasu administracyjnego i zakupionego sprzętu). Wspólne kalendarze i bezpośrednie wsparcie Blackberry były ogromnymi wygranymi, szczególnie w zakresie zarządzania. YMMV.
jtimberman

... Nie zgadzam się, że to nie była wygrana, ale jak powiedziałem powyżej: chcę tylko produkt do kalendarza.
jharley

Odpowiedzi:


14

Używamy Kalendarza Google w naszym zespole, ponieważ wszyscy jesteśmy facetami z Linuksa i Maca. W przeciwnym razie najlepszą powszechną sugestią, jaką widziałem, jest serwer kalendarza Apple:

http://trac.calendarserver.org/


Mam wielu przyjaciół w firmach, którzy przeszli na Google Apps / Kalendarz Google i wydaje się, że działa całkiem nieźle dla nich wszystkich. (4 różne firmy.)
GreenKiwi

8
Moja firma nie jest w tej chwili wygodna w udostępnianiu takich danych za pośrednictwem usługi takiej jak Google, więc nie są one dostępne (stąd wewnętrzne usługi czatu i poczty).
jharley

1
Jedyny problem z aplikacjami / kalendarzem Google polega na tym, że zyskujesz ogromną zależność zewnętrzną. Nie mają wielu awarii, ale zdecydowanie mają przerwy.
sclarson

Popieram sugestię serwera kalendarza. Chociaż nie uruchomiłem go w systemie Linux, działa bardzo dobrze na serwerze OSX i jest bardzo dobrze wyposażony.
Kamil Kisiel

6

Sprawdź kalendarz internetowy . Myślę, że spełnia wszystkie twoje wymagania i wszystkie oprócz mobilnej opcji twoich sympatycznych. Nie korzystałem z integracji LDAP (chociaż jest wymieniona jako obsługiwana) ani delegowania, więc sprawdź to.


To wygląda naprawdę obiecująco - dziękuję. Spróbuję uruchomić kopię na maszynie wirtualnej, aby ją wypróbować.
jharley

Stawiasz zakład Dla nas był to ładny, prosty kalendarz do grupowego kalendarza.
pc1oad1etter

3

Używamy CalDAV z serwerem DAViCal i Evolution / Kontact na interfejsie. Działa świetnie. :-)


2

Niestety istnieje powód, dla którego wszechświat jest na MS Exchange.

To powiedziawszy, sprawdź serwer kalendarza Sun. Jakiś czas temu użyłem starożytnej wersji i wydawało się, że jest ona użyteczna. CalDAV jest quasi-standardem, więc przetestuj, przetestuj i przetestuj przypadki użycia przed napisaniem czeku.


Delegowanie obecnie nie działa w interfejsie użytkownika AJAX (kalendarz konwergencji) serwera Sun Calendar Server, a poprzedni interfejs użytkownika, który go obsługuje, jest brzydki jak grzech.
TRS-80,


1

Kiedyś skonfigurowałem Mozilla Sunbird na WebDAV kilka lat temu, więc nie znam obecnego stanu. Udział WebDAV działa na szczycie Apache, dzięki czemu można łatwo dodać LDAP PAM i SSL. Działa całkiem dobrze.


webcalenedar działa również przez apache i sunbird może się z nim połączyć
Jure1873,

1

W Ubuntu jest kilka pakietów calDAV, ale żaden z nich nie wydaje się być intensywnie używany ani testowany. Myślę, że część wyzwania polega na tym, że wiele firm open source nie rozwija się w skali przedsiębiorstwa, a rozwój open source ma miejsce w wirtualnym świecie Internetu, w którym może nie być potrzebny budynek i sale konferencyjne.

Myślę, że obecnie większość infra Ubuntu korzysta z Kalendarza Google; nie do końca świeci, ale na razie wystarczy.


1

Dałbym również bardzo mocne aprobaty SOGo. Korzysta z niego kilkuset użytkowników w kilku firmach, które okazały się niezawodne i skalowalne, przy dobrym wsparciu ze strony zespołu Inverse. Używamy go prawie bezbłędnie w OpenLDAP, Postgresql, Exim i Dovecot. Klient poczty internetowej też jest całkiem niezły.

Bardzo dobrze integruje się ze stosem open source i zasługuje na znacznie szerszą uwagę.

Integracja z Windows jest kwestią sporną, jeśli przez integrację z Windows masz na myśli program Outlook. Jednak programy iCal i Cardav działają dobrze w przypadku zgodnych klientów, takich jak Thunderbird w systemie Windows. Jednak miejmy nadzieję, że zmieni się to wkrótce, gdy zespół SOGo eksperymentuje z backendem OpenChange, aby zapewnić natywne wsparcie MAPI dla programu Outlook. Więcej informacji znajduje się w części OpenChange strony przeglądu SOGo .

Funkcje kalendarza i kontaktów działają wyjątkowo na urządzeniach Apple, co jest bardzo ważne dla typów zarządzania.


0

Nie chcę brzmieć niegrzecznie, ale konkretnie wspomniałem, że chcę tylko produktu do kalendarza, a nie całego pakietu do współpracy, takiego jak Zimbra lub OpenXchange, ani żadnej z tych innych rzeczy ... Mam działający stos poczty, działający serwer katalogów i już działająca usługa czatu.
jharley

Może powinienem był to zrobić komentarz zamiast odpowiedzi, co właśnie zrobiłem. Szkoda, że ​​nie mogę usunąć tej odpowiedzi.
Philip Durbin

0

Nie jesteś jedyny, wciąż szukam. Dam ci coś, z dala od ciebie, Bedwork. Chociaż wygląda ładnie, brakuje mu delegacji i po prostu był błędny nawet przy niewielkim obciążeniu - skończyło się na zdarzeniu, które było w większości zerowe i zatrzymało działanie zrzutu kopii zapasowej bazy danych.


0

Minęło trochę czasu (6 lat), odkąd dotknąłem tego (teraz aktualnego) produktu, ale wtedy był niesamowicie solidny.


0

Nie mogę uwierzyć, że nikt nie wspomniał o Zimbrze. Ma darmową (jak w piwie) i wersję Open Source, która robi wszystko, o co poprosił plakat i więcej. Używam go do zarządzania ponad 50 skrzynkami pocztowymi. Tutaj znajdują się jasne instrukcje dotyczące konfiguracji na serwerze Ubuntu LTS Server , a pliki do pobrania są dostępne tutaj .

Ten system używa LDAP, może być uruchamiany wraz z OpenFire do przesyłania wiadomości, ma kalendarz grupowy, dokumenty wiki i mnóstwo innych funkcji.

Ma również wieloplatformowego klienta stacjonarnego (i oczywiście klienta internetowego) do pobrania tutaj .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.