Jaka jest różnica między źródłowym NAT, docelowym NAT i maskowaniem?


48

Jaka jest różnica między źródłowym NAT, docelowym NAT i maskowaniem?

Na przykład myślałem, że maskowanie IP było tym, co nazywali w Linuksie? Ale myli mnie to, że w naszej zaporze sieciowej Astaro dostępne są opcje maskowania IP oraz NAT. Jaka jest różnica między nimi wszystkimi?


Jeśli zastanawiasz się nad Sophos, priorytetem jest DNAT, SNAT, Maskarada
lmf

Odpowiedzi:


71

Źródłowy NAT zmienia adres źródłowy w nagłówku IP pakietu. Może również zmienić port źródłowy w nagłówkach TCP / UDP. Typowym zastosowaniem jest zmiana prywatnego adresu / portu (rfc1918) na adres publiczny / port dla pakietów wychodzących z sieci.

Docelowy NAT zmienia adres docelowy w nagłówku IP pakietu. Może również zmienić port docelowy w nagłówkach TCP / UDP. Typowym zastosowaniem tego jest przekierowanie przychodzących pakietów z miejscem docelowym adresu publicznego / portu do prywatnego adresu IP / portu w sieci.

Maskarada jest specjalną formą Source NAT, w której adres źródłowy jest nieznany w momencie dodawania reguły do ​​tabel w jądrze. Jeśli chcesz zezwolić hostom z prywatnym adresem za zaporą na dostęp do Internetu, a adres zewnętrzny jest zmienny (DHCP), musisz tego użyć. Maskarada zmodyfikuje źródłowy adres IP i port pakietu, aby był podstawowym adresem IP przypisanym do interfejsu wychodzącego. Jeśli twój interfejs wychodzący ma statyczny adres, nie musisz używać MASQ i możesz użyć SNAT, który będzie nieco szybszy, ponieważ nie trzeba za każdym razem ustalać, jaki jest zewnętrzny adres IP.


Dzięki, to wyjaśnia to bardzo dobrze. Więc źródłowy nat i prawdopodobnie również maskaradowy jest równoważny słowu kluczowemu nat w ipf Freebsd, podczas gdy docelowy nat jest równoważny słowu kluczowemu rdr w ipf.
Matt

Właśnie dowiedziałem się, że w przypadku freebsd maskarada jest obsługiwana przez regułę taką jak mapa ppp0 10.0.0.0/8 -> 0/32 (gdzie 0/32 oznacza dynamiczne ip).
Matt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.