W jakim stopniu popularność ReiserFS została zmniejszona przez Hansa Reisera? [Zamknięte]


9

Jak wygląda ReiserFS w przyszłości? Czy proces bardzo wpłynął na jego popularność?

To dość subiektywne pytanie, więc byłoby miło odwołać się do opublikowanej statystyki / artykułu.


2
dobre pytanie, na które chciałbym poznać odpowiedź. i jakoś czuję, że wiem i jest to nieprzyjemne dla tych, którzy - podobnie jak ja - nadal prowadzą reiserfs.
pQd

Nie wiem, jak przydatne jest to pytanie dla ludzi, ale wybrana odpowiedź jest dość fałszywa (jak pokazano w wielu odpowiedziach poniżej)
Ophidian

Odpowiedzi:


4

reiserfsjest obecnie utrzymywany w górnej części jądra. Znalazłem 4 zmiany w informacjach o wersji 2.6.30. Podejmowane są również wysiłki (które doprowadziły do ​​niektórych zmian w 2.6.30) w celu ograniczenia użycia Big Kernel Lock (BKL). Korzystanie z BKL jest poważnym wąskim gardłem reiserfsw systemach wielordzeniowych i powinno wykazać pewne zwiększenie wydajności, ponieważ jest w stanie zablokować tylko superblok. Novell i SuSE nadal wspierają system plików dla swoich produktów dla przedsiębiorstw, więc nie jest jeszcze martwy. Ponadto, często nie jest „oficjalnie” obsługiwany przez wiele dystrybucji, ale możesz na przykład zainstalować najnowszą wersję Fedory na ReiserFS (z parametrami rozruchowymi instalatora linux selinux=0 reiserfs).

Jeśli chodzi o Reiser4, obecnie znajduje się on w drzewie mmmm Andrew Mortona, a rozwój jest kontynuowany przez Edwarda Shishkina (byłego pracownika Namesys). W e-mailureiserfs-devel z połowy maja Edward oszacował, że wymagane zmiany w celu scalenia go z drzewem Linusa w jądrze mogą zostać wprowadzone w okresie od sierpnia do września.

Wydaje się, że ludzie zaczęli się ekscytować ext4 / btrfs / ZFS, więc przejście do głównej linii może być większym zwycięstwem dla jej zwolenników niż cokolwiek innego, ale jednocześnie, jeśli jest lepsze niż inne dostępne systemy plików, to Jestem pewien, że odzyska popularność.


7

Artykuł w Wikipedii mówi, że rozwój zatrzymał się na ReiserFS v4, więc przyjmuję to, co oznacza, że ​​jesteś na łasce wsparcia systemu operacyjnego dla ReiserFS v3 i roku 2038, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Masz rację, to bardzo subiektywne pytanie. Zwłaszcza jeśli próbujesz ocenić jego popularność (co uważam za bezcelowe ćwiczenie).


+1 za przydatne informacje, ale czy naprawdę uważasz, że nie ma sensu wiedzieć, czy system plików ma przyszłość? Wow
nazwa użytkownika

Popularność w tym kontekście zależy od tego, czy jest ona utrzymywana i czy znajduje się w dystrybucji systemu operacyjnego, której chcesz użyć. Jeśli to działa teraz i istnieje ścieżka migracji do innego FS w przyszłości, kiedy / jeśli będzie to wymagane, nie widzę sensu w mierzeniu jego popularności.
aharden

masz na myśli 2021: Nie ma gwarancji, że Reiser znów będzie wolnym człowiekiem, zauważył Goodman. Stanowa Rada Więzienia Warunki muszą ustalić, czy jest on uprawniony do zwolnienia. Najwcześniej może iść przed komisją jest 2021. Więcej: sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/c/a/2008/08/30/...
Nick Kavadias

6

Jego bardzo słabe umiejętności społeczne sprawiły, że nie był w stanie współpracować z programistami jądra. Na przykład miał dobre pomysły, które wymagały zmian API. Konieczne jest przekonujące uzasadnienie, a on odmówił przedstawienia swojego uzasadnienia. Często nie słuchał innych ludzi o podobnej inteligencji i odmawiał technicznych argumentów publiczności, która ich wymaga.

Czytając szczegóły jego procesu, wydaje się, że te problemy w socjalizacji są związane z problemami, które doprowadziły do ​​tragicznych wydarzeń w jego życiu. Ale nie wierzę, że próba miałaby taki wpływ na popularność systemu plików, gdyby był bardziej chętny do współpracy z innymi w konstruktywny sposób.


1
hehe, myślę, że zabicie twojej żony podlega „poważnie słabym umiejętnościom społecznym” - SCNR :)
Martin M.

5

Ten artykuł LWN z 2008 roku jest dobrym opisem kontekstu.

Rola pana Reisera w rozwoju i konserwacji reiserf skończyła się jednak kilka lat temu. Przestał pracować nad tym, gdy rozpoczęło się tworzenie Reiser4, a nawet sprzeciwił się wprowadzeniu ulepszeń dokonanych przez innych. Reiserfs nadal jest utrzymywany niezależnie od jego twórcy, chociaż w tym momencie nie ma większego zainteresowania dodawaniem do niego funkcji. Reiserfs zbliża się do końca, a nic, co wydarzyło się w tym tygodniu, w żaden sposób nie zmieniło tej sytuacji.
2

Lepsze byłyby pytania

„Czy trwają prace konserwacyjne w obecnych Reiserfs? (V3)” „Co się stało z Reiser4? To było bardzo obiecujące”

Byłem wielkim fanem Reiserfs, a także wypróbowałem pre-alphę Reiser4, która była dość szybka i rozszerzalna. Zależy mi na systemie plików, który może przechowywać meta informacje, takie jak tagi ID3.


1

Nie dla mnie. Testowałem reiser3 w stosunku do ext2, ext3 i XFS. Nie miałem trudnych wymagań, proste poszukiwania i niskie koszty ogólne były tym, czego szukałem. Ext3 pokonał pozostałych podczas testów prędkości. Wtedy myślałem: „jeśli to nie jest szybsze i nie potrzebuję dodatkowych funkcji, nie rozumiem o co to zamieszanie”.

Już mi się nie podobało, tak myślę.


Podejrzewam, że może to zależeć od przypadków użycia testu porównawczego. ext3 jest znany z niskiego zużycia procesora, ale jest dość kiepski, jeśli chodzi o oszczędność miejsca na dużych dyskach i źle radzi sobie z wieloma małymi plikami w katalogu lub z naprawdę dużymi plikami.
Ophidian,

Była to czterordzeniowa maszyna z serwerem WWW i Sybase ASE 8, jeśli pamiętam. To prawda, że ​​tak naprawdę nie miało to wiele wspólnego z plikami. Głównie CGI, PHP i Sybase.
Kyle Hodgson,

0

Cóż, ReiserFS to niezły system plików zawierający błędy w jądrze. Reiser4 wydaje się ślepym zaułkiem i prawdopodobnie nigdy nie wejdzie do jądra.

Dla tych z nas zainteresowanych ideą systemów plików Reiser, a także ZFS, fs do obejrzenia to BtrFs. Nadal jednak alfa.

http://btrfs.wiki.kernel.org/index.php/Main_Page

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.