Jaka jest prawidłowa temperatura dla serwerowni?


63

Kiedy pracowałem w naszej serwerowni, zauważyłem, że było bardzo zimno.

Wiem, że serwerownia musi być zimna, aby zrównoważyć ciepło serwerów, ale być może jest ZBYT zimno.

Jaka jest odpowiednia temperatura, aby utrzymać naszą serwerownię?


1
To zależy. Wiele nowoczesnych serwerów jest doskonale zadowolonych z temperatury roboczej 45 stopni Celsjusza. USV muszą iść na całość - bitwom się to nie podoba. Ale dla serwera ... to może być w porządku. Stare maszyny dławią się tą temperaturą.
TomTom

Odpowiedzi:


53

Zalecenia dotyczące temperatury w serwerowni różnią się znacznie.

Ten przewodnik mówi, że:

Ogólne zalecenia sugerują, że nie należy obniżać temperatury poniżej 10 ° C (50 ° F) ani powyżej 28 ° C (82 ° F). Chociaż wydaje się to szeroki zakres, są to skrajności i o wiele bardziej powszechne jest utrzymywanie temperatury otoczenia około 20-21 ° C (68-71 ° F). Z różnych powodów może to być czasem duże zamówienie.

Ta dyskusja na temat Slashdot zawiera wiele odpowiedzi, ale większość z nich mieści się w podanym wyżej zakresie.

Aktualizacja : jak inni skomentowali poniżej, Google zaleca 26,7 ° C (80 ° F) dla centrów danych.

Również Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewania, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) niedawno zaktualizowało zalecany zakres temperatur do 18 ° C-27 ° C (64,4 ° F-80,6 ° F).

Jednak ten artykuł ponownie podkreśla, że ​​nadal nie ma zgody w tej sprawie. Jak wspomniano w artykule, chciałbym podkreślić, że:

... przesunięcie termostatu wyżej może również pozostawić mniej czasu na powrót do zdrowia po awarii chłodzenia i jest odpowiednie tylko dla firm, które dobrze rozumieją warunki chłodzenia w swoim zakładzie.

Większość firm IMO nie miałaby tak dobrego zrozumienia warunków chłodzenia, dlatego bezpieczniej byłoby w małych firmach prowadzić pokoje nieco chłodniej.

Uwaga: Należy zauważyć, że w serwerowni / pomieszczeniu danych należy wziąć pod uwagę o wiele więcej czynników niż na przykład temperatura, przepływ powietrza i wilgotność.


1
Google naprawdę zaleca, aby nawet podnieść go do 80 ° F w celu oszczędności energii. Jest tutaj dobry artykuł: datacenterknowledge.com/archives/2008/10/14/…
gharper

1
Dzięki, zaktualizuję odpowiedź, aby wspomnieć, że moja pierwotna odpowiedź była bardziej ukierunkowana na codzienne małe serwerownie w biurach - gdzie IMO może wymagać większej swobody w przypadku awarii chłodzenia (lub większego nacisku na przepływ powietrza itp.)
mundeep

36
Należy pamiętać, że Google działa w oparciu o model oczekiwanej awarii - zamiast drogich, odpornych na awarie serwerów, jak większość firm, Google zamiast tego używa wysoce dostosowanego oprogramowania odpornego na awarie. Google w pełni oczekuje, że jego serwery będą regularnie ginąć (ale oprogramowanie będzie musiało obejść awarię). Dlatego w modelu kosztowym Google sensowne może być prowadzenie serwerowni pod kątem 80 stopni, ponieważ wzrost (bardzo tanich) awarii sprzętu łatwo kompensuje oszczędność energii. Czy kilka martwych serwerów o wartości 6000 USD jest wartych oszczędności w energii elektrycznej w Twojej firmie?
David

co jest nie tak z <50 ° F? Jestem ciekawy, ponieważ znam kilka centrów danych w „ekstremalnych” środowiskach, które po prostu wychodzą na zewnątrz w celu chłodzenia ... i ktoś pamięta Kryotech? pierwsza firma, która dostarczyła komputery konsumenckie 1 GHz, ale super chłodzenie procesorów Athlon 600 MHz do -40 ° C;
warren

10

Najlepsze praktyki Google w centrum danych zalecają 80 stopni:

Podwyższenie temperatury w zimnym przejściu zmniejszy zużycie energii w obiekcie. Nie próbuj prowadzić zimnego przejścia w 70F; ustawić temperaturę na 80F lub wyższą - praktycznie wszyscy producenci sprzętu na to pozwalają.

Prowadzimy w wieku 72 lat, ale znowu nie do końca ufam, że nasz własny pokój został zaprojektowany z myślą o przepływie powietrza.


8

Jak powiedzieli inni, gdzieś w niskich latach 70-tych F jest dobre. Jednak jeszcze ważniejsze jest upewnienie się, że stojak i sprzęt w nim „oddychają”. Jeśli gorące powietrze zostanie uwięzione w szafie - lub w obudowie serwera - wówczas niska temperatura otoczenia nie przyniesie nic dobrego.


4

Moja serwerownia jest ustawiona na 69 stopni. Mamy jeden klimatyzator, który obsługuje ten pokój i działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby pomieścić pokój w temperaturze 69 stopni przez cały rok.


4

Wszystkie serwerownie, które widziałem, zwykle mają temperaturę od 20 ° C do 25 ° C, ale z doświadczenia zauważyłem, że sprzęt jest bardziej wrażliwy na zmiany bardziej niż daną temperaturę. Często widziałem awarię sprzętu po uderzeniu, powiedzmy 4-5 ° C, nawet jeśli jest to od 20 do 25.

Kluczem jest więc stabilność, podobnie jak przepływ powietrza.


4

18 ° C (65 ° F). Jest trochę chłodniej, niż musi być, ale jeśli coś zawiedzie, daje nam kilka cennych dodatkowych minut na reakcję, zanim zrobi się nieprzyjemnie gorąco.


2

Pamiętaj, że zalecenie Google dotyczące temperatury 80 ° F nie obejmuje praktycznie żadnego kosztu zamykania centrum danych, gdy przegrzewa się z powodu nieoczekiwanego obciążenia lub awarii klimatyzacji. Obejmują one także lepszą kontrolę przepływu powietrza przez krytyczne elementy.


1

Chcemy, aby nasze były w przedziale od 19 ° C do 23 ° C z alarmami w temperaturze 28 ° C - jesteśmy na poziomie 98% HP dla serwerów typu blade, więc w przypadku naszego osiągnięcia poziomu alarmowego niektóre serwery / obudowy „zmniejszają swój knot”, aby obniżyć ogólny pobór mocy ( nazywa się to termalogicznym).


1

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zależy to od wyposażenia. Wiem, że jedna firma miała trzy serwerownie. Jeden trzymano w temperaturze około 80 ° F, drugi, z mniejszą liczbą serwerów, miał około 72 ° F, a trzeci, mając tylko dwa serwery, miał około 65 ° F. Nigdy nie miałem problemu w czasie, gdy tam byłem, ale, jak inni powiedzieli, 75 ° F lub nieco poniżej jest prawdopodobnie najlepszy, ponieważ daje trochę miejsca na łokieć, jeśli AC zniknie.


0

Wszystko, co znaleźliśmy powyżej 30 ° C na wlotach powietrza, powoduje ostrzeżenia temperaturowe (które monitorujemy), co ogólnie oznacza, że ​​temperatura otoczenia w pomieszczeniu wynosi poniżej 25 ° C.

W Australii wydaje się, że Emerson (Liebert) zdecydował, że 21c będzie standardem, a każdy pokój, w którym tu byłem, został ustawiony tak samo.

Jeśli twój pokój jest wystarczająco duży, spójrz na gorącą / zimną anyż, zaślepiające płytki i tym podobne, mogą naprawdę poprawić wydajność chłodzenia.


0

Jestem w marynarce wojennej. Na naszym statku utrzymywaliśmy nasze pokoje w temperaturze poniżej 65 stopni Fahrenheita. Bylibyśmy na środku Morza Czerwonego, a na zewnątrz byłoby 120 stopni. Wyszlibyśmy z kosmosu (w temperaturze 62 stopni) w swetrze, rękawiczkach, płaszczu i płaszczu i wszyscy patrzyliby na nas, jakbyśmy byli szaleni. Wszyscy inni mieli na sobie koszulki i pocili się jak szaleni.

Problem polega na tym, że nasz system chłodzenia nie usuwa dobrze wilgoci. Więc jeśli na zewnątrz jest wilgotno, a temperatura wzrośnie do 70 stopni lub więcej, zaczyna się kleić w przestrzeni.


6
Cześć Justin, witamy w ServerFault. To, co tu napisałeś, jest zabawną anegdotą, ale tak naprawdę nie jest to świetna odpowiedź na pytanie. Odpowiedź zawierałaby kwestie do rozważenia i / lub zalecenia dotyczące najlepszych praktyk. Możesz
rzucić

0

Nie ma twardej i szybkiej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od rodzaju komputerów i projektu centrum danych.

Jednym z kluczowych punktów tej dyskusji na temat slashdotów jest to, że prawdziwą trudnością jest radzenie sobie z punktami dostępowymi i przepływem powietrza .

Niska temperatura otoczenia w pomieszczeniu jest łatwym sposobem na ochłodzenie tysięcy punktów aktywnych w pomieszczeniu. Jest to jednak nieefektywne: centrum danych chłodzi całe pomieszczenie, gdy wszystko, czego naprawdę potrzeba, to chłodzenie gorących części serwerów (procesor, pamięć, pamięć, zasilacze itp.). Wiele obiektów kolokacyjnych ma klientów z różnymi typami sprzętu (115 V lub 208 V, dobre projekty, złe projekty).

Centrum danych musi także utrzymywać wystarczającą ilość chłodnego powietrza, aby zapewnić bufor w przypadku awarii zasilania . Bufor chłodnego powietrza oznacza, że ​​UPS i generatory pracują mniej. Wyobraź sobie, że centrum danych traci 100% mocy (wszystkie węzły ulegają awarii, chłodzenie również spada) jednocześnie. Węzły mogą nie mieć zasilania, ale sprzęt potrzebuje czasu na ochłodzenie i nadal emituje ciepło przez pewien czas, co może spowodować, że centrum danych będzie bardzo gorące.

Organizacje z ciepłymi serwerowniami często używają zamkniętych szaf i fantazyjnych kanałów, aby kierować chłodne powietrze bezpośrednio nad gorącymi węzłami. Specjalistyczna infrastruktura elektroenergetyczna może pomóc w redukcji ciepła z konwersji energii. Dzięki temu węzły są wystarczająco chłodne, nawet jeśli temperatura otoczenia w serwerowni jest ciepła. Organizacje te zazwyczaj mają ścisłą kontrolę nad większością aspektów swojego sprzętu i mogą dostosować całe centrum danych do swoich potrzeb. Mogą dokonywać inwestycji i czerpać korzyści.


0

Po pierwsze: gdzie mierzysz temperaturę pokojową? ;-) W jakiej temperaturze jest strona zimna szafy? na czym polega gorąca strona stojaka? jaka jest temperatura wlotowa klimatyzacji?

To zależy od urządzeń. (poczuj ciepło wychodzące z Xboxa) Zarządzanie temperaturą to nauka, patrz Honda (i wiele innych) zaczynają chłodzić wydech ;-) ...

Opowiem ci o centrach danych, w których byłem:

Equnix utrzymuje zimno DC (zapewnia dobre „wrażenia”, gdy wykonawca jedzie w trasę)

RW utrzymuje je w cieple / gorącej temperaturze około 80 stopni z całkiem chłodnym powietrzem wydobywającym się z podłogi (lepszy projekt pomieszczenia / sklepienia i ogólnie system wyższej jakości)

Coresite (przynajmniej tam, gdzie byłem) jest bliżej RW, ale zależy to od CR i klientów. Niektóre CR mają 80, a niektóre 70. (wyspy zawsze zimne)-2

Temperatura, którą naprawdę chcesz monitorować, to temperatura wewnętrznego serwera, a nie zewnętrzna temperatura otoczenia. Obserwuj temperaturę serwera (wszystkie serwery mają wewnętrzne termometry raportujące przez interfejs serwera) i odpowiednio dostosuj temperaturę otoczenia. Uwzględni to przepływ powietrza itp. Posiadanie planu chłodzenia rezerwowego jest dobrym pomysłem, nawet przenośne urządzenia klimatyzacyjne mogą uratować życie, jeśli wystąpi awaria pierwotnego układu chłodzenia.


7
To naprawdę zła rada. Dobrze, że OP prawdopodobnie tego nie zobaczy. Ale ignorowanie temperatury otoczenia to świetny sposób na przekształcenie wszystkich serwerów w drogie ograniczniki drzwi, gdy schładzasz pomieszczenie poniżej punktu rosy i kondensujesz wodę na wszystkich metalowych powierzchniach. Gorąco polecam go do operacji sabotażowych, ponieważ jest to niszczycielskie i praktycznie niemożliwe do udowodnienia zamiaru.
HopelessN00b,

-5

Znalazłem 19-21 dobrą temperaturę. Google uruchamia serwerownie w nieco wyższej temperaturze, niż można by się spodziewać, ponieważ stwierdzili, że nieco wyższy wskaźnik awarii jest lepszy niż płacenie dodatkowej kwoty za chłodzenie.


9
Nie rób tego Odpowiedz na pytanie 3,5 roku później i nie ma nic, czego nie ma w innych odpowiedziach.
HopelessN00b
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.