Jak monitorować hosta Windows za pomocą Nagios?


9

Jak używać Nagios do monitorowania klientów Windows? Czy są dostępne jakieś alternatywne rozwiązania?

Odpowiedzi:6

Oświadczenie, jestem menadżerem społeczności Zenoss.

Zenoss Core będzie monitorował twoje skrzynki Windows, a także ich aplikacje i bazy danych oraz większość wszystkiego w twojej sieci. W systemie Windows dostępne jest monitorowanie SNMP i WMI bez konieczności instalowania agenta na urządzeniu.


1
Głosowane, ponieważ pytanie dotyczyło konkretnie Nagios.
gareth_bowles

2
+1, aby naprawić głos negatywny ... @gareth_bowles: zwróć uwagę na drugą stronę pytania „Czy są jakieś alternatywy”
Zypher

3
+1 za dodanie wyłączenia odpowiedzialności, którego niektórzy członkowie nie uwzględnią podczas promowania własnych, głównie komercyjnych produktów.
John Gardeniers,

1

Kolejny głos na NSClient ++. Jedną z rzeczy, które bardzo mi się podobają, jest łatwość dodawania dowolnych czeków za pomocą niestandardowych skryptów. Uwzględniono wiele skryptów, co ułatwia sprawdzenie, jak się to robi.


1

IMHO, najlepszą opcją jest SNMP. SNMP ma kilka głównych zalet: jest wieloplatformowy i stanowi standard branżowy. Z drugiej strony możesz także użyć agenta SNMP do zbierania danych i generowania wykresów.


0

Kolejny głos na NSClient ++. Mam go na ponad 60 serwerach Windows i pomijając kilka wycieków pamięci na starszych komputerach z Win2k, jest on wyjątkowo stabilny, niesamowicie łatwy w instalacji i szybki do skonfigurowania na końcu nagios.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.