Dlaczego serwosilniki są tak głośne?


29

Pracowałem nad projektem stworzenia nocnego światła z wypchanego motyla lub ptaka. Zrobiłem mechanizm, który sprawia, że ​​skrzydła trzepoczą za pomocą siłownika i kilku małych biegów. Silnik serwo poruszał się bardzo głośno. I to było niezależnie od tego, czy serwo poruszało duże ilości, małe ilości, szybko czy wolno.

Pracowałem wcześniej z małymi serwomechanizmami i zdałem sobie sprawę, że zwykle są to dość hałaśliwe maszyny, ale tak naprawdę nie potrafię wyjaśnić, dlaczego.

Dlaczego małe serwosilniki są głośne podczas ruchu? Czy to luz w przekładni wewnętrznej?


10
Zabawnie stwierdziłem, że wielu ludzi lubi ten dźwięk. Brzmi jak roboty!
Joe Baker

Odpowiedzi:


33

Nie są. Słowo serwo odnosi się wyłącznie do urządzenia, które do kontroli wykorzystuje negatywne sprzężenie zwrotne.

Skrzynie biegów lub tanie silniki szczotkowe mogą być głośne. Możesz uzyskać bardzo ciche systemy, jeśli chcesz za to zapłacić.

Tanie serwomechanizmy klasy hobby mogą czasem rozmawiać, jeśli nie ustabilizują się. Jest to normalne i jest spowodowane złym strojeniem, brakiem strefy nieczułości i luzem między silnikiem a enkoderem (potencjometrem).

Hałas w skrzyni biegów jest powodowany przez uderzające o siebie zęby koła czołowego. Możesz użyć cięższych smarów lub cichszych geometrii kół zębatych, takich jak koła zębate walcowe, które gładko się zazębiają.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Istnieją również serwomechanizmy piezoelektryczne lub oparte na przewodach pamięci, które są całkowicie ciche.


1
cóż, dzieje się tak podczas podróży, a nie podczas utrzymywania pozycji. Więc to musi być przekładnia wewnątrz, która powoduje, że jest głośno. Dzięki za wkład. Skąd pochodzi termin serwo? Wiem, że serwosystem jest czymś, co polega na sprzężeniu zwrotnym w celu kontroli, ale skąd pochodzi ten termin?
Michael

Wikipedia sugeruje, że słowo „serwo” pochodzi od niewolnika, więc serwomechanizm to system, w którym na przykład silnik jest niewolnikiem jego enkodera.
user65

1
Twierdziłbym, że jeśli silnik ma master, to master byłby kontrolerem, a nie enkoderem. Koder jest jedynie środkiem, za pomocą którego mistrz jest świadkiem krzywdy swego niewolnika ... :)
georgebrindeiro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.