Jaka jest twoja ulubiona biblioteka do kpiny w Pythonie? [Zamknięte]


91

Jaka jest Twoja ulubiona biblioteka do pozorowania dla Pythona?


minimock wykorzystujący doctest
Prof. Falken

1
„Mockito to fałszywy framework, który smakuje naprawdę dobrze. Pozwala pisać piękne testy z czystym i prostym interfejsem API. Mockito nie daje kaca, ponieważ testy są bardzo czytelne i generują czyste błędy weryfikacji”. code.google.com/p/mockito
mit

Odpowiedzi:


43

Użyłem tylko jednego, ale miałem dobre wyniki z Mockiem Michaela Foorda: http://www.voidspace.org.uk/python/mock/ .

Wprowadzenie Michaela mówi to lepiej niż ja:

Dostępnych jest już kilka bibliotek Pythona do mockowania, więc po co kolejna?

Większość bibliotek szyderczych działa zgodnie z wzorcem kpiny „record -> replay”. Wolę wzorzec „action -> assertion”, który jest bardziej czytelny i intuicyjny, szczególnie podczas pracy z modułem Python unittest.

...

Zapewnia również funkcje / obiekty narzędziowe, które pomagają w testowaniu, szczególnie w instalowaniu małp.


8
mock jest teraz częścią standardowej biblioteki Pythona, dostępnej jako unittest.mock w Pythonie 3.3 i nowszych.
n611x007

NIE używaj backported mock z Python 2.x! Został ostatnio zaktualizowany w 2012 roku, pełen błędów (zobacz problemy w kodzie google!). Nie zbliżaj się.
Andriy Drozdyuk


5

Przedrzeźniacz od Gustavo Niemeyera.

Nie jest doskonały, ale jest bardzo mocny i elastyczny.


3
Mocker jest obszernie omówiony w książce Daniela Arbuckle „Testowanie języka Python: Przewodnik dla początkujących” (Packt).
Graham King
0

Użyłem pMock w przeszłości, i to nie przeszkadzało, że miał całkiem przyzwoite docs też. Jednak Foord's Mock, jak wspomniano powyżej, jest również fajny.


8
Tak mówi autor pMocka o pMokc: „ Wystarczy zauważyć, że pMock nie jest już w fazie rozwoju (naprawdę musi zaktualizować stronę internetową), właściwie był to bardziej eksperyment, którym skończyłem grać około cztery lata temu i przyjąłem oznaczenie" alfa " odstraszy ludzi. ”[ brunningonline.net/simon/blog/archives/002262.html]
ssoler
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.