Czy jest lepsze okno konsoli Windows? [Zamknięte]


316

Praca z wierszem poleceń w systemie Windows jest frustrująca, przede wszystkim dlatego, że okno konsoli jest nieszczęśliwe w porównaniu z aplikacjami terminalowymi w systemie Linux i OS X, takimi jak „rxvt”, „xterm” lub „Terminal”. Główne skargi:

 1. Brak standardowego kopiowania / wklejania. Musisz włączyć tryb „zaznaczania” i jest on dostępny tylko z wielopoziomowego wyskakującego okienka uruchamianego przez (mały) przycisk lewego rogu. Następnie należy skopiować i wkleić z tego samego menu

 2. Nie można dowolnie zmieniać rozmiaru okna przez przeciąganie, musisz ustawić preferencję (powrót do wielopoziomowego wyskakującego okienka) za każdym razem, gdy chcesz zmienić rozmiar okna

 3. Okno można ustawić na tak duże, aby na ekranie pojawiły się poziome paski przewijania. Ssają się poziome paski przewijania.

 4. Dzięki powłoce cmd.exe nie możesz nawigować do folderów z notacją \\ netpath (UNC?), Musisz zmapować dysk sieciowy. Jest to do bani podczas pracy na wielu komputerach, które mają mieć zamapowane różne dyski

Czy są jakieś sztuczki lub aplikacje (płatne lub inne), które rozwiązują ten problem?


10
@Wedge: w systemie UNIX, powłoki poleceń jest (obecnie) bash, a aplikacja terminal jest xtermalbo gnome-terminalalbo ... tak ledwo można dostrzec je jako zasadniczo takie same.
tzot 10.10.08

2
Tak jak powiedział ΤΖΩΤΖΙΟΥ, w rzeczywistości jest odwrotnie. Windows ma swoje „okno terminala” i jego powłoki w jednym pliku wykonywalnego cmd.exe. Uniksopodobny systemy operacyjne mają osobny program dla powłoki (zwykle bash, dash, sh , csh , ksh , zsh , I could go on but I won't) and the terminal emulator (okien terminala , konsole , xterm`, etc.)
Delan Azabani

5
@Delan: W ogóle nie jest prawdą. Aplikacja „cmd.exe” jest powłoką poleceń, równoważną bash lub innym. „Okno konsoli” jest wbudowane w system Windows i ma specjalne właściwości. Możesz użyć alternatywnych powłok poleceń, takich jak PowerShell, 4NT, a nawet Command.com, jeśli chcesz.
Mark

10
Zaskakujące (i niepokojące z uwagi na to, że jest to zazwyczaj bardzo dobrze poinformowana rodzima populacja), jak wiele osób nie zna różnicy między powłoką poleceń (cmd, command.com, powershell, 4nt, bash, co masz) a konsolą okno dostarczone przez Windows.
Mark

2
Zobacz także to pytanie SuperUser dotyczące wymiany konsoli Windows (niezależnie od tego, jaki tytuł może Cię skłonić do myślenia).
JdeBP

Odpowiedzi:


291

Przepraszam za autopromocję, jestem autorem innego emulatora konsoli, nie wymienionego tutaj.

ConEmu to emulator konsoli opensource z kartami, który reprezentuje wiele konsol i proste aplikacje GUI jako jedno okno GUI z możliwością dostosowania.

Początkowo program został zaprojektowany do współpracy z Far Managerem (moja ulubiona wymiana powłoki - zarządzanie plikami i archiwami, historia i kompletowanie poleceń, potężny edytor). Jednak ConEmu może być używany z dowolną inną aplikacją konsolową lub prostymi narzędziami GUI (na przykład PuTTY). ConEmu to projekt na żywo, otwarty na sugestie.

Krótki fragment z długiej listy opcji:

 • Najnowsze wersje ConEmu mogą ustawić się jako domyślny terminal dla Windows
 • Użyj dowolnej czcionki zainstalowanej w systemie lub skopiowanej do folderu programu (ttf, otf, fon, bdf)
 • Uruchom wybrane karty jako Administrator (Vista +) lub jako wybrany użytkownik
 • Listy skoków systemu Windows 7 i postępy na pasku zadań
 • Integracja z DosBox (przydatny w systemach 64-bitowych do uruchamiania aplikacji DOS)
 • Płynne zmiany rozmiaru, zmaksymalizowane i pełnoekranowe tryby okna
 • Pasek przewijania początkowo ukryty, może zostać ujawniony poprzez najechanie myszką lub pole wyboru w ustawieniach
 • Opcjonalne ustawienia (np. Paleta) dla wybranych aplikacji
 • Przyjazny dla użytkownika wybór tekstu i bloków (z klawiatury lub myszy), kopiowanie, wklejanie, wyszukiwanie tekstu w konsoli
 • Kolor ANSI X3.64 i Xterm 256

Użytkownicy Far Managera zdobędą przeciąganie i upuszczanie w stylu powłoki, miniatury i kafelki w panelach, zakładki dla redaktorów i przeglądających, prawdziwe kolory i style czcionek (kursywa / pogrubienie / podkreślenie).

PS. Far Manager obsługuje ścieżki UNC (\\ serwer \ udział \ ...)


24
+1 dla ConEmu. Właśnie go odkryłem dzisiaj i jak na razie jestem pod ogromnym wrażeniem. Używałem Console2 do dziś, ale wygląda na to, że będzie to moja nowa konsola z wyboru.
Xanthalas

19
Jako długoletni użytkownik konsoli 2, ostatnio przełączyłem się na ConEmu i nie oglądałem się za siebie. Jest to o wiele lepsze niż cokolwiek, co pojawiło się, zanim niemal przeciwstawiło się wierze. Plus jest szybko rozwijany (dzięki Maximus!), A nowe, soczyste funkcje pojawiają się na tyle często, że sprawiają, że czujesz się ekscytująco. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, zrób to teraz. Bez wahania polecam go jako najlepszy emulator konsoli w systemie Windows.
Charles Roper

8
Kolejne +1 od nowego użytkownika. To jest konsola dla programistów, przez programistów. Wydaje się, że za każdym razem, gdy myślę „dobrze, byłoby miło, gdyby to zrobiło _____”, jest na to opcja. Wielkie dzięki za naprawienie tak zepsutej konsoli w systemie Windows!
drharris

Czy ConEmu obsługuje kody ANR SGR (podkreślenie, miganie itp.)? Nie udało mi się sprawić, by działało z początkowymi testami. Może coś przeoczyłem.
EdGruberman

Tradycyjnie w przypadku dos / windows niektóre kody SGR, takie jak podkreślenie lub miganie, są traktowane jako „intensywność” tekstu / tła. Podkreślenie / pogrubienie / kursywa dostępne dla trybu xterm-256color.
Maximus,

100

Wypróbuj konsolę 2 .

Konsola to rozszerzenie okna konsoli Windows. Funkcje konsoli obejmują: wiele kart, wybór tekstu podobny do edytora tekstu, różne typy tła, przezroczystość klawiszy alfa i kolorów, konfigurowalną czcionkę, różne style okien


Używam bardzo często Vista i Console 2 (i 1.5).
zabił

2
Działa to dla mnie bardzo dobrze pod 64-bitowym XP. Używanie go zarówno z cmd.exe, jak i Cygwin bash.
Marius

2
czy wiesz, jak mogę otworzyć konsolę w katalogu, w którym klikam prawym przyciskiem myszy? w win7 możesz kliknąć katalog prawym przyciskiem myszy i wybrać „otwórz linię poleceń tutaj”, ale zmiana tego programu na console2 nie wydaje się możliwa.
Chii

3
@Chii: Z pewnością jest to możliwe (na przykład Git dla Windows ma opcję „Git Bash tutaj” prawym przyciskiem myszy). Nie jestem pewien, jak to zrobić dokładnie, ale byłoby to świetne pytanie dla superuser.com .
Greg Hewgill

35

Przejmij dowodzenie . Ten istnieje już od dawna (dawniej 4DOS). Użyłem tego w Windows NT 3.5 (!) I bardzo mi się podobało.

Cygwin umożliwia uruchamianie X w systemie Windows, dzięki czemu można odpalić xtermdowolną aplikację terminalową, a także skorzystać z powłoki UNIX.


12
Nie szukam innego interpretera powłoki, nie podoba mi się sama aplikacja. Cygwin ma te same problemy i mam wrażenie, że Windows PowerShell również. Czy to wrażenie jest złe?
Alan Storm,

1
Po prostu ponownie przeczytaj moją odpowiedź, wszelkie obrzydzenie dotyczyło okien, a nie ciebie za to, że byłeś pomocny :)
Alan Storm,

3
@ Wedge: Przez „host powłoki poleceń” Zakładam, że masz na myśli „okno konsoli”. Okna konsoli to specjalny rodzaj okien. Nie ma to nic wspólnego z cmd.exe, PowerShellem ani czymkolwiek innym.
Mark

4
@Alan: to nie jest aplikacja, której nie lubisz. „Aplikacja” tutaj to „cmd.exe”, „powershell.exe”, „bash.exe” lub cokolwiek innego. To, czego nie lubisz, to okno konsoli dostarczane przez system Windows. Zupełnie inna rzecz. Re: twoja odpowiedź „Take Command” zastępuje okno konsoli, podczas gdy PowerShell jest interpretatorem poleceń. Robią zupełnie inne rzeczy.
Mark

1
@jsplaine Całkowicie się zgadzam! Windows musi dostarczyć coś lepszego od razu po wyjęciu z pudełka. To domyślne okno wiersza polecenia jest krępujące. Naprawdę chcę przyzwoity port Guake na Windows.
Ryan R.

16
 1. Włącz tryb szybkiego edytowania (ale zaznaczenie jest nadal prostokątne, a nie liniowe)
 2. Zmiana rozmiaru przez przeciąganie działa dla mnie
 3. Możesz zmienić rozmiar bufora, który będzie miał wpływ na pojawienie się pasków przewijania
 4. pushd \\ serwer \ udział

Mimo to cmd.exe nie jest świetną konsolą. Zobacz wszystkie pozostałe odpowiedzi i pytania dotyczące wcześniejszego przepływu stosu na ten sam temat. Projekt „Console” z sourceforge wygląda całkiem nieźle.


2
Zmiana rozmiaru ponad 80 znaków nie działa.
Jared Updike,

2
Stoję poprawiony: musisz wstępnie zmienić rozmiar okna, edytując skrót do Cmd.exe lub Git Bash lub coś w tym stylu. Ten tryb i szybka edycja wydają się naprawiać wiele moich problemów z wbudowanym terminalem Windows.
Jared Updike,

1
+1 za pushd. Zaoszczędzi mi to trochę czasu!
P Daddy,

8

Konsola

Z dokumentacji:

UWAGA: Konsola NIE jest powłoką. Dlatego nie implementuje funkcji powłoki, takich jak uzupełnianie wiersza poleceń, kolorowanie składni, historia poleceń itp.

Konsola jest po prostu ładnym frontendem dla wybranej powłoki (cmd.exe, 4NT, bash itp.) Inne narzędzia wiersza poleceń mogą być również używane przez konsolę jako „powłoki”.

Jako powłokę programistyczną można użyć ipython .


7

Te problemy występowały również od lat w systemie Windows, ale niedawno znalazłem ten projekt: konsolę

Nadal wymaga „trybu zaznaczania” do kopiowania / wklejania, ale przynajmniej jest dostępny z menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy (więc nie musisz przesuwać myszy do lewego górnego rogu, a następnie przesuń go ponownie do tekstu, który chcesz Wybierz)

Ścieżki UNC nie są obsługiwane przez cmd.exe, ale są obsługiwane przez PowerShell. (Konsolę można skonfigurować do używania dowolnej powłoki, w tym cmd.exe i PowerShell)5

Osobiście używam Mintty. Dlatego używam Cygwin (ponieważ jest to jedyna obsługiwana powłoka, o ile wiem).

BTW Jest jeszcze jedno pytanie: lepsze polecenie dla systemu Windows? Znalazłem.


miętówka jest absolutnie wspaniała. Obsługuje nawet kopiowanie w stylu X i wklejanie podświetlenia myszy i środkowego przycisku myszy.
dotancohen,

3

Myślę, że pokochasz PowerCMD, w którym możesz jednocześnie obsługiwać 4 okna poleceń. Ponadto możesz użyć wielu dodatkowych poleceń wewnątrz PowerCMD. PowerCMD3

Użyj Gow.exe .. Spowoduje to, że twój DOS- Monituje jako terminal Linux ...

jeszcze

Użyj ZOC.exe ... jego terminalu okresu próbnego ...

jeszcze

Zainstaluj Git .. daje bash-konsolę, z której możesz częściowo używać poleceń unixowych
2

Używam rxvt z cygwin. Zachowuje się bardzo jak xterm.


2

Spójrz na Take Command .

Take Command to kompleksowe interaktywne GUI i środowisko wiersza poleceń, dzięki któremu korzystanie z wiersza polecenia systemu Windows i tworzenie plików wsadowych jest łatwiejsze i znacznie wydajniejsze.

(Przejęcie dowodzenia jest jednak „nie wolne”).


Często używam polecenia take.
Kopiuje
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.