Xcode 4 - „Archiwum” jest wyszarzone?


462

Chciałbym zarchiwizować moją aplikację, ale opcja Archiwizowanie jest wyszarzona. Co może to powodować?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Upewnij się, że zmieniłeś „Skip Install” w swoim celu na NO

93
Zasadniczo w lewym górnym rogu wybierz „Urządzenie iOS”, a NIE symulator.
Fattie

3
moje myślenie jest wtf, ale ok, to jest jabłko, tyle każe mi powiedzieć, że już ...
user230910

3
Wybierz „Ogólne urządzenie iOS”
Jamil

Odpowiedzi:


961

Musisz wybrać urządzenie w menu schematów w lewym górnym rogu, gdzie użyłeś do wyboru między symulatorem / urządzeniem. Nie pozwoli ci zarchiwizować wersji dla symulatora.

Lub może się okazać, że jeśli urządzenie iOS jest już wybrane, pole archiwum nie jest zaznaczone po wybraniu „Edycja schematów” => „Kompilacja”.


25
jabłko powinno uczynić wszystko bardziej przyjaznym dla użytkownika
neobie

1
Czy nie wygląda na to, że ta lista rozwijana wskazuje, gdzie chcesz uruchomić aplikację? Wydaje się, że to głupie ograniczenie uniemożliwiające archiwizację po wybraniu symulatora ...
corbin

35
Spędziłem godzinę na szukaniu tego. Wiesz, co by to naprawiło, Apple? Nie wyłączaj przycisku Archiwum. Przeprowadź kontrole, które spowodują błąd, a następnie wyświetl alert. Założę się, że 9/10 to symulator. „Nie możesz zarchiwizować kompilacji dla symulatora. Wybierz ponownie urządzenie iOS i zarchiwizuj”.
Harry Love

4
Oprogramowanie deweloperskie Apple jest absurdalnie nieprzyjazne dla użytkownika. Spędziłem tak długo, próbując uzyskać głupie profile udostępniania i wypychać certyfikaty do pracy, i próbowałem wyeksportować moją aplikację, ledwo robiąc to przez Google. Mniej więcej tyle czasu, ile dotychczas kodowałem.
sudo

3
Naprawdę, powinno być sprzeczne z zasadami programowania GUI, aby kiedykolwiek wyszarzyć coś bez wyjaśnienia.
sudo

49

Zobacz zdjęcie. ale muszę wpisać wystarczającą liczbę znaków, aby opublikować zdjęcie. :)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dziękuję ! jest to, że ^^
YannSteph

20

Jak podają inne odpowiedzi, musisz wybrać aktywny schemat do czegoś, co nie jest symulatorem, tj. Urządzenia podłączonego do twojego Maca.

Jeśli nie masz podłączonego urządzenia do komputera Mac, wybranie „Generic IOS Device” również działa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Naprawiłem to dzisiaj ... w pewnym sensie. Chociaż archiwa wciąż nigdzie się nie pokazują. Ale odzyskałem opcję Archiwizowania, przechodząc do Ustawień kompilacji dla projektu i ponownie przypisując moje certyfikaty w sekcji „Tożsamość podpisywania kodu” dla każdej kompilacji. Wyglądało na to, że zresetowano je do czegoś innego po zaimportowaniu mojego projektu 3.X do 4.

Skorzystałem również z instrukcji znajdujących się tutaj:

http://developer.apple.com/library/mac/#documentation/ToolsLanguages/Conceptual/Xcode4UserGuide/DistApps/DistApps.html#//apple_ref/doc/uid/TP40010215-CH11-DontLinkElementID_69

Ale nadal nie mogę wyświetlić faktycznych archiwów w Organizatorze (mimo że pliki istnieją)


Ten sam problem pojawia się również dla mnie ... czy jest na to jakieś rozwiązanie?
X-Coder

Może to ci pomoże. Możesz zaznaczyć „Reveal Archive in Organizer” tutaj: Produkt> Schemat> Edytuj schemat ...> Archiwum> Opcje
Daniel S.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.