Jak zainstalować pip w systemie Windows?


2534

pipjest zamiennikiem dla easy_install. Ale czy powinienem zainstalować pipużywając easy_installWindows? Czy jest lepszy sposób?


23
Od PyCon 2011: blip.tv/pycon-us-videos-2009-2010-2011/ ... Brudna tajemnica polega na tym, że pip to opakowanie dla easy_install :)
Civilian

10
Podobnie jak apt-get korzysta z dpkg w jądrze - ale to nie czyni go mniej użytecznym!
Liam Dawson,

10
Ruby jest dostarczany z Gemem i Nodejsem z Npm, dając użytkownikom w pełni funkcjonalne zarządzanie pakietami od samego początku. Z jednej strony jestem zazdrosna. stackoverflow.com/a/11453972/284795
Pułkownik Panika

3
To jest najpopularniejsze pytanie z tagiem Windows na Stackoverflow. Tak się cieszę, że teraz wysyłam pip z Pythonem.
Cody Piersall

2
dla najnowszych wersji python2 i python3 możesz po prostu użyćpython -m ensurepip
ccpizza

Odpowiedzi:


1828

Python 2.7.9+ i 3.4+

Dobre wieści! Python 3.4 (wydany w marcu 2014 r.) I Python 2.7.9 (wydany w grudniu 2014 r.) Są dostarczane z Pip. Jest to najlepsza funkcja ze wszystkich wydań Python. To sprawia, że ​​bogactwo bibliotek społeczności jest dostępne dla wszystkich. Nowi użytkownicy nie są już wykluczeni z korzystania z bibliotek społecznościowych ze względu na wygórowaną trudność w konfiguracji. Wraz z menedżerem pakietów Python dołącza do Ruby , Node.js , Haskell , Perl , Go - prawie każdego innego współczesnego języka z większością społeczności open-source. Dziękuję, Python.

Jeśli okaże się, że pip nie jest dostępny podczas używania Python 3.4+ lub Python 2.7.9+, po prostu wykonaj np .:

py -3 -m ensurepip

Oczywiście nie oznacza to, że pakowanie w Pythonie jest rozwiązane. To doświadczenie jest frustrujące. Omawiam to w pytaniu Przepełnienie stosu Czy Python ma system zarządzania pakietami / modułami? .

I niestety dla wszystkich używających Python 2.7.8 lub wcześniejszych (spora część społeczności). Nie ma planu, aby wysłać do Ciebie Pip. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

Python 2 ≤ 2.7.8 i Python 3 ≤ 3.3

Latając wbrew motto „dołączone baterie” , Python jest wysyłany bez menedżera paczek. Co gorsza, Pip był - do niedawna - ironicznie trudny do zainstalowania.

Oficjalne instrukcje

Na https://pip.pypa.io/en/stable/installing/#do-i-need-to-install-pip :

Pobierz get-pip.py, zachowując ostrożność, aby zapisać go jako .pyplik zamiast .txt. Następnie uruchom go z wiersza polecenia:

python get-pip.py

Do tego może być potrzebny wiersz polecenia administratora. Wykonaj Uruchom wiersz polecenia jako administrator (Microsoft TechNet).

Spowoduje to zainstalowanie pakietu pip, który (w systemie Windows) zawiera ... \ Scripts \ pip.exe, ta ścieżka musi znajdować się w zmiennej środowiskowej PATH, aby użyć pip z wiersza polecenia (patrz druga część „Alternatywnych instrukcji” na temat dodawania go do Twoja ścieżka,

Alternatywne instrukcje

Oficjalna dokumentacja mówi użytkownikom, aby zainstalować Pip i każdą jego zależność od źródła. To żmudne dla doświadczonych i zbyt trudne dla początkujących.

Ze względu na nas Christoph Gohlke przygotowuje instalatory Windows ( .msi) dla popularnych pakietów Pythona. Buduje instalatory dla wszystkich wersji Pythona, zarówno 32-bitowych, jak i 64-bitowych. Musisz:

 1. Zainstaluj setuptools
 2. Zainstaluj pip

Dla mnie ten zainstalowany Pip o C:\Python27\Scripts\pip.exe. Znajdź pip.exena komputerze, a następnie dodaj jego folder (na przykład C:\Python27\Scripts) do ścieżki (Start / Edytuj zmienne środowiskowe). Teraz powinieneś być w stanie uruchomić pipz linii poleceń. Spróbuj zainstalować pakiet:

pip install httpie

Proszę bardzo (mam nadzieję)! Rozwiązania typowych problemów podano poniżej:

Problemy z serwerem proxy

Jeśli pracujesz w biurze, być może masz za sobą proxy HTTP. Jeśli tak, ustaw zmienne środowiskowe http_proxyihttps_proxy . Większość aplikacji Python (i inne wolne oprogramowanie) szanuje je. Przykładowa składnia:

http://proxy_url:port
http://username:password@proxy_url:port

Jeśli naprawdę masz pecha, twoim serwerem proxy może być serwer proxy Microsoft NTLM . Wolne oprogramowanie nie daje sobie rady. Jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie bezpłatnego proxy przyjaznego dla oprogramowania, które przesyła do nieprzyjemnego proxy. http://cntlm.sourceforge.net/

Nie można znaleźć pliku vcvarsall.bat

Moduły Python mogą być częściowo napisane w C lub C ++. Pip próbuje skompilować ze źródła. Jeśli nie masz zainstalowanego i skonfigurowanego kompilatora C / C ++, zobaczysz ten tajemniczy komunikat o błędzie.

Błąd: Nie można znaleźć pliku vcvarsall.bat

Możesz to naprawić, instalując kompilator C ++, taki jak MinGW lub Visual C ++ . Microsoft faktycznie dostarcza jeden specjalnie do użytku z Pythonem. Lub wypróbuj kompilator Microsoft Visual C ++ dla Python 2.7 .

Często jednak łatwiej jest sprawdzić na stronie Christopha pakiet.


3
@MikeMcMahon, który też mi się przydarzył. Umieść Python przed Perlem na swojej ścieżce, więc pisanie pipda ci menedżera pakietów Pythona.
Pułkownik Panic

6
Nie musiałem tego robić, po prostu postępowałem zgodnie z instrukcjami na pip-installer.org/en/latest/installing.html (w zasadzie piszesz po prostu „python ez_setup.py”, a następnie „python get-pip.py ")
CaptainCodeman

3
To chyba głupie pytanie. Weszłam do python get-pip.py w wierszu poleceń systemu Windows, ale otrzymuję „python nie jest rozpoznawany jako wewnętrzna lub zewnętrzna komenda, program operacyjny lub plik wsadowy”. czy robię coś źle? Mam zainstalowany Python 2.7.8. Czy muszę zmienić katalog? Dzięki.
Andrew

2
@Andrew musisz dodać np. C:\Python27do systemowej ŚCIEŻKI (czyli tam, gdzie wiersz poleceń szuka programów), śledź superuser.com/a/143121/62691
Pułkownik Panic

13
Aby uruchomić „wbudowany” pip, musisz użyć systemu python -m pipWindows!
powtac,

302

- Nieaktualne - użyj dystrybucji, a nie setuptools, jak opisano tutaj. -
- Nieaktualne # 2 - użyj setuptools, ponieważ dystrybucja jest przestarzała.

Jak wspomniałeś, pip nie zawiera niezależnego instalatora, ale możesz go zainstalować za pomocą jego poprzednika easy_install.

Więc:

 1. Pobierz ostatnią wersję pip stąd: http://pypi.python.org/pypi/pip#downloads
 2. Rozpakuj to
 3. Pobierz ostatni łatwy instalator dla systemu Windows: ( pobierz plik .exe na dole http://pypi.python.org/pypi/setuptools ). Zainstaluj to.
 4. skopiuj nieskompresowanego folderu pip zawartość do C:\Python2x\folderu (nie skopiować cały folder do niego, tylko Content), ponieważ polecenie python nie działa poza C:\Python2xfolder, a następnie uruchomić: python setup.py install
 5. Dodaj swój python C:\Python2x\Scriptsdo ścieżki

Gotowe.

Teraz możesz użyć pip install packagedo łatwej instalacji pakietów jak w Linuksie :)


1
Po uruchomieniu polecenia „python setup.py install”, jeśli pojawi się komunikat „error: pip.egg-info \ PKG-INFO: Odmowa uprawnień”, spróbuj usunąć atrybut tylko do odczytu w nieskompresowanym katalogu pip.
Yoo Matsuo,

13
Jeśli zainstalujesz 64-bitową wersję Pythona, setuptools nie wykryje pliku wykonywalnego Pythona. Znalazłem tutaj kilka plików binarnych, które będą (nieoficjalne): lfd.uci.edu/~gohlke/pythonlibs
Chris

Raz mam zainstalowane pipprzy użyciu easy_installmożna usunąć setuptoolsprzez pip uninstall setuptools? Czy to jest w porządku, czy może to spowoduje problemy później?
Mridang Agarwalla,

2
Alternatywnie do kroku 4, po prostu uruchom plik setup.py z dowolnego miejsca, w którym pip został pobrany, np. Z Firefox C: \ Users \ Tony \ Downloads \ pip-1.2.1 \ pip-1.2.1
Pyderman

4
Ta metoda nadal działa bardzo dobrze od 02/2016 do instalacji pip (a następnie nose!) W Pythonie 2.6 w systemie Windows. Rzeczywiście, używanie plików binarnych Gohlke nie jest już opcją, ponieważ zastąpił je wszystkie kołami.
wredny

219

AKTUALIZACJA 2014:

1) Jeśli zainstalowałeś Python 3.4 lub nowszy, pip jest dołączony do Pythona i powinien już działać w twoim systemie.

2) Jeśli używasz wersji poniżej Python 3.4 lub jeśli z jakiegoś powodu pip nie został zainstalowany w Pythonie 3.4, prawdopodobnie użyjesz oficjalnego skryptu instalacyjnego pip get-pip.py. Instalator pip pobiera teraz setuptools i działa niezależnie od architektury (32-bitowej lub 64-bitowej).

Instrukcje instalacji są tutaj szczegółowo opisane i obejmują:

Aby zainstalować lub zaktualizować pip, bezpiecznie pobierz plik get-pip.py .

Następnie uruchom następujące czynności (które mogą wymagać dostępu administratora):

python get-pip.py

Aby zaktualizować istniejące narzędzia konfiguracyjne (lub rozpowszechniać), uruchom pip install -U setuptools

Zostawię dwa zestawy starych instrukcji poniżej dla potomności.

Stare odpowiedzi:

Dla wydań systemu Windows na 64 bitowej odmiany - 64-bitowy Windows + Python wykorzystywane do wymagają oddzielnej metody instalacji z powodu ez_setup, ale Przetestowałem nowy rozpowszechniać metodę na 64-bitowym systemie Windows z systemem 32-bitowym Python i 64-bitowe Python , i możesz teraz używać tej samej metody dla wszystkich wersji Windows / Python 2.7X:

Stara metoda 2 przy użyciu dystrybucji :

 1. Pobierz dystrybuuj - wrzuciłem mój C:\Python27\Scripts(możesz utworzyć Scriptskatalog, jeśli nie istnieje).
 2. Otwórz wiersz polecenia (w systemie Windows powinieneś sprawdzić conemu2, jeśli nie korzystasz z PowerShell ) i zmień ( cd) na katalog, do którego pobrałeś distribute_setup.py.
 3. Uruchom polecenie distribute_setup: python distribute_setup.py(To nie zadziała, jeśli katalog instalacyjny Pythona nie zostanie dodany do ścieżki - przejdź tutaj, aby uzyskać pomoc )
 4. Zmień bieżący katalog na Scriptskatalog dla instalacji Pythona ( C:\Python27\Scripts) lub dodaj ten katalog, a także podstawowy katalog instalacyjny Pythona do zmiennej środowiskowej% PATH%.
 5. Zainstaluj pip za pomocą nowo zainstalowanych narzędzi konfiguracyjnych: easy_install pip

Ostatni krok nie zadziała, chyba że którykolwiek z nich easy_install.exeznajduje się w katalogu (C: \ Python27 \ Scripts będzie domyślny dla Python 2.7) lub jeśli katalog ten zostanie dodany do ścieżki.

Stara metoda 1 przy użyciu ez_setup:

ze strony setuptools -

Pobierz ez_setup.py i uruchom go; pobierze odpowiedni plik .egg i zainstaluje go dla Ciebie. (Obecnie dostarczony instalator .exe nie obsługuje 64-bitowych wersji Pythona dla systemu Windows z powodu problemu ze zgodnością instalatora distutils.

Następnie możesz kontynuować:

 1. Dodaj c:\Python2x\Scriptsdo ścieżki systemu Windows (wymienić xw Python2xz rzeczywistym numerem wersji zainstalowanego)
 2. Otwórz nowy (!) Monit DOS. Stamtąd biegnijeasy_install pip

4
Więc instalacja jest łatwa, następnie pip, następnie virtualenv, następnie virtualenvwrapper, a następnie skonfiguruj niezależne środowiska. z modyfikatorem skryptu pośrodku do obsługi serwerów proxy ... aaarrrgg
nicolas

@nicolas Tak, easyinstall to po prostu przestarzały interfejs do setuptools. Pip jest niesamowity, a virtualenv oferuje kontrolę, jakiej nie można uzyskać w wielu innych językach bez WIĘCEJ hackerskich taktyk; Perl jest jedynym porównywalnym wyjątkiem. Ruby ma zestawy klejnotów, ale w celu łatwej wymiany Rubinów zaleca się użycie rbenv lub rvm - oba z nich zawsze wydawały mi się nieco zhackowane (chociaż działają poprawnie po prawidłowym skonfigurowaniu).
AndrewPK

2
Ta dokładna procedura jest zautomatyzowana przez pip dla systemu Windows .
user474491

2
+1, uwaga pomoc dla noobów takich jak ja: nie wpisuj „python2x” dosłownie w zmiennej środowiskowej ścieżki systemu Windows. Zamień x na wersję Pythona, którą masz, np. Python27
dbjohn,

Chciałbym zauważyć, że musiałem użyć „python -m pip”, aby użyć modułu w systemie Windows.
Mouseroot

207

Aktualizacja 2016+:

Te odpowiedzi są nieaktualne lub w inny sposób dziwne i trudne.

Jeśli masz Python 3.4+ lub 2.7.9+, zostanie on domyślnie zainstalowany w systemie Windows. W przeciwnym razie w skrócie:

 1. Pobierz instalator pip: https://bootstrap.pypa.io/get-pip.py
 2. Jeśli jest paranoikiem, sprawdź plik, aby upewnić się, że nie jest złośliwy (należy dekodować b64).
 3. Otwórz konsolę w folderze pobierania jako Administrator i uruchom get-pip.py. Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy jego ikonę w Eksploratorze i wybrać opcję „Uruchom jako administrator ...”.

Nowe pliki binarne pip.exe(i przestarzałe easy_install.exe) zostaną znalezione w "%ProgramFiles%\PythonXX\Scripts"folderze (lub podobnym), którego często nie ma w PATHzmiennej. Polecam dodanie tego.


Sumy kontrolne MD5 plików: get-pip.py = 60a3d165e93999895e26b96681b65090 setuptools-1.3.2.tar.gz = 441f2e58c0599d31597622a7b9eb605f
Joris

1
Począwszy od pip 1.5.1 (styczeń 2014) ez_setup / setuptools / distribute nie jest potrzebne z góry. W razie potrzeby get-pip przejmie wymagania, a także sam pip.
matt wilkie

1
Dobry przegląd przeszłości i teraźniejszości opakowań pytona na sierpień 2016: glyph.twistedmatrix.com/2016/08/python-packaging.html
Dylan Hogg

@Gringo get-pip.py zgłasza „RuntimeError: Wymagany jest Python 3.4 lub nowszy”.
gaurav

@gaurav Jaką masz wersję Pythona? Najnowszy pip może nie obsługiwać wersji 2.6 lub 3.0 do 3.3, ponieważ są one starożytne. Być może zrobiłaby to starsza wersja pipa.
Gringo Suave,

49

Python 3.4, który został wydany w marcu 2014 roku, pipzawiera:
http://docs.python.org/3.4/whatsnew/3.4.html
Tak więc od czasu wydania Python 3.4, najnowszego sposobu instalowania pip w systemie Windows jest po prostu zainstalować Python.

Zalecanym sposobem użycia jest wywołanie go jako modułu, zwłaszcza z zainstalowanymi wieloma dystrybucjami lub wersjami Pythona, aby zagwarantować, że pakiety trafią we właściwe miejsce:
python -m pip install --upgrade packageXYZ

https://docs.python.org/3/installing/#work-with-multiple-versions-of-python-installed-in-parallel


2
Zauważ, że dotyczy to również Pythona 2.7.9
Roberto

Python 2.x jest dziedzictwem, Python 3.x jest teraźniejszością i przyszłością języka, zgodnie z Python2orPython3
mat

Hmm zainstalowałem Python 3.4.4 i mogłem znaleźć pip3.exe zgodnie ze ścieżką w tej odpowiedzi, ale w cmd pipnadal nie jest rozpoznawany. Czy ktoś może pomóc?
Annena,

W wierszu polecenia przejdź do katalogu, w którym się pip3.exeznajduje, i uruchom na przykład pip3 install -U sphinx.
mat.

6
@IgorGanapolsky Nowe wersje Pythona są dostarczane z pipem zainstalowanym jako moduł, a nie jako zainstalowany plik wykonywalny (przynajmniej na wymienionej ścieżce). W systemie Windows 10 i Python 3.6.1 py -m pip install xxxz powodzeniem korzystałem z wiersza polecenia systemu Windows.
jkt123

43

Kiedy muszę korzystać z systemu Windows, używam ActivePython, który automatycznie dodaje wszystko do PATH i zawiera menedżera pakietów o nazwie PyPM, który zapewnia zarządzanie pakietami binarnymi , dzięki czemu instalowanie pakietów jest szybsze i łatwiejsze.

pipi easy_installnie są dokładnie tym samym, więc jest kilka rzeczy, przez które można przejść, pipale nie easy_install na odwrót .

Moje zalecenie jest takie, że otrzymujesz ActivePython Community Edition i nie martw się ogromnym problemem związanym z konfiguracją Pythona w systemie Windows. Następnie możesz po prostu użyć pypm.

Jeśli chcesz użyć, pipmusisz zaznaczyć PyPMopcję w instalatorze ActiveState. Po instalacji wystarczy się wylogować i zalogować ponownie i pipbędzie dostępny w wierszu polecenia, ponieważ jest on zawarty w PyPMopcji instalatora ActiveState , a ścieżki zostały już ustawione przez instalatora. PyPMbędą również dostępne, ale nie musisz ich używać.


4
Należy zauważyć, że ActivePython obejmuje również pip i easy_install. PyPM jest menedżerem pakietów binarnych, podczas gdy pip / easy_install są w zasadzie menedżerami pakietów źródłowych. Zobacz code.activestate.com/help/faq/…
Sridhar Ratnakumar

@Rafe Kettlet - Gdy próbuję zainstalować pip w Activepython, pojawia się ten błąd
Jitendra Vyas

1
@Jitendra - ActivePython już instaluje dla ciebie pip, więc nie ma potrzeby późniejszej instalacji.
mit

To naprawdę jedyne rozwiązanie SANE w systemie Windows. Nie z powodu PyPM, ale dlatego, że pochodzi pipi dodaje rzeczy automatycznie do PATH.
Dave Halter,

Mogę obsługiwać tylko to rozwiązanie, z radością używane przez lata w ActivePython.
Dr Jan-Philip Gehrcke

40

Najnowszym sposobem jest użycie Chocolatey, menedżera pakietów Windows .

Po zainstalowaniu wystarczy otworzyć wiersz polecenia i uruchomić następujące trzy polecenia poniżej, które zainstalują Python 2.7, easy_install i pip. Automatycznie wykryje, czy korzystasz z systemu Windows x64 lub x86.

cinst python
cinst easy.install
cinst pip

Wszystkie pozostałe pakiety Pythona w galerii Chocolatey można znaleźć tutaj .


A jeśli python jest już zainstalowany? To spowodowało mi koszmary. Z Pythonem już zainstalowanym za pomocą innych środków i próbując cinst pip po prostu zagraj mi błędy.
DevPlayer

9
Chocolatey nie wydaje się zbyt mocna, szczególnie wrt. zależności. cinst pipw momencie pisania zakładam, że został zainstalowany easy_install, co niekoniecznie jest konieczne.
fatuhoku

Zredagowałem pytanie, aby zadziałało, musisz mieć easy_install zanim dostaniesz pip, możesz to zrobićcinst easy.install
Philipp Gayret

Na początku miałem z tym problem. Myślę, że musisz upewnić się, że: 1: Skonfiguruj ścieżkę środowiska: stackoverflow.com/a/6318188/1674958 2: Uruchom ponownie wiersz polecenia po każdym poleceniu, jeśli wystąpią problemy.
drobison

2
Właśnie tego spróbowałem. „cinst easy.install” nie działa, ale „cinst pip” instaluje easy.install. BTW, Windows 10.
Kevin Driedger

33

Aktualizacja marca 2015 r

Python 2.7.9 i nowsze wersje (z serii Python 2) oraz Python 3.4 i nowsze wersje domyślnie zawierają pip, więc możesz już mieć pip.

Jeśli nie, uruchom polecenie w jednym wierszu w wierszu polecenia (co może wymagać dostępu administratora):

python -c "exec('try: from urllib2 import urlopen \nexcept: from urllib.request import urlopen');f=urlopen('https://bootstrap.pypa.io/get-pip.py').read();exec(f)"

Zainstaluje pip . Jeśli Setuptools nie jest jeszcze zainstalowane, get-pip.pyzainstaluje je również dla Ciebie.

Jak wspomniano w komentarzach, powyższe polecenie pobierze kod z repozytorium kodu źródłowego Pip w GitHub i dynamicznie uruchomi go w twoim środowisku. Należy więc zauważyć, że jest to skrót do kroków pobierania, sprawdzania i uruchamiania, a wszystko to za pomocą jednego polecenia za pomocą samego Pythona . Jeśli ufasz Pip, kontynuuj bez wątpienia.

Mieć pewność, że zmienna środowiskowa PATH Windows zawiera foldery Pythona (dla domyślnie 2.7.x Python zainstalować: C:\Python27a C:\Python27\Scripts, dla Pythona 3.3x: C:\Python33a C:\Python33\Scripts, i tak dalej).


Powinno to działać, ale warto zauważyć, że może to być bardzo niebezpieczne, jeśli nie ma się wiedzy specjalistycznej lub nie zadaje sobie trudu, aby sprawdzić plik url przed wykonaniem takiego polecenia.
Gringo Suave

Myślę, że prostota jest warta ryzyka. Mówimy o włamaniu na python-distribute.org? Podobne podejście ma kontrola wysublimowanego pakietu .
Fernando Macedo

2
Tak, sprawdziłem adres URL dystrybucji i jest w porządku (przynajmniej na razie). Problem występuje w ogólnym przypadku, gdy niedoświadczeni uruchamiają zdalne pliki wykonywalne na zalecenie z forum. Powinien pochodzić przynajmniej z minimalnym ostrzeżeniem.
Gringo Suave

Zgadzam się z tobą, prawdziwy problem dotyczy tego, kto wykonuje dowolny kod po przeczytaniu posta. Pytanie brzmi: czy możesz mi zaufać? Zaktualizuję odpowiedź, aby powiadomić o przebiegu wykonywanych działań. Myślę, że głosy w górę / w dół mogą być również używane jako „filtr zaufania”.
Fernando Macedo

Oto czysta adaptacja @ h - n odpowiedzi wykorzystującej curl w pythonie oraz powyższy przykład urlib autorstwa Fernando . Próbuje dostosować się do py2 lub 3 i wyświetla ostrzeżenie o użytkowaniu dotyczące wykonania dowolnego kodu: gist.github.com/maphew/5393935
matt wilkie

26

Instalatorzy

Zbudowałem tutaj instalatory Windows zarówno do dystrybucji, jak i pipowania (celem jest użycie pipbez konieczności uruchamiania z easy_installlub zapisywania i uruchamiania skryptów Python):

W systemie Windows po prostu pobierz i zainstaluj najpierw distribute, a następnie pipz powyższych łączy. Powyższy distributelink zawiera .exeinstalatory kodów pośredniczących , które są obecnie tylko 32-bitowe. Nie testowałem wpływu na 64-bitowy system Windows.

Opierając się na systemie Windows

Proces przywracania tego dla nowych wersji nie jest trudny, i zamieściłem go tutaj w celach informacyjnych.

Budynek distribute

Aby uzyskać .exepliki pośredniczące, musisz mieć kompilator Visual C ++ (najwyraźniej można go również skompilować z MinGW)

hg clone https://bitbucket.org/tarek/distribute
cd distribute
hg checkout 0.6.27
rem optionally, comment out tag_build and tag_svn_revision in setup.cfg
msvc-build-launcher.cmd
python setup.py bdist_win32
cd ..
echo build is in distribute\dist

Budynek pip

git clone https://github.com/pypa/pip.git
cd pip
git checkout 1.1
python setup.py bdist_win32
cd ..
echo build is in pip\dist

Ach, tęskniłem za tym, że istnieje launcher.ckompilacja ręczna ... dostosowana i przebudowana distribute- to znaczy, że jest to win32tylko ...
David Fraser

22

Poniższe działa dla Python 2.7. Zapisz ten skrypt i uruchom go:

https://raw.github.com/pypa/pip/master/contrib/get-pip.py

Pip jest zainstalowany, a następnie dodaj ścieżkę do swojego środowiska:

C:\Python27\Scripts

Wreszcie

pip install virtualenv

Potrzebujesz także Microsoft Visual C ++ 2008 Express, aby uzyskać dobry kompilator i uniknąć tego rodzaju komunikatów podczas instalowania pakietów:

error: Unable to find vcvarsall.bat

Jeśli masz 64-bitową wersję systemu Windows 7, możesz przeczytać 64-bitowe problemy z instalacją Pythona w 64-bitowym systemie Windows 7, aby pomyślnie zainstalować pakiet wykonywalny Pythona (problem z wpisami rejestru).


link nie działa. zaktualizuj go
swapnil gandhi

19

Najnowsze pobieranie Pythona - Mam Python 3.6 w systemie Windows. Nie musisz się zastanawiać, czy jest tam wszystko, czego potrzebujesz, weź oddech, a pokażę ci, jak to zrobić.

 1. upewnij się, że gdzie zainstalowałeś dla mnie Pythona, był on w następującym katalogu wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz dodajmy Pythona i PIP do ustawień ścieżki zmiennej środowiskowej, jeśli jesteś w systemie Windows, tak aby pisanie PIP lub Python w dowolnym miejscu wywoływało Pythona lub PIP z miejsca, w którym są zainstalowane.

Tak więc PIP znajduje się w folderze na powyższym ekranie „ SKRYPTY ” Pozwala dodać Pythona i PIP do ścieżki zmiennej środowiskowej. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Prawie gotowe, przetestuj za pomocą CMD, aby zainstalować pakiet goole za pomocą pip.

pip install google

wprowadź opis zdjęcia tutaj

PA PA!


18

Aby zainstalować pip globalnie w Pythonie 2.x, easy_install wydaje się najlepszym rozwiązaniem, jak twierdzi Adrián.

Jednak instrukcje instalacji dla pip zalecają korzystanie z virtualenv, ponieważ każdy virtualenv ma w nim automatycznie zainstalowany pip. Nie wymaga to dostępu do roota ani nie modyfikuje instalacji systemowej Python.

Jednak instalacja virtualenv nadal wymaga easy_install.

Aktualizacja 2018:

Python 3.3+ zawiera teraz moduł venv do łatwego tworzenia środowisk wirtualnych:

python3 -m venv /path/to/new/virtual/environment

Zobacz dokumentację różnych metod aktywacji środowiska po utworzeniu platformy, ale zazwyczaj jedną z:

$ source <venv>/bin/activate 

C:\> <venv>\Scripts\activate.bat

17

Aby użyć pip, nie jest konieczne, aby zainstalować pip bezpośrednio w systemie. Możesz to wykorzystać virtualenv. Co możesz zrobić, wykonaj następujące kroki:

Zwykle musimy zainstalować pakiety Python dla jednego konkretnego projektu. Teraz utwórz folder projektu, powiedzmy myproject.

 • Skopiuj plik virtualenv.py z rozpakowanego folderu virtualenvi wklej do folderu myproject

Teraz stwórz wirtualne środowisko, powiedzmy myvirtualenv w następujący sposób, w folderze myproject :

python virtualenv.py myvirtualenv

Pokaże Ci:

New python executable in myvirtualenv\Scripts\python.exe
Installing setuptools....................................done.
Installing pip.........................done.

Teraz środowisko wirtualne, myvirtualenv , jest tworzone w folderze projektu. Możesz zauważyć, że pip jest teraz zainstalowany w twoim środowisku wirtualnym. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywować środowisko wirtualne za pomocą następującego polecenia.

myvirtualenv\Scripts\activate

W wierszu polecenia zobaczysz następujące informacje:

(myvirtualenv) PATH\TO\YOUR\PROJECT\FOLDER>pip install package_name

Teraz możesz zacząć korzystać z pip, ale upewnij się, że aktywowałeś virtualenv patrząc po lewej stronie twojego monitu.

Jest to jeden z najprostszych sposobów instalowania pip, np. W środowisku wirtualnym, ale musisz mieć plik virtualenv.py.

Więcej sposobów instalacji pip / virtualenv / virtualenvwrapper można znaleźć na stronie thegauraw.tumblr.com .


15

Chciałem tylko dodać jeszcze jedno rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy z instalacją setuptools z Windows 64-bit. Problem ten jest omawiany w tym błędzie na python.org i wciąż pozostaje nierozwiązany od daty tego komentarza. Wspomniano o prostym obejściu i działa ono bezbłędnie. Jedna zmiana rejestru załatwiła sprawę.

Link: http://bugs.python.org/issue6792#

Rozwiązanie, które działało dla mnie ...:

Dodaj to ustawienie rejestru dla wersji 2.6 lub wyższej Python:

 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Python\PythonCore\2.6\InstallPath]
 @="C:\\Python26\\"

Najprawdopodobniej jest to ustawienie rejestru, które już masz dla Python 2.6+:

 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Python\PythonCore\2.6\InstallPath]
 @="C:\\Python26\\"

Oczywiście trzeba będzie zastąpić wersję 2.6 dowolną wersją Pythona, którą uruchomisz.


15

Zaktualizowany w 2016 roku: Pip powinien już zostać uwzględniony Python 2.7.9+ or 3.4+, ale jeśli z jakiegokolwiek powodu go nie ma, możesz użyć następującego linera.

PS:

 1. W większości przypadków powinno to być spełnione, ale w razie potrzeby upewnij się, że zmienna środowiskowa PATH zawiera foldery Pythona (na przykład Python 2.7.xw domyślnej instalacji systemu Windows:, C:\Python27 and C:\Python27\Scriptsdla Python 3.3x: C:\Python33 and C:\Python33\Scriptsitp.)

 2. Napotykam ten sam problem, a następnie znalazłem taki być może najłatwiejszy sposób (jedna linijka!) Wymieniony na oficjalnej stronie tutaj: http://www.pip-installer.org/en/latest/installing.html

Nie mogę uwierzyć, że istnieje tak wiele długich (być może przestarzałych) odpowiedzi. Czuję się im wdzięczny, ale proszę głosować za tą krótką odpowiedzią, aby pomóc większej liczbie nowych użytkowników!


Wierzę, że nadal będziesz potrzebować dystrybucji lub setuptools.
Gringo Suave,

1
W moim systemie musiałem również dodać C: \ Python33 \ Scripts do PATH.
joshuanapoli

1
Zapomniałeś wspomnieć, że nie masz problemów z zaporą
flywire

14

Najlepszym sposobem, jaki do tej pory znalazłem, to tylko dwie linie kodu:

curl http://python-distribute.org/distribute_setup.py | python
curl https://raw.github.com/pypa/pip/master/contrib/get-pip.py | python

Został przetestowany na Windows 8 z PowerShell , Cmd i Git Bash ( MinGW ).

I prawdopodobnie chcesz dodać ścieżkę do swojego środowiska. Jest gdzieś jak C:\Python33\Scripts.


3
Curl nie jest dostarczany z oknami.
Gringo Suave

1
@GringoSuave Curl jest tak często używany, każdy powinien go mieć. Jeśli nie jest to preferowane, te dwa skrypty można pobrać bezpośrednio z dowolnej przeglądarki.
h - n

Połącz to z odpowiedzią @ Fernando, stackoverflow.com/a/15294806/14420 , aby dowiedzieć się, jak to zrobić bez zwijania się.
matt wilkie 16.04.13

1
Zainstaluj GitHub dla Windows i dostosowuje on Powershell za pomocą wielu dodatków, takich jak curl.
Charles Ross

13

Tutaj jak łatwo zainstalować pip.

 1. skopiuj i wklej te treści do pliku jako get-pip.py
 2. skopiuj i wklej get-pip.py do folderu python.C:\Python27
 3. Kliknij dwukrotnie plik get-pip.py.it zainstaluje pip na twoim komputerze.
 4. Teraz musisz dodać C:\Python27\Scriptsścieżkę do zmiennej środowiskowej, ponieważ zawiera ona pip.exeplik.
 5. Teraz jesteś gotowy do użycia pip. Otwórz cmdi wpisz jako
  pip install package_name


12

Używam wieloplatformowego menedżera pakietów Anaconda z Continuum.io w systemie Windows i jest niezawodny. Ma zarządzanie środowiskiem wirtualnym oraz w pełni funkcjonalną powłokę z typowymi narzędziami (np. Conda, pip).

> conda install <package>        # access distributed binaries

> pip install <package>         # access PyPI packages 

condarównież pochodzi z plików binarnych dla bibliotek z zależnościami non-python, na przykład pandas, numpyitd Dowodzi to przydatne szczególnie w systemach Windows, jak to może być trudne do prawidłowej kompilacji zależnościami C.


10

Miałem pewne problemy z instalacją na różne sposoby, kiedy postępowałem zgodnie z instrukcjami tutaj. Myślę, że bardzo trudne jest zainstalowanie w każdym środowisku Windows w ten sam sposób. W moim przypadku potrzebuję Pythona 2.6, 2.7 i 3.3 na tej samej maszynie do różnych celów, dlatego myślę, że jest więcej problemów. Ale poniższe instrukcje działały dla mnie idealnie, więc być może w zależności od środowiska powinieneś wypróbować ten:

http://docs.python-guide.org/en/latest/starting/install/win/

Ponadto, ze względu na różne środowiska, które uważam za niewiarygodnie przydatne w korzystaniu z wirtualnych środowisk, miałem strony internetowe korzystające z różnych bibliotek i o wiele lepiej jest umieścić je w jednym folderze, sprawdź instrukcje, krótko, jeśli PIP jest zainstalowany, po prostu zainstaluj VirtualEnv:

pip install virtualenv

W folderze uruchamiane są wszystkie pliki

virtualenv venv

A kilka sekund później masz wirtualne środowisko ze wszystkim w folderze venv, aby go aktywować, uruchom venv / Scripts / Activ.bat (dezaktywacja środowiska jest łatwa, użyj dezaktywuj.bat). Każda biblioteka, którą zainstalujesz, skończy w venv \ Lib \ site-packages i łatwo przenieść gdzieś całe środowisko.

Jedynym minusem, jaki znalazłem, jest to, że niektóre edytory kodu nie rozpoznają tego rodzaju środowisk i zobaczysz ostrzeżenia w kodzie, ponieważ nie znaleziono importowanych bibliotek. Oczywiście istnieją trudne sposoby, aby to zrobić, ale byłoby miło, aby redaktorzy mieli na uwadze, że środowiska wirtualne są obecnie bardzo normalne.

Mam nadzieję, że to pomoże.5

To jest bardzo proste:

Step 1: wget https://bitbucket.org/pypa/setuptools/raw/bootstrap/ez_setup.py
Step 2: wget https://raw.github.com/pypa/pip/master/contrib/get-pip.py
Step 2: python ez_setup.py
Step 3: python get-pip.py

(Upewnij się, że katalog skryptów Python i Python (na przykład C:\Python27i C:\Python27\Scripts) znajduje się w ŚCIEŻCE.)


Nie widzę folderu skryptów na moim komputerze Używam Pythona 3.3
Dejell

5

Działa od 04 lutego 2014 roku :):

Jeśli próbowałeś zainstalować pip za pomocą pliku instalatora Windows z http://www.lfd.uci.edu/~gohlke/pythonlibs/#pip zgodnie z sugestią @Colonel Panic, być może zainstalowałeś menedżera pakietów pip pomyślnie, ale może nie być w stanie zainstalować żadnych pakietów za pomocą pip. Być może wystąpił ten sam błąd SSL, co ja, gdy próbowałem zainstalować Beautiful Soup 4, jeśli zajrzysz do pliku pip.log:

Downloading/unpacking beautifulsoup4
 Getting page https://pypi.python.org/simple/beautifulsoup4/
 Could not fetch URL https://pypi.python.org/simple/beautifulsoup4/: **connection error: [Errno 1] _ssl.c:504: error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed**
 Will skip URL https://pypi.python.org/simple/beautifulsoup4/ when looking for download links for beautifulsoup4

Problem polega na tym, że stara wersja OpenSSL jest niezgodna z pipem 1.3.1 i nowszymi wersjami. Na razie łatwym obejściem jest zainstalowanie pip 1.2.1, który nie wymaga SSL :

Instalowanie Pipa w systemie Windows:

 1. Pobierz pip 1.2.1 ze strony https://pypi.python.org/packages/source/p/pip/pip-1.2.1.tar.gz
 2. Wyodrębnij plik pip-1.2.1.tar.gz
 3. Zmień katalog na rozpakowany folder: cd <path to extracted folder>/pip-1.2.1
 4. Biegać python setup.py install
 5. Teraz upewnij się, że C:\Python27\Scriptsjest w PATH, ponieważ pip jest zainstalowany w C:\Python27\Scriptskatalogu, w przeciwieństwie do C:\Python27\Lib\site-packagesnormalnie zainstalowanych pakietów Pythona

Teraz spróbuj zainstalować dowolny pakiet za pomocą pip.

Na przykład, aby zainstalować requestspakiet za pomocą pip, uruchom to z cmd:

pip install requests

Whola! requestszostanie pomyślnie zainstalowany, a otrzymasz komunikat o powodzeniu.


5

pip jest już zainstalowany, jeśli używasz plików binarnych Python 2> = 2.7.9 lub Python 3> = 3.4 pobranych z python.org , ale musisz zaktualizować pip.

W systemie Windows aktualizację można łatwo wykonać

Przejdź do wiersza polecenia Python i uruchom poniżej polecenia Python

python -m pip install -U pip

Instalowanie za pomocą get-pip.py

Pobierz get-pip.py w tym samym folderze lub w innym wybranym folderze. Zakładam, że pobierzesz go do tego samego folderu z pliku python.exe i uruchom to polecenie

python get-pip.py

Instrukcja instalacji Pip jest dość czysty i prosty.

Korzystając z tego, powinieneś być w stanie zacząć korzystać z Pip w mniej niż dwie minuty.


4

jeśli masz jeszcze inne problemy z wersją pip, możesz spróbować

pip install --trusted-host pypi.python.org --upgrade pip

Jak mogą korzystać z pip, jeśli nie jest zainstalowany?
john ktejik,

4

Prosty sposób CMD

Użyj CURL, aby pobrać get-pip.py

curl --http1.1 https://bootstrap.pypa.io/get-pip.py --output get-pip.py

Uruchom pobrany plik python

python get-pip.py

Następnie dodaj C:\Python37\Scriptsścieżkę do zmiennej środowiskowej. Zakłada, że ​​istniejePython37 na dysku C folder, nazwa tego folderu może się różnić w zależności od zainstalowanej wersji Pythona

Teraz możesz zainstalować pakiety Pythona, uruchamiając

pip install awesome_package_name

3

Instalowanie Pipa dla Python2iPython3

 1. Pobierz get-pip.py do folderu na komputerze.
 2. Otwórz wiersz polecenia i przejdź do folderu zawierającego get-pip.py .
 3. Uruchom następujące polecenie: python get-pip.py, python3 get-pip.pylub python3.6 get-pip.py, w zależności od wersjipython chcesz zainstalowaćpip
 4. Pip powinien być teraz zainstalowany!

Stara odpowiedź (nadal ważna)

Czy próbowałeś ?

python -m ensurepip

jest to prawdopodobnie najłatwiejszy do zainstalowania pip w dowolnym systemie.


Może nie być dostępny dla twojego systemu operacyjnego lub wersji Pythona. Zaktualizowałem odpowiedź, spróbuj.
CONvid19,


2

Alternatywnie, możesz pobrać pip-Win, który jest instalatorem typu „wszystko w jednym” dla pipa oraz virtualenvsystemu Windows i jego GUI.

 • Przełączanie z jednego interpretera Pythona (tj. Wersji) na inny (w tym py i pypy)
 • Zobacz wszystkie zainstalowane pakiety i czy są aktualne
 • Zainstaluj lub zaktualizuj pakiet lub zaktualizuj sam pip
 • Twórz i usuwaj środowiska wirtualne oraz przełączaj się między nimi
 • Uruchom IDLE lub inny skrypt Pythona, używając wybranego interpretera

2

Teraz jest dołączony do Pythona. Nie musisz go instalować.

pip -V

W ten sposób możesz sprawdzić, czy pip jest zainstalowany czy nie. W rzadkich przypadkach, jeśli nie jest zainstalowany, pobierz plik get-pip.py i uruchom go z python as

python get-pip.py
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.