Konfigurowanie Groovy SDK w IntelliJ IDEA


91

Używam IntelliJ IDEA 2017.2.3. Zainstalowałem Groovy 2.4.12 przez Homebrew (OS X). Kiedy otwieram plik źródłowy Groovy (lub a Jenkinsfile), otrzymuję następujące informacje:

Groovy SDK nie jest skonfigurowany dla modułu „my-module”. . . . . Skonfiguruj Groovy SDK ...

Kliknięcie „Konfiguruj Groovy SDK ...” prowadzi mnie do następującego okna dialogowego:

Błąd: nie określono biblioteki

Próbowałem nacisnąć „Utwórz ...” i wybrać wiele różnych folderów i plików wykonywalnych związanych z Groovy, ale nic nie działa.

Jak mogę uzyskać IntelliJ IDEA, aby zaakceptował mój Groovy SDK?

Odpowiedzi:


116

IntelliJ IDEA oczekuje standardowego układu Groovy SDK, który jest dostarczany z oficjalnymi dystrybucjami dostępnymi pod adresem http://groovy-lang.org/download.html . Wystarczy pobrać, rozpakować do dowolnego katalogu, określić ten katalog jako katalog domowy biblioteki.

Układ pakietu Homebrew może być inny, jednak libexecw niektórych przypadkach może mieć standardowy układ w podkatalogu. Spróbuj /usr/local/opt/groovy/libexec.


4
Sdkman ( sdkman.io ) sprawia, że ​​instalacja groovy i przełączania wersji jest naprawdę prosta (przynajmniej w wierszu poleceń)
tim_yates

3
libexecPodkatalogu nie zawierają standardowy układ. Dziękuję bardzo!
Carl Patenaude Poulin

2
z jakiegoś powodu IDEA nie rozpoznała /usr/local/opt/groovy/libexeckatalogu po zainstalowaniu z brew, ani z SDKMAN, po prostu pobrał i rozpakował (wersja 2018.1.4)
DimaSan

1
/usr/local/opt/groovy/libexecdziała dla mnie z naparem zainstalowanym groovy w systemie Mac OS.
Philipp Paland,

12
Intellij dla Mac OS nie pozwala na nawigację do /usr/local/opt/groovy/libexec. Trzeba przejść do groovy dir za pomocą Cmd + Shift + G. Wersja Homebrew działa dla mnie.
haltTm

21

Kolejna sugestia, aby dodać do tego rozwiązania tutaj opisanego w MAC OS, możesz również dodać dowiązanie symboliczne w Bibliotece. Ułatwi to wybranie go w IntelliJ:

sudo ln -s /usr/local/opt/groovy/libexec /Library/Groovy

12

Ta pierwsza odpowiedź jest doskonała, ale niewystarczająca. Ukryty folder na Macu zablokował mi jeszcze jeden dzień. W systemie Mac możesz nacisnąć Cmd + Shift + G, aby wywołać okno dialogowe i wprowadzić bezpośrednio „ / usr / local / opt / groovy / libexec ”, aby rozwiązać problem polegający na tym, że nie możesz znaleźć folderu lib.


1
W przeciwnym razie nie będzie można zobaczyć ukrytego folderu / usr / ... i nie ma możliwości wybrania lub przeszukania nazwy folderu „libexec”.
Tony Qin,

2
  1. Z menu głównego wybierz Plik | Struktura projektu ⌘ ;.
  2. W oknie dialogowym Struktura projektu w obszarze Ustawienia platformy wybierz opcję Biblioteki globalne. Obraz przedstawiający środowisko Intellij

Wybierz Biblioteki globalne, jeśli nic tam nie ma, kliknij ikonę dodawania (+) u góry.

Następnie pojawi się małe okno dialogowe, Wybierz "z Mavena", a następnie pojawi się kolejne okno dialogowe, jak pokazano poniżej, pokazujące okno dialogowe

Wpisz Groovy, a następnie pojawi się kilka opcji, wybierz opcję, która ma groovy: groovy-all i wersję 2.4.1 (zmień wersję zgodnie z potrzebami) i kliknij OK. następnie aplikuj i ok,

Następnie przejdź do tego samego okna dialogowego Konfiguruj SDK i wybierz z listy rozwijanej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.