Nie można zmienić emulowanej wydajności AVD w Android Studio


91

Nie mogę zmienić grafiki na oprogramowanie, ponieważ jestem pewien, że jest to poprawka dla mojego AVD, który się nie uruchamia. Opcja jest wyszarzona (patrz zrzut ekranu). Czy ktoś ma z tym doświadczenie? Nie mogłem znaleźć nikogo, kto miałby ten sam problem.

Korzystam z najnowszej wersji Android Studio na Ubuntu 17.04.

Zrzut ekranu konfiguracji AVD


Hmmm ... Korzystam z Ubuntu 16.10 i to menu jest dostępne dla mnie z opcjami „sprzęt”, „oprogramowanie” i „automatyczne”. Spróbuj utworzyć emulator o niższej rozdzielczości (w porównaniu do 1080p, którego teraz próbujesz).
CommonsWare

4
Hmm, jeśli zainstaluję Nexusa 4, mogę zmienić ustawienia grafiki. Dziwne ...
Michel Michels

@MichelMichels znalazłeś rozwiązanie? Muszę używać map, a Nexus 4 nie obsługuje tej funkcji.
Rakesh Yadav

Nie znalazłem rozwiązania dla emulatora Nexusa 5X. Tylko Nexus 4 ... Przepraszam
Michel Michels

1
Znalazłem obejście: uruchamiam emulator z wiersza poleceń z -gpu swiftshader_indirectparametrem. developer.android.com/studio/run/emulator-acceleration.html
Kirill,

Odpowiedzi:


83

W rzeczywistości ten problem wydaje się być ograniczony do urządzeń z dostępnym Sklepem Play , więc obrazy Nexusa 5X i Nexusa 5 będą zmuszone do korzystania z automatycznej grafiki, ale wszystkie inne urządzenia pozwalają wybrać grafikę automatyczną, sprzętową lub programową.


edycja: Właśnie przetestowałem to dzisiaj i wydaje się, że już tak nie jest. Przynajmniej na MacOS z Android Studio 3.3.2 mogę teraz stworzyć obraz Nexusa 5X z Play Store i Hardware Graphics. Później przeprowadzę więcej testów w domu, w systemie Windows i Linux, aby sprawdzić, czy jest to związane z systemem operacyjnym lub sterownikami graficznymi. Ekran AVD przedstawiający urządzenie Nexus 5X ze sprzętową grafiką


4
Więc nie ma możliwości korzystania z grafiki oprogramowania ORAZ sklepu Play? Nie mogę uwierzyć, że byłoby tak źle!
Luan Nico,

@LuanNico Właśnie przetestowałem to dzisiaj i wydaje się, że już tak nie jest, przynajmniej na MacOS z Android Studio 3.3.2, mogę teraz zrobić obraz Nexusa 5X ze Sklepem Play i grafiką sprzętową.
Vitor M. Barbosa

8
Możesz edytować config.inii zmieniać gpu.mode=host. Pracował dla mnie.
Dielson Sales,

3
Emulated PerformanceOpcja jest nadal wyłączona dla mnie (w systemie Windows) po wybraniu profilu emulatora wspierającą Google Play.
Ted Nyberg

wygląda na to, że ten problem nadal występuje w systemie Windows od dzisiaj. Niech ktoś może mnie poprawić
wielki przyjazny gigant

24

Myślę też, że jest to związane z tym, czy Playstore jest zawarty, czy nie, ale nie potrafię wyjaśnić, dlaczego.

Dielson Sales już udzielił odpowiedzi, która działała dla mnie - niestety tylko w komentarzu do tej odpowiedzi . Pomyślałem, że warto udzielić z tego „prawdziwej” odpowiedzi:

Edytuj config.iniplik AVD. Pod Linuksem znajduje się pod /home/<user>/.android/avd/<AVD-name>/config.ini (w moim przypadku <AVD-name>jest Nexus_5X_API_29.avd).

W edytorze tekstu zmień linie

hw.gpu.enabled=no
hw.gpu.mode=auto

albo do

hw.gpu.enabled=no
hw.gpu.mode=off

lub

hw.gpu.enabled=yes
hw.gpu.mode=host

To ustawienie pozostaje, nawet jeśli zostanie otwarte w Menedżerze urządzeń wirtualnych Android w Android Studio. Po prostu nie można go tam edytować.

Spróbowałem też tego, co znalazłem w innym AVD:

hw.gpu.enabled=yes
hw.gpu.mode=software

Ale to jest następnie zmieniane na „nie” / „wyłączone” przez Menedżera urządzeń wirtualnych Androida. Jak dotąd nie szukałem dalej. hw.gpu.mode=offpracował dla mnie. W przeciwnym razie mój cały Kubuntu zawiesza się (używając sterownika Nouveau, a nie sterownika NVidia)


= Czy ustawienie właściwości takich jak hw.gpu.enabled = no hw.gpu.mode = off sprawia, że ​​emulator jest podobny do starego, powolnego urządzenia?
RamPrasadBismil

1
Używanie sterownika Nouveau także na MBP. Użycie hw.gpu.enabled=noi hw.gpu.mode=offrozwiązano "Błąd segmentacji (zrzut rdzenia)".
Vinicius Tinti

Używam Manjaro i NVidii mojej karty kierowcy, którą ustawiłem hw.gpu.enabled=no hw.gpu.mode=offi działa, dzięki bracie
Emre KAS

12

Wygląda na to, że problem dotyczył wybranej maszyny wirtualnej. Jeśli wybiorę Nexusa 4, działa dobrze.


Obecnie profil Nexus 4 nie obsługuje Google Play, więc może to wyjaśniać, dlaczego to działa.
Ted Nyberg

7

Jestem trochę spóźniony w tym wątku, ale poniżej znajdują się moje ustalenia i rozwiązanie. Używam Ubunut 18.04 i napotkałem ten sam problem. Rozwiązaniem jest edycja AVD i w ramach Emulated Performance zmień grpahics na Software. Problem polegał na tym, że ta opcja była dla mnie wyłączona. Nie udało mi się zmienić menu rozwijanego grafiki.

Zrobiłem więcej badań i odkryłem, że podczas tworzenia AVD, jeśli wybierzesz domyślną / istniejącą definicję urządzenia na pierwszym ekranie, nie będziesz mógł edytować rozwijanej grafiki.

Rozwiązaniem jest utworzenie „Nowego profilu Hardward” podczas tworzenia AVD i użycie nowego profilu. Teraz będziesz mógł edytować listę rozwijaną „Grahics”.

Mam nadzieję że to pomoże....


2
Myślę, że to dlatego, że ten profil nie będzie obsługiwał Google Play?
Ted Nyberg

1
To mi najbardziej pomogło. Po prostu przełącz się na emulator urządzenia, który nie obsługuje Sklepu Play, i możesz ustawić renderowanie grafiki za pomocą oprogramowania podczas tworzenia.
jorisw

5

Otwórz Android Virtual Device Manager Android Studio, zmień VMHeap na 512, RAM na 4096 MB. Następnie uruchom ponownie Android Studio.

wprowadź opis obrazu tutaj wprowadź opis obrazu tutaj


ale nadal mam błąd: Emulator: glClear: 466 GL err 0x502, nadal nie mogę tego naprawić.
nobjta_9x_tq

Może nie działać z 4096 MB pamięci RAM. Z 64-bitowym emulatorem Androida 7.1.1 mogę korzystać tylko z 2048 MB RAM.
Martin B,

Pracował dla mnie. Dzięki
madz

Nie można ich zmienić: - (((
Davide

2

Wygląda na to, że wszystkie emulatory w Sklepie Play nie mogą emulować wydajności. Używam AS 4.0


Zgoda na to również dla AS 4.1.
jaredbaszler

1

Myślę, że to tylko błąd!

Rozwiązałem problem, wybierając dowolne urządzenie wirtualne z włączoną opcją, a po zakończeniu instalacji po prostu kliknąłem edytuj i ponownie wybrałem urządzenie, które chciałem, a opcja była nadal włączona.

Kliknij tutaj przycisk edycji.

wprowadź opis obrazu tutaj

Następnie zmień urządzenie na takie, które chcesz.

wprowadź opis obrazu tutaj


0

Dla tych, którzy wciąż szukają rozwiązań, jak sprawić, by działało z obrazem zawierającym sklep Google Play: zainstaluj / zaktualizuj swój problem z GPU! Na moim Ubuntu 20 był to problem!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.