Błąd „Nie zainstalowano aplikacji” na Androidzie


425

Mam program pracujący w emulatorze Androida. Od czasu do czasu tworzę podpisany plik .apk i eksportuję go do telefonu HTC Desire w celu przetestowania. Wszystko było w porządku.

Na mojej ostatniej wyeksportowanej aplikacji .apk pojawia się komunikat o błędzie „Aplikacja nie została zainstalowana”, gdy próbuję zainstalować aplikację .apk. Działa dobrze na emulatorach.

Ponieważ głównie testowałem na emulatorach i tylko od czasu do czasu eksportuję na prawdziwy telefon, nie jestem pewien, kiedy to się stało. Jaka jest prawdopodobna przyczyna tego, że nie instaluje się na telefonie fizycznym, ale działa dobrze w emulatorach?

Próbowałem ponownie uruchomić telefon i usunięcie istniejącego .apk, nie naprawia błędu.


5
Kiedy mówisz, że usunąłeś istniejącą .apk, masz na myśli, że odinstalowałeś aplikację z telefonu? Jeśli nie, odinstaluj aplikację przed ponowną instalacją.
Telmo Marques,

9
Co powiedział TomS , uruchom adb uninstall your.package.namei wtedy adb install /path/to.apk. Nie rozumiem, dlaczego to nie zadziała. Czy zmieniłeś coś w procedurze podpisywania?
Felix,

2
Czy próbowałeś debugować go bezpośrednio z zaćmienia w urządzeniu podłączonym do komputera, aby sprawdzić, czy dziennik mówi coś więcej?
Javi,

1
Usunąłem aplikację za pomocą opcji odinstalowania z menedżera aplikacji w telefonie.
Entropy1024,

Felix. Skąd mam uruchomić ten adb?
Entropy1024,

Odpowiedzi:


265

Przede wszystkim do starszych telefonów

Wystąpił App not installedbłąd tylko podczas próby zainstalowania aplikacji na moim telefonie działającym na 4.4.2, czyli KitKat, ale mój przyjaciel nie napotkał tego błędu na swoim telefonie, który działa na 6+. Wypróbowałem inne rozwiązania, takie jak usunięcie starej / debugowanej wersji aplikacji, ponieważ apk była wersją wydania, wyczyszczenie danych aplikacji do debugowania, a nawet wyczyszczenie wszystkich moich danych w pamięci podręcznej. Potem w końcu zdałem sobie sprawę, że wszystko, co muszę zrobić, to wybrać obie wersje podpisu podczas budowania podpisanego pliku APK.

enter image description here

Zanim tylko wybrałem V2 (Full APK Signature), ale także po wybraniu V1 Jar Signature, udało mi się pomyślnie zainstalować podpisany pakiet APK na urządzeniu 4.4.2. Mam nadzieję, że to pomaga innym!


6
Weź pod uwagę to rozwiązanie, gdy masz starszy telefon! Mam Galaxy S4 mini z Androidem 4.4.2 i zapomniałem sprawdzić „podpis V1”, więc nie można go zainstalować w urządzeniu. Po zaznaczeniu apk instaluje się jak urok.
Jose Ramon Garcia

1
@JoseRamonGarcia Zabawne jest to, że mam dokładnie ten sam telefon i wersję na Androida haha! Cieszę się, że to zadziałało
Chris Gong,

1
Dziękuję Ci! Android Studio powinno podać więcej informacji na ten temat podczas podpisywania aplikacji lub sprawić, by stało się bardziej oczywiste, co robi, gdy nie zaznaczyszV1 (Jar Signature)
melledijkstra

W moim przypadku muszę dodać tę konfigurację do pliku manifestu android: installLocation = "internalOnly"
avinash kumar

1
Pierwotnie podpisałem się z v2, kiedy napotkałem problem. Potem podpisałem tylko z v1 i wtedy zadziałało. Używam sdk23 na moim telefonie.
Amber

206

Dla mnie na Androidzie 9 (API 28), wyłączenie Google Play Protect z aplikacji Sklep Play zadziałało i udało mi się pozbyć App not Installedbłędu.

Aby wyłączyć Google Play Protect. Otwórz aplikację „Sklep Play” => naciśnij przycisk Menu => wybierz opcję „Play Protect” => Wyłącz opcje „Skanuj urządzenie w poszukiwaniu zagrożeń bezpieczeństwa”.


4
mimo że kiedy próbowałem zainstalować aplikację po raz pierwszy, zostałem poproszony przez Play Protect, że nie może zweryfikować, że aplikacja jest bezpieczna, i nacisnąłem „Zainstaluj mimo wszystko”, aplikacja nadal się nie instaluje. to zastąpienie zadziałało
użytkownik2565663

Nie mam Sklepu Play w emulatorze Androida (API 28).
Jerry Dodge

3
Podobnie jest w przypadku Androida 8 (tylko w celu uzupełnienia zgłoszonej luki między 7 a 9).
cleardemon

3
To działa dobrze. Nie zapomnij przywrócić ustawień po zainstalowaniu apk.
Rahamath

Wielkie dzięki, rozwiązane problemy z moją Xiaomi Redmi 5 Plus
Nicola Gallazzi

150

Miałem podobny problem i to dlatego, że próbowałem zainstalować apk na telefonie z poprzednią wersją tego samego apka, a oba apki nie zostały podpisane tym samym certyfikatem. Mam na myśli, że kiedy użyłem tego samego certyfikatu, mogłem zastąpić poprzednią instalację, ale kiedy zmieniłem certyfikat między wersjami, instalacja nie była możliwa. Czy używasz tego samego certyfikatu?


9
Tak, to ten sam certyfikat. Myślę, że kiedyś to miałem. Próbowałem usunąć istniejącą aplikację na telefonie, a także próbowałem zainstalować wersję bez podpisu. Nadal pojawia się ten sam komunikat o błędzie.
Entropy1024,

2
Miałem też ten sam problem (poprzednia wersja z innym certyfikatem) - konkretnie, miałem go domyślnie zainstalować do używania debuggera. Revmoving rozwiązało to (nie twój przypadek, jak pokazano poniżej, ale warto się tutaj zarejestrować)
chesterbr

11
Ten post zawiera ponad 30 odpowiedzi. Zalecam, aby za każdym razem, gdy napotkasz ten problem, obserwuj dzienniki urządzeń podczas instalowania aplikacji. użyj adb logcat. Poznasz dokładną przyczynę niepowodzenia instalacji. dziennikiem mojego problemu jest „Podpisy paczki com.companyname.appname nie pasują do poprzednio zainstalowanej wersji; ignorowanie!”
Manikandan

Zmieniłem nazwę pakietu. i zadziałało. Zdałem sobie sprawę, że przetestowałem wiele aplikacji o tej samej nazwie pakietu, więc wystąpił błąd.
user30478,

120

Oczywiście istnieje wiele przyczyn tego problemu. Dla mnie sytuacja była taka: wdrożyłem na moim Nexusie 7 (rzeczywiste urządzenie) z poziomu Android Studio (v1.3.2). Wszystko działało dobrze. Następnie utworzyłem podpisany plik APK i przesłałem go na Dysk Google. Po odłączeniu nexusa od USB przeszedłem do ustawień / aplikacji i odinstalowałem aplikację (App1). Następnie otworzyłem dysk Google i kliknąłem plik App1.apk i zdecydowałem się go zainstalować (musisz upewnić się, że zezwoliłeś na instalację aplikacji w ustawieniach). Potem dostałem przerażającą wiadomość „Aplikacja nie została zainstalowana”

Rozwiązanie dla mnie: wróć do ustawień / aplikacji i przewiń wszystkie aplikacje, a na dole była blada wersja mojej aplikacji 1 (zwróć uwagę, że oryginalna aplikacja 1 była na górze w kolejności alfabetycznej, która została usunięta jak wyżej). Klikając bladą wersję, napisano „Nie zainstalowano dla tego użytkownika”. (Skonfigurowałem mój nexus, aby mieć więcej niż jednego użytkownika). Ale w prawym górnym rogu znajduje się przycisk z trzema kropkami . Nacisnąłem to i powiedział „Odinstaluj dla wszystkich użytkowników” . Co zrobiłem i to rozwiązało problem. Byłem teraz w stanie kliknąć App1.apk i zainstalował się dobrze bez błędu.


1
Tak, miałem różne powody i to był jeden z nich. Dzięki!
Alveoli,

1
ma ten sam problem. Mam aktywowane konto gościa, a po usunięciu aplikacji nie zostało ono usunięte od wszystkich użytkowników.
Filip Luchianenco

2
To było bardzo pomocne i zanim go znalazłem, odinstalowałem aplikację około 20 razy. Wielkie dzięki! :-)
Rahul Arora,

3
Jeśli tylko StackOverflow pozwala nam głosować więcej niż jeden raz. To rozwiązanie pomogło mi prawie rok temu. Głosowałem i szybko o tym zapomniałem. Miałem dzisiaj ten sam problem i znowu mi pomógł. Próbowałem upvote i StackOverflow powiedział, że już to zrobiłem. No cóż.
Glenn

2
Dzięki. Natknąłem się również na ten problem. Po raz pierwszy absolutnie nie jest oczywiste, że odinstalowanie aplikacji robi to tylko dla bieżącego aktywnego użytkownika. Aby uniknąć wchodzenia w ustawienia za każdym razem, używam polecenia, adb uninstall your.package.namektóre odinstalowuje dla wszystkich użytkowników.
Xavier

61

Napotkałem problem, gdy aktualizuję Androida z 2.3.2 do 3.0.1. W takim przypadku IDE automatycznie rozważy następujące punkty.

1.Nie można zainstalować aplikacji na Androidzie: testOnly = "true" w konwencjonalny sposób, np. Z menedżera plików Androida lub z pobranej strony internetowej

2.Android Studio ustawia Androida: testOnly = "true" w pakietach APK uruchamianych z

jeśli uruchomisz aplikację bezpośrednio podłączając urządzenie do systemu, apk zainstaluje się i nie uruchomi żadnego problemu.

jeśli wysłałeś ten apk przez skopiowanie z wbudowanego folderu put i debugowania, nigdy nie zostanie on zainstalowany na urządzeniu.

Rozwiązanie : przejdź do Kompilacja ---> Kompilacja APK (ów) ---> skopiuj udział pliku apk do swojego zespołu

wtedy twój problem się rozwiąże.


1
Uratowałeś moją pracę! Dziękuję Ci!
img.simone

1
O Boże, zajęło mi to 3 godziny ..
cuddistereister

To działa! Dziękuję Ci!
Peter

1
To to tutaj jest dla mnie odpowiedzią. Tak irytujące, że ta prosta rzecz nie została zauważona bardziej otwarcie w programie ani przez komunikaty o błędach na urządzeniu. dzięki stary!
LFMekz

29

Napotkałem ten sam problem. Problem polegał na tym, że główna aktywność w moim pliku AndroidManifest.xml została napisana dwukrotnie. Usunąłem duplikat.


Dzięki za podpowiedź! W moim przypadku android:exportedustawiono wartość false dla aktywności wyrzutni
ildar ishalin

21

Może się to zdarzyć, jeśli Twoja główna aktywność zostanie zadeklarowana dwukrotnie w pliku AndroidManifest.xml.

Kolejny możliwy powód: zmieniłeś działanie związane z uruchamianiem. Wskazówka: nigdy nie rób tego z już opublikowanymi aplikacjami! Powody omówione na blogu programistów Androida .


4
+1 android:nameatrybutem każdy Activity, Service, BroadcastReceiveri tak dalej nie może być zmieniony w pliku manifestu. Chociaż wydaje się, że jest to prywatny identyfikator Twojej aplikacji, jest to publiczny interfejs API.
caw

Muszę zmienić moją aktywność związaną z uruchamianiem. Dodałem ekran powitalny, a wewnątrz niego muszę pobrać kanały przed rozpoczęciem głównej aktywności. Czy masz na to inne rozwiązanie niż umieszczenie ekranu powitalnego w głównej czynności?
Chris Sim

2
Możesz użyć tagu <activity-alias>, aby sobie z tym poradzić!
thiagolr


14

Miałem ten sam problem i oto jak go rozwiązać: przejdź do pliku manifestu i upewnij się, że masz ustawione atrybuty „Debuggable” i „Test Only” na false. To zadziałało dla mnie :)


2
Nie jestem pewien, co masz na myśli przez „Tylko test”, ale ustawienie debuggowania na wartość true i podpisanie apka działało dla mnie!
ingh.am

nie działało dla mnie. Użyłem:android:testOnly="false" android:debuggable="false"
Francisco Corrales Morales

czy możesz wytłumaczyć? W ogóle nie mam atrybutów, nie ustawiłem prawdy ani fałszu, po prostu nie ma. Jak wygląda linia?
pashute

14

Dla tych, którzy korzystają z Android Studio 3.

Odpowiedź Suryanarajany Reddy'ego jest poprawna, ponieważ nie zawiera kroków do jej rozwiązania, dlatego też.

w pliku AndroidManifest.xml pod znacznikiem aplikacji dodaj testOnly="false" i android:debuggable="true"polub:

<application
  android:allowBackup="true"
  android:icon="@mipmap/ic_launcher"
  android:label="@string/app_name"
  android:roundIcon="@mipmap/ic_launcher_round"
  android:supportsRtl="true"
  android:theme="@style/AppTheme"
  android:testOnly="false"
  android:debuggable="true"
  >

Edytuj
następnie w pasku menu AndroidStudio Kompilacja> Kompilacja APK (ów)


Dzięki! android:debuggable="true"prowadzi do Error: Avoid hardcoding the debug mode; leaving it out allows debug and release builds to automatically assign one [HardcodedDebugMode]. Próbowałem android:testOnly="false"zarówno Build > Build Bundl(s) / APK(s) > Build APK(s)i Build > Generate SignedBundle APK...z wersji sygnatur V1, V2 (jak w górę ekranu). Musiałem wcześniej usunąć poprzednią aplikację, a następnie zainstalować nową.
CoolMind

Ostatnio napotkałem ten problem. Właśnie dodałem Androida: testOnly = "false" i Build -> Build Apks i gotowe. Wszystko posortowane. Dzięki! Nie trzeba dodawać żadnych innych właściwości Androida, takich jak android: debuggable = "true".
androidStud

12

Wiem, że to stary post, ale dla nowych użytkowników może być przydatny. Miałem ten sam problem: moja aplikacja działała dobrze podczas debugowania. Kiedy podpisałem APK, otrzymałem ten sam komunikat: „Aplikacja nie została zainstalowana”.

Naprawiłem, że odinstalowałem mój JDK (korzystałem z jdk-6u14-windows-x64) i zainstalowałem nowy (jdk-6u29-windows-x64). Po wyeksportowaniu i ponownym podpisaniu APK wszystko było w porządku!

Wracając, mój problem dotyczył wersji JAVA. Dzięki Oracle!


Naprawiłem to dla mnie ... więcej informacji stackoverflow.com/questions/6282169/…
Greg Ennis

2
To jest niesamowicie dziwne. Czy chodziło o emulator lub urządzenie?
Joe Plante

12

Mój problem polegał na tym, że mam wiele kont użytkowników na urządzeniu. Usunąłem aplikację na 1 koncie, ale nadal była zainstalowana na drugim koncie. Przestrzeń nazw zderzyła się i nie została zainstalowana. Odinstalowanie aplikacji od wszystkich użytkowników naprawiło ją dla mnie.


2
W Menedżerze aplikacji wybierz aplikację (która pojawi się, ale będzie wymieniona jako odinstalowana) wybierz Więcej, a pojawi się opcja Odinstaluj dla wszystkich użytkowników.
Casey Murray,

9

Mój problem polegał na tym: korzystałem z Apk debugowania, który został wygenerowany podczas wykonywania polecenia Uruchom z Android Studio

Rozwiązanie było: Zamiast używać tego pliku, wyczyść projekt i kliknij Kompiluj> Kompiluj APK (y) z Android Studio. Następnie możesz użyć wygenerowanego pliku APK ze zwykłego folderu (app / build / Output / apk / debug /)

Tak wygenerowany plik został zainstalowany bez problemu.


7

Jeśli aplikacja się nie instaluje, usuń plik .android_secure/smdl2tmpl.asec z karty SD.

Jeśli folder .android_securejest pusty w menedżerze plików, usuń go z komputera.


5

W końcu dowiedziałem się, że żadna aplikacja nie została pomyślnie zainstalowana, tylko moja. Ustawiłem domyślną opcję Instaluj aplikację z karty SD na Automatyczną. To naprawiło to.


1
Jak to zrobić? W ogóle nie znajduję tej opcji na moim urządzeniu
SoulRayder,

Huawei P8 Lite, Android 6.0, ma tylko: Zaawansowane / Pamięć i pamięć / Domyślna lokalizacja: wewnętrzna / SDCard To nie pomogło.
kaay

5

Jeśli masz poprzednią wersję dla tej aplikacji, spróbuj ją najpierw usunąć, teraz mój problem został rozwiązany tą metodą.


5

Rozwiązałem również ten problem,

Problem polegał na tym, że zadeklarowałem moją główną aktywność dwa razy, On jako pierwszą aktywność do załadowania i podałem też dla niej filtr zamiaru. I jeszcze raz pod nią zadeklarowałem ją ponownie.

Upewnij się tylko, że nie deklarujesz dwukrotnie swoich działań.


JEŚLI zadeklarujesz swoją aktywność dwukrotnie w Manifest.xmlpliku, pojawi się błąd kompilacji, chyba że masz te same działania o tej samej nazwie, ale w różnych pakietach, ALE to nie działa ze mną, ponieważ sprawdziłem wszystko.
blueware,

5

utwórz plik magazynu kluczy za pomocą wiersza poleceń

keytool -genkey -alias nazwa_pliku_klucza.keystore -keyalg RSA -validity 1000000000000000 -keystore nazwa_pliku_klucza.keystore

wyeksportuj apk przez Eclipse, kliknij prawym przyciskiem myszy projekt Android Narzędzia Android> Eksportuj podpisany pakiet aplikacji , a następnie podaj lokalizację i hasło do magazynu kluczy.

spowoduje to podpisanie apk w tym samym czasie, gdy apk zostanie zip. I do zainstalowania.

Jeśli przejdziesz do wiersza poleceń dla wszystkich, czasami możesz napotkać błąd „Aplikacja nie została zainstalowana”. (Błąd niezainstalowany aplikacji może się zdarzyć nie tylko podczas korzystania z wiersza poleceń. Może to być także inne powody)


4

Miałem ten sam problem, tj. Aplikacja pojawiła się jako zainstalowana, ale nie uruchomiła się po stuknięciu ikony. Po pewnym uderzeniu głową odkryłem, że głupio umieściłem „android: exported =" false "'dla mojej głównej aktywności uruchamiania w pliku AndroidManifest .... Po jego usunięciu aplikacja uruchomiła się dobrze.


4

Mój problem był podobny do tego z @Lunatikzx. Z powodu niewłaściwego znacznika uprawnień, który został zapisany jako atrybut aplikacji:

<application
  android:permission="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"
  android:label="@string/app_name"
  android:icon="@drawable/ic_launcher"
  android:testOnly="false"
  android:debuggable="true">

Naprawiłem to, zmieniając tag uprawnień, aby rozdzielić taki tag:

<uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" />

4

Aplikacje do debugowania bocznego do testowania na telefonie fizycznym działały niezawodnie, dopóki nie uaktualniłem telefonu z Androida Pie do Androida 10. Następnie za każdym razem, gdy próbowałem sideloadować aplikację, pojawiał się błąd „Aplikacja nie została zainstalowana”.

Na podstawie ostrzeżenia w moim AndroidManifest.xml zmieniłem z ...

<application
  android:name=".App"
  android:allowBackup="true" ... />

do...

<application
  android:name=".App"
  android:allowBackup="false" ... />

Potem mogłem raz załadować aplikację. Następnie ponownie napotkałem ten sam błąd „Nie zainstalowano aplikacji”. Po zmianie z allowBackuppowrotem truedziałało to ponownie (przynajmniej raz).

Z liczby odpowiedzi i ich różnorodności wynika, że ​​istnieje wiele przyczyn tego problemu. Udostępniam to na wypadek, gdyby pomogło to innym.


Ja tylko starałem ustawienie android:allowBackup="true"do android:allowBackup="false"i nadal nie ma szczęścia.
KRK,

3

Sprawdź wersję Androida.

Jeśli instalujesz aplikacje nierynkowe i niekompatybilną wersję, pojawi się ten błąd.

Np .: Aplikacja kierowana na 2.3.4 Twoje urządzenie ma wersję 2.2. Wtedy pojawi się ten błąd.


gdzie w plikach konfiguracji stopni widzę docelową wersję Androida? Nie widzę tego build.gradleani w pliku manifestu Androida. Chyba że compileSdkVersion(wartość 23) lub minSdkVersion(16) lub targetSdkVersion(22) w jakiś sposób wskazują pożądane ustawienie. Moja galaktyka ma Androida 7.0 (i prosi o aktualizację, ale jeszcze na to nie zezwalam). Nie używam Androida Studio do budowania mojej aplikacji, ale raczejgradlew assembleRelease
pashute

3

Błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” może również wystąpić, jeśli aplikacja została zainstalowana lub przeniesiona na kartę SD, a następnie kabel USB został podłączony, powodując odmontowanie karty SD.

Wyłączenie pamięci USB lub przeniesienie aplikacji z powrotem do pamięci wewnętrznej rozwiązałoby problem w tym przypadku.


3

Zetknąłem się również z tym problemem. Wypróbuj to rozwiązanie. Upewnij się, że nazwa pakietu projektu różni się od poprzedniego projektu, który był już zainstalowany w telefonie komórkowym. Myślę, że mają konflikt w swoich nazwiskach. To działa we mnie.


2
To zadziała, ale nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ skończysz z milionami zainstalowanych aplikacji. Zobacz niektóre inne odpowiedzi powyżej.
Astra Bear

3

Możesz również napotkać ten problem, ponieważ producent urządzenia nie udzielił licencji na komercyjne aplikacje Google, takie jak Sklep Play, YouTube, Mapy Google itp. Postępuj zgodnie z tą odpowiedzią, aby rozwiązać problem.


3

Najwyraźniej może to być również spowodowane zmianą nazwy pliku APK przed jego zainstalowaniem. Chciałem zmniejszyć liczbę operacji pisania, które musieli zrobić użytkownicy, aby pobrać aplikację z naszej strony internetowej, skracając nazwę pliku. Potem nie byli w stanie go zainstalować.

Po przywróceniu oryginalnej nazwy pliku użytej podczas tworzenia i podpisywania pakietu mogłem zaktualizować zainstalowaną aplikację.


Myślę, że podczas pierwszej instalacji zmieniłem nazwę. Teraz domyślny (app_release.apk) nie instaluje się. Może spróbuję to zmienić ... hmmm.
pashute

3

Korzystając z Android Studio, wcześniej zainstalowałem niepodpisaną wersję debugowania APK ( kompilacja> kompilacja APK ) i musiałem ją odinstalować przed zainstalowaniem podpisanej wersji ( kompilacja wariantów> kompilacja wariantu: wydanie , kompilacja> wygeneruj podpisany APK ).


1
Właśnie zmarnowałem dwie godziny na ten sam problem. Moja aplikacja wyświetla wersję, np. „3.5.6”, ale nie pokazuje, czy jest to wersja debugująca, czy wydana. Grzebałem w wielu różnych plikach i straciłem orientację, gdzie się znajdowałem, i próbowałem zaktualizować aplikację do debugowania za pomocą aplikacji do wydania. Myślę, że Android wyświetlał komunikat w rodzaju „podpisów plików powodujących konflikt”, ale teraz (Pie, 9.0) pojawia się komunikat „Aplikacja nie została zainstalowana”, bez możliwości znalezienia przyczyny. Bolesna lekcja!
Stephen Hosking

3

dla mnie przyczyną było to, że miałem wiele kompilacji przy użyciu różnych wariantów kompilacji na tym samym telefonie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

stało się tak, że niektóre z tych kompilacji zostały zbudowane przeze mnie , kolejna została wysłana do mnie przez innego programistę .. próba zainstalowania programistów, gdy miałem inne kompilacje (zbudowane przeze mnie) spowodowało powyższy błąd.

więc poprawka była prosta: usuń wszystkie kompilacje na moim telefonie (niezależnie od wariantu kompilacji) .. następnie zainstaluj apk wysłany przez mojego partnera .. i działało to jak urok


miał ten sam problem, myślę, że rozwiązaniem jest zawsze podpisywanie kompilacji podczas korzystania ze smaków
Nickmccomb

3

Dzisiaj spotkałem się z podobnym problemem i na początku myślałem, że to moja karta SD go zepsuła. Próbowałem go na wielu urządzeniach z Androidem 4.4 i nowszym, ale nadal pojawiał się ten sam problem. Po kilku wyszukiwaniach i wyszukiwaniu zorientowałem się, że nie wybrałem sygnatury jar v1, która jest dla urządzeń starszych niż Android 7.0 nougat, więc zastosowałem oba te podpisy, zaznaczając dwa pola wyboru i wygenerowały podpisany plik APK i zadziałało.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Link do rozwiązania Android - Błąd instalacji aplikacji podczas instalowania podpisanego pliku APK - Jak to naprawić


Pomogło mi to w przypadku urządzenia z systemem Android 6
Stefan Zhelyazkov

Cieszę się, że ta odpowiedź pomogła ci rozwiązać problem. @ StefanZhelyazkov
Nelson Katale

2

Może się to również zdarzyć podczas tworzenia widżetu ekranu głównego, a plik XML widżetu ma niepoprawną aktywność określoną we android:configurewłaściwości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.