Dark Theme for Visual Studio 2010 with Productivity Power Tools


91

W rozszerzeniach Productivity Power Tools dzieje się wiele nowych rzeczy i stwierdzam, że wiele nowych funkcji ma bardzo dziwne kombinacje kolorów, które często powodują, że tekst jest całkowicie nieczytelny. Zakładam, że dzieje się tak, ponieważ wcześniej ustawiłem ciemny motyw dla programu Visual Studio, a niektóre, ale nie wszystkie, ustawienia wpływające na rozszerzenie zostały zmienione.

Czy istnieją jakieś dobre ciemne motywy, które zostały zebrane po opublikowaniu rozszerzenia Productivity Tools , które tworzą ujednolicony motyw kolorystyczny zarówno dla VS, jak i funkcji rozszerzenia?

Wyjaśnienie: to pytanie nie dotyczy schematów kolorów dla kodu, takich jak te znalezione w studiostyles . Mówię o schematach kolorów, które dotyczą samego środowiska programistycznego; skrzynki narzędziowe, menu, podpowiedzi, okna, przyciski ...

Odpowiedzi:


144
  1. Zainstaluj rozszerzenie Visual Studio Color Theme Editor :
  2. Stwórz własny schemat kolorów lub wypróbuj: The Dark Expression Blend Color Theme (podgląd poniżej)
  3. Gdy już to zrobisz, będziesz potrzebować również schematów dla edytora tekstu. Ta witryna zawiera kilka, w tym „ciemny” motyw VS2012 zaimplementowany dla VS2010.

Visual Studio 2010 z ciemnym motywem


3
Czy ktoś może powiedzieć, jak to podejście wpływa na kolorystykę ReSharper?
moudrick


2
@Munchies Oto link github do pliku vssettings
hatsrumandcode

6
Plik vstheme nie zmienia koloru paneli bocznych. Nadal pojawiają się na biało w moim VS2010.
Pavlo Dyban

9
Jak zaimportować ustawienia kolorów?
Joe Phillips

18

Istnieje styl, który stworzyłem w oparciu o styl ciemny z VS 2015 do użycia w moim VS 2010. Możesz pobrać ten styl z Dark Style z VS 2015 .

Po pobraniu wystarczy zaimportować przez menu Narzędzia -> Ustawienia importu i eksportu ...


12

Przetestowałem więc powyższe motywy i stwierdziłem, że żaden z nich nie pokazuje właściwej kombinacji kolorów podczas korzystania z narzędzi Productivity Power Tools w programie Visual Studio.
Ostatecznie, będąc fanem mrocznych motywów, sam stworzyłem taki, który jest w pełni obsługiwany od VS2005 do VS2013.
Oto zrzut ekranu

wprowadź opis obrazu tutaj

Pobierz ten ciemny motyw stąd: Obsidian Meets Visual Studio

Aby użyć tego motywu, przejdź do Narzędzia -> Ustawienia importu i eksportu ... -> importuj wybrane ustawienia środowiska -> (opcjonalnie, aby zapisać bieżące ustawienia) -> Przeglądaj, wybierz, a następnie Zakończ.


7

Nie jestem pewien, czy którakolwiek z tych wskazówek pomoże, ale to może pomóc Ci zacząć: http://studiostyles.info

Wiem, że właściciel strony stopniowo dodaje funkcjonalność umożliwiającą obsługę nowych przypisań kolorów, więc może coś w tym jest.


Dzięki, ale to tylko dla kodu - mówię o schematach kolorów, które dotyczą samego środowiska programistycznego; skrzynki narzędziowe, menu, podpowiedzi, okna, przyciski ...
Tomas Aschan

Ach, mój błąd. Dzięki za wytłumaczenie.
mattmc3

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.