Emulator: BŁĄD: Emulacja x86 wymaga obecnie przyspieszenia sprzętowego


295

Próbowałem uruchomić aplikację Hello World w Android Studio. Wystąpił następujący błąd:

Emulator: BŁĄD: Emulacja x86 wymaga obecnie przyspieszenia sprzętowego!

Upewnij się, że Intel HAXM jest poprawnie zainstalowany i użyteczny.

Status przyspieszenia procesora: Moduł jądra HAX nie jest zainstalowany!

Czy możesz mi powiedzieć, co mogę zrobić z błędem?
Bezpośrednio pobierz Intel HAXM ze strony intel software.intel.com/en-us/android/articles/…
JavaDev 30.01.2016

1
Użytkownicy komputerów Mac, przewiń w dół do: stackoverflow.com/a/38275065/96944
Jannie Theunissen

Odpowiedzi:


375

Zgodnie z tą odpowiedzią pełne kroki to:

1) Otwórz Menedżera SDK (w Android Studio, przejdź do Narzędzia> Android> Menedżer SDK) i pobierz Intel x86 Emulator Accelerator (instalator HAXM), jeśli nie masz.

Intel x86 Emulator Accelerator (instalator HAXM)

2) Teraz przejdź do katalogu SDK C:\users\%USERNAME%\AppData\Local\Android\sdk\extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manager\i uruchom plik o nazwie intelhaxm-android.exe.

W przypadku wystąpienia błędu typu „Technologia wirtualizacji Intel (vt, vt-x) nie jest włączona”. Przejdź do ustawień BIOS i włącz wirtualizację sprzętu.

3) Uruchom ponownie Android Studio, a następnie spróbuj ponownie uruchomić AVD.

Wyświetlenie okna emulatora może zająć minutę lub 2.


15
Instalacja Intel HAXM składa się z dwóch etapów. Najpierw musisz go pobrać za pomocą menedżera SDK. Następnie musisz uruchomić, intelhaxm-android.exeaby zainstalować Intel HAXM. Powodem, dla którego piszę ten komentarz, jest to, że pobrałem HAXM, a okno dialogowe błędu pojawiało się aż do uruchomieniaintelhaxm-android.exe
Maksim Dmitriev

1
Jeśli nie znajdziesz Androida w folderze lokalnym, pobierz intelhaxm-andriod.exe bezpośrednio z software.intel.com/en-us/android/articles/…
Vijay Nandwana

3
Czy istnieje dobry powód, dla którego prawy dolny przycisk na menedżerze SDK mówi „Zainstaluj pakiety”, a mimo to nie instaluje HAXM - wystarczy pobrać? Chciałbym dowiedzieć się, jaki powód może być opóźniony.
Wyprzedane

1
@Peter - Uważam, że powodem jest to, że menedżer SDK został zaprojektowany do działania jako zwykły użytkownik, ale instalacja HAXM wymaga dostępu administratora. Po pobraniu HAXM powinien jednak pojawić się komunikat wyskakujący informujący o tym, co należy zrobić, aby działał.
Periata Breatta

8
ŚWIĄTECZNIE te kroki Intel HAXM i intelhaxm-android.exe zostały już zainstalowane, ale nadal wyświetla ten błąd: BŁĄD: emulacja x86 wymaga obecnie przyspieszenia sprzętowego!
M.suleman Khan

125

Zainstaluj za Intel x86 Emulator Acceleratorpomocą Menedżera zestawu SDK systemu Android

Menedżer zestawu SDK systemu Android

Jeśli masz zainstalowany Android Studio, możesz uruchomić menedżera SDK poprzez Narzędzia -> Android -> SDK Manager .

Menedżer zestawu SDK systemu Android tak naprawdę nie instaluje HAXM , po prostu go pobiera. W górnej części okna menedżera zestawu SDK systemu Android można znaleźć lokalizację instalatora na komputerze. Otwórz podfolder extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manageri uruchom instalator ręcznie:intelhaxm-android.exe .

Aby korzystać z intel HAXM, musisz mieć procesor z obsługą wirtualizacji :

Przed próbą użycia tego typu przyspieszenia należy najpierw ustalić, czy procesor twojego systemu programistycznego obsługuje jedną z następujących technologii rozszerzeń wirtualizacji:

 • Rozszerzenia Intel Virtualization Technology (VT, VT-x, vmx)
 • Rozszerzenia AMD Virtualization (AMD-V, SVM) (obsługiwane tylko w systemie Linux)

Jeśli twój procesor nie obsługuje wirtualizacji, możesz zamiast tego użyć emulatora ARM:

Możesz edytować istniejące lub dodać nowe urządzenie wirtualne w Menedżerze urządzeń wirtualnych Androida i zmienić CPU / ABI na ARM . Jeśli ta opcja nie jest dostępna, może być konieczna zmiana docelowego interfejsu API urządzenia wirtualnego lub pobranie obrazu systemu ARM dla żądanej wersji interfejsu API za pomocą menedżera SDK systemu Android.


1
Cześć, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! Czy uważasz, że mam Menedżera SDK na Androida? Jeśli zainstaluję akcelerator emulatora Intel x86, czy to coś zmieni na moim komputerze?
Mark wealse

1
Powinieneś mieć dostęp do menedżera SDK ze studia Android: lirent.net/wp-content/uploads/2013/12/... Co masz na myśli: czy to coś zmieni na moim komputerze
KompjoeFriek

1
Cześć, znalazłem menedżera SDK systemu Android i zainstalowałem akcelerator emulatora Intel x86 (instalator HAXM)
Mark wealse

7
Zdarza się, że mam procesor z tym samym zestawem funkcji (E8400). Menedżer zestawu SDK systemu Android nie zainstalował HAXM na moim komputerze, po prostu go pobrałem. W górnej części okna menedżera zestawu SDK systemu Android można znaleźć lokalizację na komputerze. Proszę otworzyć podfolder extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manageri uruchom instalator ręcznie: intelhaxm-android.exe. Potem uruchomiłem emulator x86.
KompjoeFriek

4
@KompjoeFriek - należy edytować swoją odpowiedź, aby uwzględnić informacje potrzebne do uruchomienia instalatora po pobraniu. Z informacji zawartych w interfejsie użytkownika menedżera SDK nie jest wcale jasne, że ten dodatkowy krok jest wymagany.
Periata Breatta

78

Udało mi się rozwiązać problem braku przyspieszania za pomocą następującego przepływu pracy w systemie Windows 10, Lenovo, Intel Core i7 CPU:

Zmieniono na folder instalacyjny HAXM: C: \ Users \\ AppData \ Local \ Android \ Sdk \ extras \ intel \ Hardware_Accelerated_Execution_Manager

Otworzyłem okno powłoki cmd (MS-DOS) i haxm_check.exeuruchomiłem, aby sprawdzić, czy CPU obsługuje HAXM - w moim przypadku wyświetla:

VT support -- yes
NX support -- yes

Wiedziałem, że to najbardziej problem z konfiguracją. Więc uruchomiłem program instalacyjny intelhaxm-android.exew tym samym folderze z kontem administratora i usunąłem zainstalowane komponenty. Następnie próbowałem ponownie zainstalować przy użyciu tego samego programu instalacyjnego i otrzymałem następujące dane wyjściowe:

HAXM Obsługiwane, ale nie włączone Więc poszedłem do sekcji CPU w BIOSie i włączyłem przyspieszenie / wirtualizację - wróciłem do programu instalacyjnego i uruchomiłem go ponownie, tym razem z przyjemnością zobaczyłem ten wynik:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie zrestartowałem Android Studio i użyłem Narzędzia> AVD Manager, aby zdefiniować nowy obraz dla emulatora. Byłem wtedy w stanie zobaczyć, jak emulator uruchamia się pomyślnie, klikając przycisk odtwarzania na liście emulatorów na liście AVD Managera:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

lub przez - Otwarcie przykładowego projektu, który kompiluje się OK - za pomocą Plik> Synchronizuj projekt z plikami stopniowymi (aby zbudować wszystkie artefakty) - Wybierz element aplikacji w Androidzie (TW) i kliknij Uruchom> Uruchom „aplikację” - Wybierz uprzednio skonfigurowany Emaulator pokazał mi to :-)

Mam nadzieję, że pomoże to w rozwiązywaniu problemów z innymi, które są naprawdę spowodowane złym wdrożeniem konfiguracji, ponieważ brakująca opcja przyspieszenia została cicho połknięta przez program instalacyjny Android Studio ... :-(

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dzięki. Pomogło mi to uruchomić Emulator, ale teraz nie mogę zainstalować aplikacji na wybranym urządzeniu.
Stephen McCormick

33

Proste rozwiązanie:

Otwórz menedżera zestawu SDK Androida, w górnej części możesz zobaczyć „ Android SDK Location” przejdź do tej lokalizacji i podążaj tą ścieżką

\extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manager

tutaj otrzymasz „ intelhaxm-android.exe ”, zainstaluj tę konfigurację.


18

Jeśli używasz procesora AMD, AMD Virtualization (procesory takie jak Ryzen) jest teraz oficjalnie obsługiwany. Upewnij się, że masz włączoną wirtualizację w systemie BIOS.

W „Włączanie lub wyłączanie funkcji systemu Windows” (można je znaleźć w Wyszukiwarce Windows) należy włączyć

 • Windows Hypervisor Platform w systemie Windows 10 17134.1 (1803) aktualizacja z kwietnia 2018 r. Lub nowsza (często nie wspomniana w artykułach)
 • Hyper-V

Po ponownym uruchomieniu i uruchomieniu emulatora (kompilacja x86) powinien on uruchomić się bez wspomnianego błędu.


1
Czy to wsparcie działa wstecz, czy tylko Ryzen i nowsze?
XP1,

1
Nie mogłem znaleźć ustawienia Windows Hypervisor Platform, ale wymyśliłem to. Aby włączyć platformę Windows Hypervisor , musisz zainstalować aktualizację systemu Windows 10 17134.1 (1803) z kwietnia 2018 r. Lub nowszą. Powinien działać na AMD starszej niż Ryzen.
XP1,

1
Warto wspomnieć o jednej rzeczy: czasami nie można od razu włączyć funkcji Hyper-V, ponieważ jest ona wyłączona w ustawieniach BIOS płyty głównej. Niestety w zależności od producenta nazywa się inaczej w ustawieniach BIOS.
wersety

15

Na komputerze Mac zestaw SDK systemu Android jest instalowany w: /Users/username/Library/Android/sdk/dlatego należy uruchomić skrypt jako sudo w następujący sposób:

sudo sh /Users/username/Library/Android/sdk/extras/intel/Hardware_Accelerated_Execution_Manager/silent_install.sh

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, skrypt wypisuje komunikat: "Silent installation Pass!"

Następnie uruchom ponownie Android Studio i uruchom aplikację z wybranym AVD.


A jeśli pojawi się komunikat „Cicha instalacja HAXM obsługuje tylko system Mac OS X od 10.8 do 10.10!”, Zobacz stackoverflow.com/questions/32924736/…
Devstr

10

Zmarnowałem na to zbyt wiele czasu. I find that the AVAST is the issue!!! Jeśli masz system AVAST zainstalowany w swoim systemie, musisz:

Przejdź do settingszakładki -> troubleshooting, a następnie ODCZYTAJ „ enable hardware-assisted virtualization

Uruchom ponownie komputer, zainstaluj intelhaxm-android.exe, jeśli nie jest zainstalowany. Możesz to znaleźć:

C:\Users\{YOURUSERNAME}\AppData\Local\Android\sdk\extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manager


Nie widzę tam takiego elementu „Włącz wirtualizację wspomaganą sprzętowo”. Czy to możliwe, aby go usunął - tymczasem?
Wyprzedane

8

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę mojego komputera, a procesor zostanie wyświetlony na stronie właściwości. Lub otwórz menedżera urządzeń i spójrz na procesor. Musi to być procesor Intel obsługujący bit VT i NX (XD) - możesz sprawdzić numer swojego procesora na stronie http://ark.intel.com
Upewnij się również, że hyperV off bcdedit / set hypervisorlaunchtype off
XD bit jest ustawiony na bcdedit / set nx AlwaysOn
Użyj instalatora z https://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-hardware-accelerated-execution-manager
Jeśli używasz Avast, wyłącz „Włącz wirtualizację wspomaganą sprzętowo” w: Ustawienia > Rozwiązywanie problemów. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie uruchomić instalację HAXM


1
Lepszy ans z 0 komplikacjami :)
CandleCoder


8

Rozwiązałem ten problem , włączając technologię wirtualizacji w Ustawieniach systemu.

Po prostu wykonałem te czynności

 • Uruchom ponownie komputer
 • Naciskaj klawisz Esc, a następnie F10, aby przejść do konfiguracji systemu BIOS
 • konfiguracja
 • Sprawdź technologię wirtualizacji

Ustawienia systemowe mogą ulec zmianie w zależności od komputera. Możesz google (jak włączyć virtualizatino dla YOUR_PC_NAME).

Mam nadzieję, że to pomoże.


Ten wątek ma jakieś potencjalnie użyteczną informację: github.com/intel/haxm/issues/77#issuecomment-405943152
binaryfunt

7

Bardziej szczegółowa odpowiedź dla manekinów takich jak ja:

 1. Otwórz menedżera SDK otwórz sdk
 2. Wybierz kartę Narzędzia SDK . Karta narzędzi SDK
 3. Pobieranie - Upewnij się, że pobrano akcelerator emulatora Intel x86 (HAXM). pobierz haxm
 4. Zainstaluj - teraz, gdy HAXM jest pobrany, upewnij się, że jest zainstalowany. W oknie SDK pokaże Ci, gdzie SDK znajduje się na twoim komputerze: Postępuj zgodnie z instrukcjami, gdy zostanie uruchomiony. Możesz uruchomić haxm_check jako administrator (jest w tym samym folderze), ale może, ale nie musi, działać. Pewnym sposobem na sprawdzenie, czy możesz uruchomić przyspieszenie sprzętowe i czy jest ono włączone, jest przejście do ustawień bios komputera z menu startowego.uzyskać lokalizację SDK Kliknij / dotknij 3 razy szybko, aby podświetlić ten tekst i skopiować lokalizację folderu. Otwórz eksplorator plików i wklej w lokalizacji pliku. Stąd możesz wyszukać „hax”, aby znaleźć lokalizację folderu dla rzeczy HAXM. Gdy plik pojawi się w wynikach wyszukiwania, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „otwórz lokalizację pliku”. Dla mnie lokalizacja to C: \ Users \ Datu1 \ AppData \ Local \ Android \ Sdk \ extras \ intel \ Hardware_Accelerated_Execution_Manager. Znajdź plik intelhaxm-android.exe i otwórz / uruchom go.Plik haxm-android.exe
 5. Ustawienia BIOS - Upewnij się, że przyspieszenie sprzętowe jest włączone w ustawieniach BIOS. Sposób na zrobienie tego może się nieco różnić w zależności od systemu. Podczas uruchamiania może być konieczne naciśnięcie klawisza F10 lub Esc. Jednak w przypadku większości (zaktualizowanych) komputerów z systemem Windows 10 można uzyskać dostęp do ustawień systemu BIOS, wykonując następujące czynności: wpisz „zaawansowane uruchamianie” w pasku wyszukiwania systemu Windows; kliknij „zmień zaawansowane opcje uruchamiania:”, gdy się pojawi. Kliknij „Uruchom ponownie teraz”. Po ponownym uruchomieniu komputera kliknij opcję Rozwiąż problemy. Rozwiązywanie problemów z uruchamianiem systemu Windows Kliknij opcje zaawansowane> ustawienia oprogramowania układowego, a następnie uruchom ponownie, aby zmienić ustawienia oprogramowania układowego EUFI. Poczekaj na restart, a następnie wybierz opcję menu dla ustawień bios. W przypadku procesorów Intel kroki będą następujące lub podobne: Naciśnij strzałkę w prawo, aby przejść do karty Konfiguracja. Przesuń strzałkę w dół do Intel Virtual / Virtualizaion Technology i włącz ją (powinna powiedzieć Włączona). Włącz wirtualizację w bios Wyjdź i zapisz zmiany.

 6. Jeśli technologia wirtualna była wcześniej wyłączona w ustawieniach bios, musisz teraz uruchomić plik intelhaxm-android.exe, aby zainstalować haxm.

 7. Spróbuj ponownie uruchomić Android Studio i ponownie uruchomić emulator. Jeśli nadal nie działa, uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie, powinien działać.

UWAGA: jeśli masz włączony Windows Hyper-V, spowoduje to, że nie będziesz mógł uruchomić haxm. Jeśli masz problem z funkcją Hyper-V, upewnij się, że jest ona wyłączona w ustawieniach: wyszukaj na pasku Windows hasło „hyper”; wynik wyszukiwania powinien doprowadzić do „Włączania lub wyłączania funkcji systemu Windows”. Następnie upewnij się, że wszystkie pola Hyper-V są odznaczone.
wyłącz hyper-v


4

Jeszcze jeden możliwy powód: zainstalowałeś HAXM, a następnie zaktualizowałeś ustawienia BIOS poprzez wyłączenie wirtualizacji. Lub zaktualizowana wersja systemu BIOS. Sprawdź ponownie ustawienia BIOS i upewnij się, że włączona jest wirtualizacja.


Czym różni się to od wielu innych odpowiedzi, które wspominają o ustawieniach BIOS? To nie jest kolejny możliwy powód, to znowu ten sam.
Peter Cordes,

Proszę zwrócić uwagę na wspomniany konkretny przypadek: ustawienia BIOS-u zostały zaktualizowane / zresetowane po udanej instalacji i użytkowaniu HAXM. Fe przez innych użytkowników korzystających z aktualizacji komputera lub systemu BIOS. Wielu z nas wie o ustawieniach BIOS-u i szuka problemów w innych miejscach. Nie udało mi się w ten sam sposób.
Juozas

4

Miałem ten sam problem. W moim przypadku znalazłem dwa problemy powodujące problem

 1. Miałem działającą funkcję Hyper-V, myślę, że jeśli jakiś działający program do wirtualizacji wymaga odinstalowania
 2. Działałem pod Kontem Standardowym / Nie Administratorem


3

Tylko użytkownicy systemu Windows

To trochę za późno, ale pomyślałem, że niektóre odpowiedzi mają przejść do ustawień bios, ale dla mnie udało mi się to rozwiązać, po prostu wyłączając funkcję hyper-v. Robimy to, wykonując następujące kroki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Najpierw powinieneś zainstalować akcelerację sprzętową Intel w menedżerze SDK, niż możesz zacząć tworzyć swoje urządzenie wirtualne w Menedżerze AVD


1

Włącz technologię wirtualizacji

To działa w moim przypadku

Uruchom ponownie komputer Ciągle naciśnij Esc, a następnie F10, aby przejść do konfiguracji konfiguracji BIOS Sprawdź technologię wirtualizacji

Mój komputer to HP Zbook 1. Uruchom urządzenie do systemu BIOS (zrestartuj urządzenie i naciskaj klawisz F10).

 1. Przejdź do Zaawansowane> Konfiguracja urządzenia lub systemu> Kliknij pole wyboru Technologia wirtualizacji (VTx) i Technologia wirtualizacji dla ukierunkowanych operacji we / wy (VTd)

 2. Zapisz zmiany i wyjdź.


1

Dla mnie zadziałało następujące rozwiązanie:

1] Przejście do ustawień BIOS i włączenie wirtualizacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Te kroki działały na Mint 17.2 Rafaela:

 1. Otwórz terminal i wprowadź: sudo apt-get install qemu-kvm
 2. Uruchom ponownie komputer i włącz technologię wirtualizacji w konfiguracji BIOS
 3. W terminalu ponownie wstaw to: sudo kvm-ok

0

W menedżerze SDK Androida napisano, że ma już zainstalowany sprzętowy akcelerator, ale myślę, że jest tylko pobrany, a nie zainstalowany. Właśnie zainstalowałem ręcznie intelhaxm-android.exe i zadziałało to dla mnie.

plus miałem zainstalowane okno dokowane, było kilka odpowiedzi na wyłączenie funkcji Hyper-V, dlatego też to zrobiłem, ale nie jestem pewien, czy to pomogło, czy nie.


0

Wystąpił ten sam problem, ale po wyłączeniu Hyper-V i włączeniu VT-x w BIOSie nadal nie mogłem zainstalować programu intelhaxm-android.exe.

Aby rozwiązać problem, musiałem wyłączyć integralność pamięci Windows Defender

wprowadź opis zdjęcia tutaj

sprawdź tutaj kroki -> https://github.com/intel/haxm/issues/105


0

Miałem ten sam problem, nawet gdy zainstalowano przyspieszenie sprzętowe. Moim rozwiązaniem było odinstalowanie i ponowne zainstalowanie go za pomocą SDK Manager. Po tym czasie ponownie uruchom studio Android.


0

Miałem już zainstalowany HAXM, ale była to starsza wersja. Następnie zaktualizowałem z menedżera SDK, a następnie emulator działał!-1

Dla tych, którzy nadal mają z tym problemy, możesz spróbować użyć alternatywnego emulatora Androida, takiego jak Genymotion.

Używam procesora Ryzen 5 z zainstalowaną najnowszą aktualizacją systemu Windows 10 (1809), ale nadal nie mogę zainstalować HAXM. Więc, co zrobiłem, aby to rozwiązać, to:

 1. Włącz wirtualizację sprzętu w ustawieniach BIOS
 2. Włącz platformę Hypervisor w funkcji systemu Windows
 3. Zainstaluj Genymotion z Virtual Box - wybierz do użytku osobistego
 4. Zainstaluj wtyczkę Genymotion Android Studio - znajdź to w ustawieniach wtyczek Android Studio

Możesz stąd wyjść.

zrzut ekranu procesora

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.